ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
razer wear os zegarek smartwatch

Razer pokazał zegarek z Wear OS – jest piękny, to moje marzenie!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wear OS 3 został wprowadzony na rynek w połowie 2021 roku. Niestety tylko kilka smartwatchów go obsługuje. Należy do nich seria Galaxy Watch4 od Samsunga. Wkrótce pojawią się dwa kolejne smartwatche na rynku, które otrzymają aktualizację systemu. Razer pokazał właśnie swój pierwszy zegarek z Wear OS, a Skagen nowego Falstera Gen 6.

Skagen Falster Gen 6

Skagen Falster Gen 6

Zacznijmy od zegarka Skagen Falster Gen 6, który jest kontynuacją modelu Skagen Falster 3. Urządzenie to wykorzystuje chipset Snapdragon Wear 4100 Plus, który obiecuje sprawić, że zegarek będzie szybszy, ale co ważniejsze, bardziej energooszczędny niż jego poprzednik. Obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej. Wyświetlacz mierzy 1,28 cala. Do wyboru jest sześć kombinacji kolorystycznych.

Skagen Falster Gen 6 jest już w sprzedaży i kosztuje 295 USD.

Razer x Fossil Gen 6 z Wear OS

razer wear os zegarek smartwatch

Jednak moje serce skradł zegarek Razera. Razer x Fossil Gen 6 to współpraca między firmą gamingową i produkującą smartwatche. W rzeczywistości jest to urządzenie limitowane, na rynek ma trafić tylko 1337 sztuk sprzętu. Co ciekawe, jego cena nie będzie wysoka, bo jedynie 329 USD.

Pod względem konstrukcyjnym smartwatch jest podobny do piątej generacji zegarków Fossila. Opaski będą miały charakterystyczny limonkowo-zielony odcień Razera lub czarny odcień. Posiadacze będą mogli wyróżnić się ekskluzywnymi tarczami zegarków. Wśród nich pojawi się taka, która emuluje RGB.

Co za parametrami? Smartwatch ma również ekran o przekątnej 1,28 cala i jest dostępny w dwóch opcjach, w zależności od koloru paska. Jeśli chodzi o wnętrze, to urządzenie jest podobne do zegarka Skagen ze Snapdragon Wear 4100 Plus, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Żywotność baterii i prędkość ładowania powinny być identyczne.

Jeśli chodzi o wydajność i oprogramowanie, oba zegarki będą działały na Wear OS. Główną różnicą wydaje się być wygląd. To jest właśnie ten czynnik, który sprawia, że zegarek sygnowany marką Razera wygląda, jak moje wymarzone urządzenie do noszenia. Jest masywny, duży i toporny, co idealnie trafia w mój gust. Tego typu smartwatchy z Wear OS nie ma obecnie na rynku. Jedynym minusem jest fakt, że aktualizacja do Wear OS 3.0 trafi dopiero w drugiej połowie roku.

Na oficjalnej stronie firmy czytamy:

„Smartwatch został zaprojektowany dla następnej generacji graczy, wzmocnij swój styl dzięki dostosowywanym paskom, pokrętłom, efektom Razer Chroma RGB i nie tylko”.

– czytamy na stronie Razera.

Oficjalne funkcje zegarka to:

  • Zaawansowane funkcje śledzenia aktywności – Wbudowana aplikacja wellness śledzi twoją codzienną liczbę kroków i jakość snu, wraz z ciągłym śledzeniem tętna i nowym czujnikiem SpO2, aby zobaczyć, jak dobrze krąży tlen w twoim ciele.
  • Bluetooth 5.0 – Korzystaj z ulepszonej łączności dzięki zwiększonym szybkościom przesyłania danych i nawet 4-krotnemu zasięgowi, co oznacza szybsze pobieranie niż w przypadku poprzednich generacji.
  • Działa z Wear OS – Razer X Fossil Gen 6 z Wear OS by Google przenosi Twoją codzienną rutynę na wyższy poziom. Uzyskaj pomoc w podróży dzięki Asystentowi Google, śledź ważne dane dotyczące aktywności za pomocą Google Fit i płać bez użycia rąk za pomocą Google Pay.
  • Szybkie ładowanie – Skróć czas odnowienia i naładuj sprzęt do 80% w nieco ponad 30 minut.

Zegarek pojawi się na oficjalnej stronie firmy już za 5 dni.

Źródło: razer, techradar

Sprawdź najnowsze wpisy