ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najbardziej oczekiwane gry 2022 roku

Autor: Borys Francuz Kategoria: Artykuły

Jako że od kilkudziesięciu godzin żyjemy w 2022 roku pora sprawdzić, co będzie nas w nim czekać. Nadchodzące dwanaście miesięcy przyniesie nam wiele premier w świecie technologii, filmów i gier. Dziś zajmiemy się tą ostatnią gałęzią.

2022 w świecie gier

Gry, na które czekamy w 2022 roku

Mnóstwo opóźnionych premier gier pierwotnie ogłoszonych na rok 2021 sprawiło, że 2022 wygląda nadzwyczaj ekscytująco. Ba! Nawet bez tych bonusowych premier rok wyglądałby obiecująco. W 2022 spodziewamy się zobaczyć następną grę z serii Souls od FromSoftware, a także pierwszą od siedmiu lat grę RPG dla jednego gracza od Bethesdy. Dodatkowo wielkimi krokami zbliżają się do nas długo oczekiwane kontynuacje niektórych gier. 2022 rok przynosi wznowienia serii, o których obawialiśmy się, że mogą być już martwe. Co więcej, niektóre z gier, którymi cieszyliśmy się we wczesnym dostępie, prawdopodobnie zostaną wydane w pełni w 2022 roku. Na pewno będzie gorączkowo!

Zobacz też: Powrót do Hogwartu, czego dowiadujemy się z dokumentu?

Tak więc oto lista gier, na które oczekujemy w 2022 roku!

Elden Ring

Elden Ring ma szansę stać się największą grą 2022 roku. Tak, brzmi to niemożliwie dla każdego, kto grał w Dark Souls dekadę temu. Elden Ring to Dark Souls 4 w każdym aspekcie poza nazwą. Czeka nas tu otwarty świat, który jest wspaniały, ambitny i bardziej przystępny niż cokolwiek, co FromSoftware opracowało do tego momentu.

Odkrywając otwarty świat Elden Ring w listopadowym beta teście, Wes Fenlon stwierdził, że grze brakuje tylko ściśle powiązanych obszarów znanych z serii Dark Souls. Dla przykładu większość lochów w Elden Ring jest niewielka i prosta. Ale to, co gra oferuje nam przede wszystkim, to naprawdę ogromny świat i niesamowitą mechanikę walki. Elden Ring wyraźnie skłania gracza do mieszania walki wręcz z zaklęciami magicznymi. Broń natomiast może od pierwszych godzin gry podlegać ulepszeniom i modyfikacjom dzięki interesującym opcjom. Gracze Dark Souls, którzy już wielokrotnie grali w gry FromSoftware, prawdopodobnie będą mieli obsesję na punkcie Elden Ring przez cały rok.

Company of Heroes 3

Ta seria gier strategicznych czasu rzeczywistego nie była w dobrym stanie przez prawie dwie dekady. Jednakże producent Relic wziął się w garść i tworzy trzecią odsłonę Company of Heroes. Tym razem akcja gry zabiera nas do Włoch i Afryki Północnej.

Aby wyzwolić Italię, gracz będzie musiał rozkazywać inżynierom, aby usuwali miny i inne przeszkody, współpracować z włoskimi partyzantami i podejmować ciężkie decyzje dotyczące tego, jak radzić sobie z trudniejszymi celami. Mowa tu o silnych ufortyfikowaniach takich jak klasztory. Kampania gry tworzy epicki dramat wojenny pełen przemyślanego planowania i potężnych eksplozji. Dodatkowo należy pamiętać, że seria Company of Heroes oferuje graczom rozgrywkę wieloosobową.

Warhammer 40,000: Darktide

Kolejna kooperacyjna gra FPS studia Fatshark będzie zawierała kultowe bronie Warhammera 40,000, takie jak miecze łańcuchowe, młoty piorunujące i karabiny laserowe. Gracze staną się sługami Inkwizycji. Zejdą oni z centrum statku kosmicznego, aby walczyć z zarażonymi chorobami kultystami w zatłoczonym mieście-roju Tertium. Pierwotnie gra miała pojawić się na rynku w 2021 roku, jednak ostatecznie premierę przeniesiono na wczesny 2022.

Gotham Knights

Jest to gra osadzona w świecie Batmana, w której nie grasz Batmanem! Wcielamy się tu w takie postacie jak Batgirl, Robin, Nightwing i Red Hood. Razem bohaterowie łączą siły, aby chronić Gotham pod nieobecność człowieka-nietoperza. Chociaż gra nie jest powiązany z serią Arkham, pochodzi od twórców Arkham Origins. Jest to kooperacja oparta na fabule Court of Owls znanej z komiksów.

Saints Row

Ponowne uruchomienie serii Saints Row zapowiada się na bardziej ugruntowane niż ostatnie tytuły z cyklu. Jednakże po graniu w grę o superbohaterach, którzy ratują świat przed kosmitami lub podróżują do piekła, wszystko będzie poprawą. Nowe Saints Row to powrót do budowania przestępczego imperium od podstaw w otwartym świecie. Tym razem akcja dzieje się w fikcyjnym mieście Santo Ileso na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Naszym celem jest odbieranie dzielnic rywalizującym gangom. Grając w Saints Row poznamy historię tworzenia się tytułowego ugrupowania.

Stalker 2

Niewiele gier ma tak oddanych fanów, jak kultowy klasyczny Stalker i jego spin-offy. Seria zawsze wydawała się wyprzedzać swoje czasy dzięki dynamicznemu światu opartemu na sztucznej inteligencji, który był tak chaotyczny, jak i zbugowany. Stalker 2 zapowiada dodać do tego niezwykłego otwartego świat znacznie ładniejszą grafikę. Piętnaście lat po premierze pierwszej odsłony gry, po raz kolejny GSC Game World zabiera nas do niepokojącego Czarnobyla.

Dying Light 2

Walka z zombie w stylu parkour powraca! Efektowna akrobatyka to jedyny sposób na ocalenie jednej z ostatnich osad ludzkości: Miasta. W grze od Techlandu dokonujemy wielu wyborów, które wpłyną na miasto. Dla przykładu — włączenie pomp wodnych w jednej dzielnicy podczas opróżniania drugiej, pozwoli odkryć nam nowy obszar. Oczywiście spotkamy tam zombie, które były uśpione od lat. Cykl dnia i nocy znany z Dying Light powróci, a walka w stylu parkour została rozszerzona o więcej opcji biegania po ścianach i skakania po dachach. Premiera już czwartego lutego!

Źródło: PCGamer

Sprawdź najnowsze wpisy