ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Lenovo CES 2022

Lenovo na CES 2022 pokazało nowy sprzęt – dla każdego coś zacnego

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Lenovo na targach CES 2022 zaprezentowało urządzenia z systemem Windows 11 zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb szerokiego grona osób. Można zaliczyć do nich twórców, pracowników hybrydowych, graczy i klientów dbających o środowisko.

Zobacz także: Ekosystem Google wkracza na nowy poziom – Android będzie jak iOS?

Lenovo na CES 2022

Lenovo Yoga

Minęło dziesięć lat od debiutu laptopa 2w1 Yoga na targach CES. Yoga nadal rozszerza się i rozciąga się w różnych formach dzięki siódmej generacji tej definiującej linii laptopów. Z okazji 10. rocznicy, nowy język projektowania przesuwa się w kierunku nowego, odwróconego pionowo napisu Yoga i obejmuje zakrzywione krawędzie, neutralną pod względem płci paletę kolorów, więcej materiałów pochodzących z recyklingu i luksusowe wykończenia.

Lenovo CES 2022 Yoga

Yoga 9i to nowy flagowy 14-calowy laptop konwertowalny. Zaprojektowany we współpracy z firmą Intel, o konstrukcji spełniającej wymagania laptopa Intel Evo, zapewniającego superszybkie uruchamianie z praktycznie dowolnego miejsca na laptopie. To coś więcej niż tylko wielotrybowy laptop, który przełącza się w tryb tabletu i z powrotem. To wysokiej jakości urządzenie zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe dzięki nowym głośnikom, które zwiększają współczynnik głośności w porównaniu z poprzednią generacją. Ale oprócz przesyłania strumieniowego i przeglądania z wciągającym obrazem i dźwiękiem, ma również innowacyjne funkcje, które nadążają za dzisiejszym intensywnym hybrydowym trybem uczenia się i pracy.

Teraz łatwiej jest otworzyć sprzęt jedną ręką, a nietradycyjny układ klawiatury od krawędzi do krawędzi uzupełnia pasek nowych klawiszy funkcyjnych. Zapewniają one szybki dostęp do często używanych funkcji, takie jak funkcja rozmycia tła, która natychmiast pomaga chronić prywatność otoczenia podczas rozmów wideo za pośrednictwem Microsoft Teams.

ThinkPad Z13

Kolejne hybrydowe rozwiązanie do pracy jest dostarczane z zupełnie nowymi ThinkPad Z13 i Z16. Urządzenia zawierają bardziej zrównoważone materiały, takie jak aluminium pochodzące w 75% z recyklingu i czarną wegańską skórę wykonaną w 100% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu (politereftalan etylenu). Zrównoważony rozwój obejmuje opakowanie, wykonane w 100% z nadającego się do recyklingu i kompostowania bambusa oraz trzciny cukrowej. Nawet zasilacz sieciowy został zaprojektowany z rozmysłem, ponieważ wykorzystuje 90% treści pokonsumenckich (PCC).

Lenovo CES 2022 z13

Będą to pierwsze laptopy z najnowszymi procesorami mobilnymi AMD Ryzen PRO 6000 z procesorem bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Bazując na podejściu warstwowym, seria AMD Ryzen 6000 jest pierwszym procesorem x86, który integruje procesor bezpieczeństwa Microsoft Pluton, aby jeszcze bardziej pomóc w ochronie chip-to-cloud. Procesor zabezpieczeń Microsoft Pluton został zaprojektowany, aby pomagać w ochronie przed nowymi, zaawansowanymi atakami i zapewniać ciągłą ochronę tożsamości użytkowników, danych i aplikacji.

ThinkPad X1

Lenovo thinkpad x1

Firmy korporacyjne, od dawna zaznajomione z ThinkPad X1, znajdą w tym portfolio nowe dodatki, w tym przełomowy X1 Carbon 10. generacji, X1 Yoga 7. generacji i najlżejszy ThinkPad w historii: X1 Nano 2. generacji. Wszystkie modele obsługują teraz procesory Intela 12. generacji serii P, które oferują znaczny skok wydajności w porównaniu z poprzednimi. Wszystkie oparte na systemie Windows 11 są zoptymalizowane pod kątem pracowników hybrydowych i profesjonalistów, którzy poszukują wyższego poziomu wydajności, lepszych funkcji kamery i dźwięku w celu bardziej wciągającej współpracy oraz bezpieczniejszego laptopa, który chroni ich przed codziennymi wymaganiami pracy hybrydowej.

Kluczową cechą projektu jest nowy pasek komunikacyjny, który integruje ulepszone opcje kamery internetowej FHD, osłonę prywatności i mikrofony z czterema matrycami 360 stopni. Wyróżnikiem jest tu kamera z większą matrycą niż ta, którą zwykle można znaleźć w laptopach.

ThinkBook Plus Gen 3

ThinkBook Plus Gen 3

Nowy ThinkBook Plus Gen 3 z 17,3-calowym ultraszerokim ekranem głównym o proporcjach 21:10 i 8-calowym ekranie dodatkowym to zupełnie nowy sprzęt. Nadaje się do wielozadaniowości i ma więcej miejsca, aby wykorzystać układy Snap w systemie Windows 11. Do zaktualizowanego ThinkBooka 13x Gen 2 można dodać bezprzewodową matę ładującą ThinkBook Multi-Device Charging Mat. ThinkBook 14 Gen 4+ oraz nowy ThinkBook 16 Gen 4+ mają cieńsze konstrukcje, wyświetlacze o proporcjach 16:10, większe szklane panele dotykowe i inteligentniejsze funkcje. Czujniki ToF współpracują z kamerą internetową FHD na podczerwień, wykrywając obecność użytkownika, umożliwiając logowanie bezdotykowe przez Windows Hello i blokowanie przy wyjściu. Mogą nawet automatycznie dostosować jasność ekranu i podświetlenie klawiatury.

Lenovo Legion na CES 2022

Jeśli chodzi o gry, pierwsza partia laptopów Lenovo do gier z systemem Windows 11 na rok 2022 jest wyposażona w procesory nowej generacji AMD Ryzen lub Intel Core oraz najnowsze procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX do laptopów. Należą do nich 16-calowe laptopy Lenovo Legion 5i Pro i Lenovo Legion 5 Pro zorientowane na e-sport oraz bardziej popularne 15-calowe laptopy Lenovo Legion 5i i Lenovo Legion 5.

Dostrojony do e-sportu układ chłodzenia Lenovo Legion 5i Pro i Lenovo Legion 5 Pro obejmują unowocześniony system wentylatorów, większy obszar wydechowy i ulepszony układ ciepłowodów typu penta. Inteligentniejsza redukcja szumów jest również wspólną obsesją Nahimic Audio firmy SteelSeries. Zaprojektowany z myślą o zapalonych graczach, Nahimic Audio w laptopach Lenovo Legion zapewnia profesjonalne dostrajanie dźwięku i efekty dźwiękowe za pośrednictwem precyzyjnego 10-pasmowego korektora, który pozwala graczom spersonalizować częstotliwości dźwięku w grach.

Zarówno Lenovo Legion 5i, jak i Lenovo Legion 5 mają nowe rozwiązanie Legion Spectrum RGB Lighting, 4-strefowy system efektów podświetlenia opracowany przez Lenovo i wbudowany w klawiaturę Legion TrueStrike.

Źródło: Microsoft, lenovo

Sprawdź najnowsze wpisy