ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Acer CES 2022

Acer nie zawiódł na CES 2022. Oto nowe laptopy do pracy i grania

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Na targach CES 2022 firma Acer ujawniła wiele nowych urządzeń z systemem Windows 11, w tym nowe laptopy i urządzenia All-in-One oparte na najnowszych procesorach Intel 12. generacji. Zobaczyliśmy też specjalną edycję notebooka do gier oraz najnowszy przejaw zaangażowania firmy w bardziej zrównoważoną przyszłość.

Zobacz także: Windows 11 22H2 to duża aktualizacja systemu – poznaj ją

Acer na CES 2022

Linia Swift X

Acer Swift X CES 2022

Linia Swift X wzbogacona została o dwa nowe urządzenia, dostępne w 14- i 16-calowych wersjach, oba działające w systemie Windows 11 i wyposażone w ekran IPS o proporcjach 16:10 i 92,22 % stosunku ekranu do obudowy. Do tego dodajmy 100% pokrycie gamy kolorów sRGB, które zapewnia wciągające wrażenia wizualne. Aby jeszcze bardziej uwydatnić obrazy, laptopy wyposażono również w technologię Acer BluelightShield, która zapewnia wygodniejsze oglądanie oraz Acer ExaColor i Acer Color Intelligence, które zapewniają żywsze kolory. Wentylator (dwa w modelu 16-calowym), klawiatura z wlotem powietrza i podwójne rurki cieplne pomagają utrzymać niską temperaturę laptopa.

Acer Aspire na CES

Jeśli pracujesz z domu, weź pod uwagę nowe komputery Aspire C27 i C24 All-in-One (AIO), które zostały odświeżone z systemem Windows 11 i najnowszymi procesorami Intel Core i7 12. generacji. Mają też najnowszy procesor graficzny NVIDIA GeForce MX550 i 64 GB RAM DDR4 oraz 1 TB SSD i 2 TB HDD. Opcje łączności stanowią ważny atut sprzętu. Zobaczymy tu Wi-Fi 6E dla szybkiej i stabilnej łączności, Bluetooth 5.2 dla uproszczonego udostępniania danych między urządzeniami oraz Thunderbolt 4 dla 40 Gb/s dwukierunkowej przepustowości.

Wideokonferencje nigdy nie były tak ważne, a Aspire C27 odpowiada na tę potrzebę dzięki kamerze internetowej o rozdzielczości 5 megapikseli i dwóm mikrofonom stereo. Można go również przechylić, aby użytkownicy mogli znaleźć idealny kąt do tych połączeń. Aby pomóc w utrzymaniu porządku w miejscu pracy, ten ultrasmukły komputer oferuje oszczędność miejsca i zarządzanie kablami.

Aspire Vero

Dla tych, którzy szukają urządzeń zorientowanych na zrównoważony rozwój, Acer stworzył notebook Aspire Vero National Geographic Edition. Każdy zakup tego laptopa w specjalnej edycji pomaga wspierać ogólnoświatową organizację non-profit National Geographic Society w jej pracy na rzecz ochrony świata poprzez eksplorację, badania i edukację.

Acer aspire vero CES

Oryginalny wygląd Aspire Vero jest zdefiniowany przez mieszankę materiałów wykorzystaną w obudowie, która składa się w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR). Żółte kropki pigmentowe kontrastują z tą teksturowaną szarą powierzchnią, dodając stylu bez potrzeby malowania. Otwarcie laptopa odsłania portal National Geographic, który został wydrukowany bezpośrednio w prawym dolnym rogu klawiatury. Żółtym nadrukiem na spacji widnieje komunikat „For Planet Earth”. Nawet opakowanie laptopa pokazuje przemyślane podejście, ponieważ zostało zaprojektowane jako pudełko wielofunkcyjne.

To, że urządzenie ma lżejszy ślad ekologiczny, nie oznacza, że ​​traci na wydajności. Procesor Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe umożliwia wygodną obsługę zadań związanych z produktywnością i współpracą, a Wi-Fi 6 zapewnia niezawodną łączność. Bogaty wybór portów obejmuje port USB 3.2 Gen1 Type-A, którego można używać do ładowania urządzeń mobilnych nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony.

Laptopy Predator

Acer predator

Acer odświeżył również swoje laptopy do gier, a mianowicie linie: Predator i Nitro, rozpoczynając rok od nowych modeli Predator Triton 500 SE, Predator Helios 300 i Acer Nitro 5. Wszystkie laptopy są wyposażone w najnowsze procesory Intel Core 12. generacji i procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 30 do laptopów. Z kolei Acer Nitro 5 zawiera również opcję procesora AMD Ryzen z serii 6000.

Predator Triton 500 SE (PT516-52s) to laptop „edycji specjalnej” do pracy i gier. Jest wyposażony w procesor Intel Core i9 do 12. generacji, procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti do laptopów i 32 GB pamięci LPDDR5 5200 MHz, aby zapewnić ekstremalną wydajność niezbędną w najnowszych grach. Jego całkowicie metalowa obudowa w stylu spartańskim wtapia się w miejsce pracy lub salę wykładową. Zaledwie 0,78 cala w najcieńszym miejscu laptopa można z łatwością zabrać ze sobą wszędzie, a do 2 TB szybkiej pamięci masowej NVMe RAID0 SSD zapewnia mnóstwo miejsca na gry i pliki.

Laptop wykorzystuje system z trzema wentylatorami, w tym dwa wentylatory AeroBlade 3D piątej generacji z 89 metalowymi łopatkami każdy. Technologia Vortex Flow firmy Acer przekierowuje przepływ powietrza generowany przez te wentylatory do krytycznych komponentów, a strategicznie umieszczona pianka termiczna, pasta termoprzewodząca w postaci ciekłego metalu na procesorze i cztery ciepłowody dodatkowo poprawiają chłodzenie.

Kolejny laptop – Predator Helios 300 (PH315-55) ma wszystko, czego szukasz w potężnym laptopie do gier, a do tego 15,6-calowy wyświetlacz QHD (2560 x 1440) IPS z częstotliwością odświeżania 165 Hz, czystszą obudową i paskiem świetlnym.

Acer nitro

Bardziej okazjonalni gracze znajdą o wiele więcej w Acer Nitro 5, z procesorem Intel Core i7 12. generacji (AN515-58) i procesorem graficznym NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti. Para gniazd M.2 SSD (PCIe Gen 4) oferuje ogromną pamięć masową, a do 32 GB RAM DDR4 3200 daje graczom dużo miejsca na obsługę wielu aplikacji jednocześnie. Z kolei dzięki Killer Ethernet E2600 i Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650i, gracze mogą ustawić priorytety w swojej sieci dla ruchu w grach, aby uzyskać jeszcze szybszą łączność, gdy liczy się każda sekunda. Jest też wersja AMD.

Źródło: Microsoft, acer

Sprawdź najnowsze wpisy