ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon 7 gen 1 specyfikacja

Qualcomm idzie na wojnę z Intelem i prezentuje Snapdragon 8cx Gen 3

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Komputery mobilne są w trakcie głębokiej zmiany paradygmatu. Ewoluujący cyfrowy styl życia, w którym zdalna współpraca i interakcje online są fundamentalną częścią naszego codziennego życia, stwarza zapotrzebowanie na wydajne, wysoce przenośne urządzenia, które łączą się w dowolnym miejscu. Na tym polu chce konkurować Qualcomm, który zaprezentował procesor Snapdragon 8cx Gen 3.

Zobacz także: Windows 11 22H2 to duża aktualizacja systemu – poznaj ją

Premiera nowego procesora

Cienkie, bezwentylatorowe laptopy z baterią działającą przez kilka dni, zapewniającą produktywność i rozrywkę bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Przesuwają granice tego, gdzie i w jaki sposób angażujemy się z przyjaciółmi i rodziną, pracą i ulubionymi programami, filmami i grami.

Snapdragon 8cx Gen 3

Platforma Snapdragon 8cx Compute Platform wspiera wizję komputerów przenośnych klasy premium dla dwóch generacji laptopów z systemem Windows. Platforma obliczeniowa Snapdragon 8cx Gen 2 opiera się na sukcesie pierwszej generacji, łącząc najlepsze cechy smartfona — łączność 5G i Wi-Fi 6, zaawansowane systemy kamer, akcelerację AI i obsługę wielodniowego czasu pracy na baterii — dzięki doskonałej wydajności laptopów premium.

Teraz w warstwie premium firma przenosi wrażenia z komputerów typu Always On, Always Connected jeszcze bardziej, wprowadzając platformę obliczeniową Snapdragon 8cx Gen 3. Snapdragon 8cx Gen 3 zapewnia ekstremalną wydajność, szybkość i efektywność na poziomie systemu dzięki obsłudze kilkudniowego czasu pracy na baterii, funkcjom akcelerowanym przez sztuczną inteligencję i błyskawicznej łączności 5G. Urządzenia z tym chipsetem są naprawdę mobilne, lekkie i pozbawione wentylatorów.

Snapdragon 8cx Gen 3 – szczegóły nowego procesora

Wydajność i efektywność zostały połączone w pierwszej na świecie platformie PC z systemem Windows w technologii 5 nm. Umożliwia ona poprawę wydajności nawet o 85 procent w porównaniu z poprzednią generacją i ponad 25 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu. Jest to połączone z solidnymi funkcjami łączności, w tym obsługą Snapdragon X55, Snapdragon X62 i najnowszego systemu Snapdragon X65 Modem-RF, który zapewnia szczytową przepustowość 5G do 10 Gb/s. Obsługa Wi-Fi 6E i Windows 11 Dual Station zapewniająca responsywność klasy przewodowej dzięki systemowi Qualcomm FastConnect 6900 oznacza błyskawiczne połączenia, gdziekolwiek jesteś. Wszystko to łączy się z zaawansowanymi funkcjami kamery i dźwięku zapewniającymi krystalicznie czysty dźwięk podczas wideokonferencji, inteligentnym silnikiem Qualcomm AI Engine zapewniającym lepsze wrażenia oraz zabezpieczeniami klasy korporacyjnej typu „chip-to-cloud” zapewniającymi bezpieczne połączenia i przetwarzanie danych.

Snapdragon 8cx gen 3

Snapdragon 8cx Gen 3 to niesamowita aktualizacja dla klientów, firm, organizacji i branż poszukujących wydajnych urządzeń, które są lekkie, ultraprzenośne i bezpieczne. Oto kilka cech, które są wyróżnikiem dla procesora Snapdragon 8cx Gen 3:

  • Ekstremalna wydajność i efektywność – Nowy chipset zapewnia do 40% przyspieszenia w przypadku obciążeń jednowątkowych i 85% przyspieszenia w przypadku obciążeń wielowątkowych w porównaniu z poprzednikiem.
  • Zaawansowana kamera i dźwięk – Nowy procesor ma najnowocześniejsze przetwarzanie obrazu i jakość dźwięku podczas wideokonferencji i zapewnia krystalicznie czyste połączenia głosowe. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji.
  • Przyspieszenie AI – Nowy chipset ma ponad trzykrotnie większe możliwości sztucznej inteligencji niż poprzednia generacja i znacząco przewodzi konkurencji.
  • Solidna łączność – Nowy procesor dostarcza przełomowe możliwości 5G i Wi-Fi, aby zapewnić użytkownikom łączność praktycznie niezależnie od tego, gdzie się znajdują.
  • Wzmocnione bezpieczeństwo – Snapdragon 8cx Gen 3 oferuje nowe funkcje, które pomagają chronić użytkowników na każdym kroku, od chipa po chmurę. Zobaczymy tu Secure Boost i Microsoft Pluton.

Źródło: qualcomm

Sprawdź najnowsze wpisy