ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy Windows Media Player 1

Nowy Windows Media Player już dostępny! Pobierz go i Ty!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows Media Player to kultowy program. Wielu użytkowników nie wyobraża sobie odtwarzania multimediów bez jego użycia. Nowy Windows Media Player już jest dostępny do pobrania na Windows 11!

Zobacz także: Ekosystem Google wkracza na nowy poziom – Android będzie jak iOS?

WMP to kultowy program

Windows Media Player to odtwarzacz multimediów i aplikacja biblioteki multimediów opracowana przez firmę Microsoft. Służy do odtwarzania dźwięku, wideo i przeglądania obrazów na komputerach osobistych z systemem operacyjnym Windows. Wydano także edycje Windows Media Playera dla klasycznych systemów Mac OS, Mac OS X i Solaris. Niestety, ich rozwój został przerwany.

Nowy Windows Media Player

Oprócz tego, że jest odtwarzaczem multimedialnym, Windows Media Player umożliwia zgrywanie i kopiowanie muzyki na płyty kompaktowe. Mieści się w tym nagrywanie płyt w formacie Audio CD lub jako płyty z danymi z listami odtwarzania, takimi jak MP3 CD, synchronizowanie treści z cyfrowym dźwiękiem odtwarzacza (odtwarzacza MP3) lub innych urządzeń przenośnych.

Windows Media Player zastąpił wcześniejszą aplikację o nazwie Media Player, dodając funkcje wykraczające poza proste odtwarzanie wideo lub audio. Windows Media Player 12 to najnowsza wersja programu, która została wydana 22 października 2009 r. wraz z Windows 7. Program ten jest też dostępny na Windows 11.

Pobierz Nowy Windows Media Player

Gigant z Redmond promował w Windows 10 i 11 aplikację Groove Music jako domyślną do odtwarzania muzyki. Z drugiej strony Microsoft ogłosił niedawno nowy Media Player dla Windows 11, który zastępuje Groove Music i ma być następcą słynnego Windows Media Playera. Nowy program został udostępniony testerom korzystającym z kanału deweloperskiego systemu Windows 11. Jednak raporty użytkowników sugerują, że nowa aplikacja jest teraz skierowana również do osób niebędących Insiderami!

Jeśli chcesz pobrać nową aplikację, musisz mieć Windows 11 w wersji co najmniej 22000. Wtedy możesz zainstalować aplikację za pośrednictwem Microsoft Store. Jeśli nie widzisz aktualizacji w Sklepie, możesz ją zainstalować ręcznie (plik pochodzi z portalu WindowsLatest). Pamiętaj, że na urządzeniu musi działać kompilacja 22000.346 lub nowsza!

Jeśli jednak czujesz nutkę nostalgii, nadal możesz pobrać oryginalną wersję Windows Media Player, która jest dostępna od 2012 roku. Oczywiście nie będziesz w stanie skorzystać z dobrodziejstw, co oferuje nowy odtwarzacz multimedialny.

Co oferuje nowy program?

Aplikacja ma przeprojektowany interfejs, aby pasowała do języka projektowania Fluent systemu Windows 11 i pakietu Office 2021. Schemat kolorów będzie również pasował do dowolnego motywu ustawionego na komputerze, więc Media Player nie będzie się wyróżniał. Program może teraz śledzić systemowy kolor akcentujący w systemie. Jeśli wolisz tradycyjny motyw „Zest”, zawsze możesz wrócić do domyślnego poprzedniego stylu Media Playera.

Nowy Media Player to idealny kompan dla systemu Windows 11 i wykorzystuje elementy WinUI, zaokrąglone rogi itp. W tej chwili działa tylko w systemie Windows 11. Jednak ostatecznie pojawi się również w systemie Windows 10 bez zaokrąglonych rogów i motywu Mica, który dotyczy tła aplikacji.

Źródło: windowslatest, techradar, microsoft

    Sprawdź najnowsze wpisy