ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowości w Android auto

Niesamowite nowości Android Auto. Podróż będzie jeszcze lepsza!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wizja Google dotycząca pomocy na drodze polega na zapewnieniu bezpiecznego i bezproblemowego korzystania z sieci. Nowości Android Auto sprawią, że podróż będzie jeszcze przyjemniejsza.

Zobacz także: Microsoft Pluton to niesamowita technologia, która trafiła do laptopów

Car Key przydatny w BMW

Ekosystem Google digital car key

Dzięki cyfrowemu kluczykowi możesz teraz używać wybranych telefonów Samsung Galaxy lub Google Pixel do blokowania, odblokowywania i uruchamiania obsługiwanych pojazdów BMW z telefonu. Jeszcze w tym roku telefony z technologią Ultra Wideband (UWB) umożliwią odblokowanie kompatybilnego samochodu bez wyjmowania telefonu, a udostępnianie kluczy pozwoli Ci bezpiecznie i zdalnie udostępniać swój cyfrowy kluczyk zaufanym znajomym i rodzinie. Google pracuje nad udostępnieniem tych funkcji jeszcze większej liczbie telefonów i pojazdów z Androidem jeszcze w tym roku.

Nowości w Android Auto to Przyjemniejsza podróż

Android Auto jest teraz dostępny w prawie 150 milionach samochodów na całym świecie i przenosi to, co najlepsze w Google na wyświetlacz Twojego samochodu za pośrednictwem telefonu z Androidem. Większość czołowych światowych marek samochodów wprowadza bezprzewodowe Android Auto do swoich najnowszych modeli, co oznacza, że ​​do połączenia nigdy nie potrzebujesz przewodu.

Za pomocą jednego dotknięcia funkcja Fast Pair sprawia, że ​​połączenie telefonu z bezprzewodowym Androidem Auto jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jest dostępna już dziś w wybranych samochodach BMW i Ford, a w przyszłości będzie ich więcej. Ponadto dzięki nowym akcesoriom, takim jak bezprzewodowy adapter Motorola MA1, możesz teraz cieszyć się bezprzewodowym działaniem Android Auto, nawet jeśli Twój samochód nie ma wbudowanej obsługi bezprzewodowej. Podłączony przez USB adapter pozostaje w samochodzie i bezprzewodowo wyświetla Androida Auto z telefonu na wyświetlacz samochodu, gdy tylko wejdziesz do środka.

Możesz już korzystać z tysięcy aplikacji do obsługi multimediów, wiadomości, nawigacji, parkowania i ładowania, które obsługują Android Auto. Tego lata będzie ich tam więcej. Google współpracuje z Lyft i Kakao Mobility, aby zintegrować ich aplikacje z Android Auto. Dzięki temu kierowcy będą mogli przeglądać i akceptować przejazdy bezpośrednio na wyświetlaczu samochodu. Dzięki dostępowi do aplikacji takich jak MochiMochi, Fuelio i Prezzi Benzina, możesz odkrywać większą część świata, wyszukiwać i płacić za wszystkie rodzaje usług samochodowych oraz śledzić przebieg i koszty.

Nowe możliwości z technologią Google

Nowości w Android Auto

Producenci samochodów, tacy jak Polestar, Volvo Cars i General Motors – a w przyszłości będzie ich więcej – już dostarczają wybrane samochody z technologią Google wbudowaną bezpośrednio w ich systemy informacyjno-rozrywkowe, co pozwala lepiej wykorzystać przydatne funkcje.

Dzięki wbudowanemu Google Play będziesz mógł wkrótce pobrać aplikacje nawigacyjne, takie jak Sygic i Flitsmeister, aplikacje do ładowania, takie jak ChargePoint i PlugShare, aplikacje parkingowe, takie jak SpotHero i ParkWhiz oraz inne programy. W rzeczywistości jeszcze w tym roku będzie można uzyskać dostęp do rozrywki wideo w samochodzie, gdy jest zaparkowany, zaczynając od Volvo z treściami od dostawców takich jak YouTube. Czekanie w samochodzie przestanie być nudne!

Dzięki zdalnym działaniom już niedługo będziesz mógł poprosić Google o pomoc jeszcze przed wyjściem z domu. Poproś Google o podgrzanie lub schłodzenie samochodu, zablokowanie go i odblokowanie oraz sprawdzenie stanu naładowania baterii. Wszystko to zrobisz w zaciszu własnego domu za pomocą dowolnego urządzenia obsługującego Asystenta Google. Funkcja ta pojawi się najpierw w wybranych samochodach Volvo, a w przyszłości będzie ich więcej.

Źródło: google

Sprawdź najnowsze wpisy