ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ekosystem Google

Ekosystem Google wkroczy na nowy poziom. Android będzie jak iOS!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Android został stworzony dla każdego i aby dać ludziom większy wybór urządzeń, niezależnie od tego, czy jest to projekt, funkcje czy ogólna wartość. Ekosystem Google wkroczy na nowy poziom. Android ma się łączyć z jeszcze większą liczbą urządzeń w sposób szybki i przyjazny dla użytkownika.

Zobacz także: Windows 11 22H2 to duża aktualizacja systemu – poznaj ją

Ekosystem Google umożliwia szybkie połączenie urządzeń

Fast Pair już ponad 100 milionów razy pomogło ludziom połączyć swoje telefony z Androidem z akcesoriami Bluetooth. Umożliwia natychmiastową konfigurację i parowanie urządzeń, uruchamiając aplikację towarzyszącą do instalacji i przesyłając dane uwierzytelniające Google. Gigant pracuje z partnerami, aby jeszcze bardziej rozszerzyć funkcjonalność Fast Pair. Ma ona działać z urządzeniami do noszenia, słuchawkami, głośnikami i samochodami. Google chce też rozszerzyć funkcję na telewizory i inteligentne urządzenia domowe, dzięki czemu będziesz mógł natychmiast zacząć korzystać ze wszystkich urządzeń.

Fast Pair

Za kilka tygodni po włączeniu słuchawek obsługujących funkcję Fast Pair Twój Chromebook automatycznie je wykryje i sparuje z nimi jednym kliknięciem, co pozwoli Ci skupić się na nauce lub pracy, gdziekolwiek jesteś. Jeśli jeszcze w tym roku dostaniesz nowego Chromebooka, będziesz mógł użyć telefonu z Androidem, aby go szybko skonfigurować i uzyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich zapisanych już informacji, takich jak login Google i hasło do sieci Wi-Fi.

Fast Pair

W nadchodzących miesiącach będziesz mógł skonfigurować słuchawki, gdy będziesz potrzebować w domu cichego oglądania na urządzeniu z systemem Google TV lub Android TV OS. Łatwiejsze będzie też połączenie urządzeń do smart-home.

Blokuj i odblokowuj urządzenie

Dziś możesz już odblokować Chromebooka telefonem z Androidem, aby szybko rozpocząć pracę. W nadchodzących miesiącach Google wprowadzi tę funkcję do sparowanego smartwatcha z Wear OS. Dzięki temu będziesz mógł natychmiast odblokować i uzyskać dostęp do swojego Chromebooka oraz telefonu lub tabletu z Androidem, gdy będziesz w pobliżu.

Ekosystem Google digital car key

Za pomocą cyfrowego kluczyka samochodowego możesz teraz używać kompatybilnego telefonu Samsung lub Pixel do blokowania, odblokowywania i uruchamiania obsługiwanych pojazdów BMW za pomocą telefonu. Począwszy od tego roku, w telefonach z technologią Ultra Wideband (UWB) nie będziesz musiał nawet wyciągać telefonu, aby użyć go jako kluczyka do samochodu. Będziesz także mógł bezpiecznie i zdalnie udostępniać kluczyki do samochodu znajomym i rodzinie, jeśli będą potrzebowali pożyczyć samochód. Google pracuje nad udostępnieniem cyfrowych kluczyków samochodowych do większej liczby telefonów i pojazdów z Androidem jeszcze w tym roku.

Łatwiejsze udostępnianie

Aby wzmocnić wrażenia wizualne i dźwiękowe, Twoje urządzenia powinny instynktownie wiedzieć, którego z nich chcesz użyć i kiedy. Google buduje technologię dla słuchawek z obsługą Bluetooth, która umożliwi im automatyczne przełączanie dźwięku na dowolne urządzenie, którego słuchasz. Jeśli więc nosisz słuchawki, aby obejrzeć film na tablecie z Androidem i odbierzesz telefon, film zostanie wstrzymany, a dźwięk w słuchawkach automatycznie przełączy się na telefon z Androidem, a po zakończeniu z powrotem do filmu. Przestrzenny dźwięk w zestawach słuchawkowych sprawi, że poczujesz się, jakbyś naprawdę tam był, dostosowując dźwięk do ruchów głowy, umieszczając dźwięk w przestrzeni wokół ciebie. Te funkcje będą dostępne w ciągu najbliższych kilku miesięcy na obsługiwanych słuchawkach.

Ekosystem Google

Google ułatwi też przenoszenie Twoich treści i zarządzanie nimi na dowolnym urządzeniu. Dzięki wbudowanemu Chromecastowi Twój telefon z Androidem umożliwia już udostępnianie filmów na ekranach i telewizorach, a także treści audio wybranym głośnikom Nest i innych. Aby pomóc Ci przesyłać muzykę i podcasty, których słuchasz z telefonu z Androidem, do większej liczby głośników, Google udostępni wbudowany Chromecast większej liczbie marek, począwszy od wszystkich inteligentnych głośników i listew dźwiękowych Bose w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w podróży, jeszcze w tym roku do Phone Hub trafi funkcja, która pomoże Ci osiągnąć więcej na swoich urządzeniach. Dzisiaj możesz używać swojego Chromebooka do wyświetlania powiadomień czatu i odpowiadania na nie, przełączania trybu Nie przeszkadzać, wyłączania dzwonka, aby znaleźć telefon lub kontynuowania przeglądania ostatnich kart Chrome. Jeszcze w tym roku, jeśli pracujesz na Chromebooku, a Twój telefon z Androidem jest poza zasięgiem (np. ładowanie w innym pokoju), możesz pozostać w kontakcie, uzyskując dostęp do aplikacji czatu z telefonu bezpośrednio na Chromebooku – bez konieczności ponownego instalowania ich na Chromebooku. Dodana zostanie także rolka z aparatu do centrum telefonu, dzięki czemu dostęp do najnowszych zdjęć i filmów będzie tak prosty, jak jedno kliknięcie.

Ekosystem Google to współpraca Windowsa i Androida

Ekosystem Google Windows Android

Google koncentruje się również na tworzeniu dla innych platform, takich jak Windows, niezależnie od tego, czy chodzi o gry, produktywność czy inne obszary. Na przykład, łącząc telefon z Androidem z komputerem z systemem Windows za pomocą funkcji Fast Pair, będziesz mógł szybko skonfigurować akcesoria Bluetooth, synchronizować wiadomości tekstowe i udostępniać pliki za pomocą funkcji Udostępnianie w pobliżu. Google współpracuje z firmami Acer, HP i Intel, aby jeszcze w tym roku udostępnić te doświadczenia w wybranych komputerach z systemem Windows.

Źródło: google

Sprawdź najnowsze wpisy