ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

12 najlepszych samochodów w Forza Horizon 5

Autor: Borys Francuz Kategoria: Artykuły

Jako że Forza Horizon 5 zagościła na naszych komputerach i konsolach już blisko dwa miesiące temu przyszła pora na pierwsze małe rankingi. Serwis Sirius Gaming przygotował listę dwunastu najlepszych samochodów w grze.

Najlepsze pojazdy w Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 - najlepsze samochody

Przede wszystkim warto pamiętać, że najlepsze samochody w Forza Horizon 5 nie zawsze są najszybszymi samochodami. Różne rodzaje wyścigów wymagają różnych typów pojazdów. Oczywiście, zawsze można przejść przez wszystkie rodzaje wyścigów jednym samochodem. Jednakże wygranie ich będzie trudne, lub nawet prawie niemożliwe.

Forza Horizon 5 oferuje szeroką gamę torów oraz dróg do ścigania się i eksplorowania świata. Tak, więc wybór odpowiedniego samochodu na adekwatną okazję ma kluczowe znaczenie. Istnieje wiele różnych rodzajów wyścigów. W każdym z nich wyróżniają się inne samochody. Są to pojazdy dostosowane bardziej do szosy, przełajów czy tras z wieloma zakrętami.

Zobacz też: Pięć zmian, których chcemy w FIFA 23

Na początku w grze dostępne są trzy rodzaje wyścigów: wyścigi szosowe Apex, wyścigi przełajowe Baja i wyścigi terenowe Wilds. To tylko i wyłącznie od gracza zależy, w jakich wyścigach lub aktywnościach chce uczestniczyć.

W Forza Horizon 5 mamy do wyboru ponad 500 samochodów. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Tak, więc dzięki odrobinie tuningu i umiejętnościom kierowcy łatwo można być o krok przed wszystkimi innymi.

Już bez zbędnego owijania oto lista najlepszych samochodów w Forza Horizon 5. Gracze chcą zdobyć te pojazdy z myślą o różnych typach zawodów. Ranking jest ograniczony do samochodów poziomu epickiego i nie obejmuje pojazdów dostępnych w DLC.

Ultima Evolution Coupe 1020 (szosa)

Ultima Evolution Coupe 1020 Forza Horizon 5

Ultima 1020 jest jednym z najbardziej zrównoważonych pojazdów wśród tych wysoko ocenionych. Samochód nie przekracza legendarnego poziomu, a osiąga prędkość maksymalną 396 km/h. Do tego dochodzi także zawrotnie proste i przyjemne prowadzenie.

MOSLER MT900S (szosa)

MOSLER MT900S

MT900S to kolejny wyważony samochód. Zapewnia on lepsze prowadzenie przy niewielkim spadku prędkości i przyspiesza. Nie ma, co się jednak martwić, ponieważ kwestie te można łatwo skompensować poprzez tuning.

2018 Porsche 911 GT2 RS (szosa)

2018 Porsche 911 GT2 RS

W następnej kolejności pojawia się GT2 RS z 2018 roku. Choć w grze ocena samochodu jest niższa od dwóch poprzedników, pojazd wciąż nadąża za konkurencją dzięki potężnemu przyspieszeniu i mocniejszemu startowi.

Ferrari 488 Pista (uliczny)

Ferrari 488 Pista Forza Horizon 5

W wyścigach ulicznych zróżnicowane samochody, takie jak poprzednie trzy sprawują się bardzo dobrze. Jednak graczom zaleca się, aby dostroić je z nieco większym naciskiem na prowadzenie, start i hamowanie. Dzięki temu wchodzenie i wychodzenie z ostrych zakrętów będzie dziecinnie proste. 488 Pista wyróżnia się właśnie genialnym hamowaniem. Samochód dobrze radzi sobie także z innymi kwestiami. Ze względu na małą wagę pojazd może skorzystać na starcie.

RAESR Tachyon Speed (uliczny)

RAESR Tachyon Speed Forza Horizon 5

Tachyon Speed to kolejny rywal w kwestiach skuteczności hamowania. Lepsze dostosowanie pojazdu w celu zwiększenia przyspieszenia i eksplozywności pomoże mu w ciaśniejszym i szybszym pokonywaniu miejskich zakrętów.

Radical RXC Turbo (uliczny)

Radical RXC Turbo

Patrząc tylko i wyłącznie na przyspieszenie nieco lepiej radzi sobie RXC Turbo. Jego właściwości jezdne i hamujące zdecydowanie można dostosować do ogromnej prędkości maksymalnej.

Hoonigan Ford “Hoonicorn” Mustang (drag)

Hoonigan Ford “Hoonicorn” Mustang Forza Horizon 5

Jeśli chodzi o „drag racing” wszystko sprowadza się do mocy i prędkości. Hoonicorn Mustang osiąga prędkość od 0 do 100 mil na godzinę w 3,15 sekundy przy ustawieniach fabrycznych. Warto także upewnić się, czy założyliśmy odpowiednie opony, aby uzyskać optymalne przenoszenie mocy z silnika na asfalt. Jeśli tak — jesteś na najlepszej drodze do zwycięstwa. Drugi wariant samochodu (Hoonicorn V2) rusza lepiej i wymaga jedynie dostrojenia prędkości maksymalnej, aby móc utrzymać przewagę.

Hoonigan Gymkhana 10 Ford F-150 ‘Hoonitruck’ (drag)

Hoonigan Gymkhana 10 Ford F-150 ‘Hoonitruck’

Hoonitruck jest kolejną opcją w „drag racingu”. Samochód nie jest wysoko oceniany, jeśli chodzi o przyspieszenie w porównaniu z poprzednim pojazdem, ale nadal jest solidnym pretendentem. Odpowiedni tuning może sprawić, że Hoonitruck wygra większość wyścigów.

Hoonigan Gymkhana 10 Ford Focus RS RX (rajdy)

Hoonigan Gymkhana 10 Ford Focus RS RX Forza Horizon 5

Samochody typu „rallycross” dominują w wyścigach na błocie i piachu. Kierowcy rajdowi często znajdują się na nieprzewidywalnych torach, więc samochód powinien być w stanie dostosować się do terenu i odzyskać moc w ciągu kilku sekund. Focus Gymkhana 10 nie będzie miał problemu z pokonywaniem niedbałych lub błotnistych dróg dzięki szybkiemu przyspieszeniu i mocnemu startowi.

Ford #14 Rahal Letterman Lanigan Racing GRC Fiesta (rajdy)

Ford #14 Rahal Letterman Lanigan Racing GRC Fiesta

Mimo tego, że jest nieznacznie niżej oceniony niż poprzedni samochód, Ford Fiesta jest jednym najlepszych wyborów do wyścigów na błocie. Pojazd lepiej radzi sobie z nierównymi i krzywymi drogami ze względu na lepsze osiągi w terenie.

Jeep Trailcat (przełajowy)

Jeep Trailcat

Wyścigi przełajowe oferują nam strasznie trudne trasy, które mogą pokonać tylko najtwardsze samochody. Oznacza to, że potrzebujemy tu pojazdów z mocnym zawieszeniem. Trailcat posiada doskonałe zawieszenie fabryczne, pozostawiając nam dużo możliwości na tuning, jeśli wymaga tego od nas tor.

Ford 25 “Brocky” Ultra4 Bronco RTR (przełajowy)

Ford 25 “Brocky” Ultra4 Bronco RTR

Brocky ma również system zawieszenia, który może wytrzymać potężne grzmoty. Jego prędkość maksymalna jest co prawda średnia, ale jest to bardziej zwrotny samochód, który może szybko odzyskać siły dzięki lepszemu przyspieszeniu i startowi.

Większość wymienionych wyżej samochodów znajduje się co najwyżej na poziomie epickim. Na pewno istnieją samochody poziomu legendarnego oraz pojazdy z DLC, które radzą sobie lepiej niż te. Potraktujmy tę listę raczej jako swego rodzaju przewodnik lub punkt odniesienia dla ponadprzeciętnych samochodów.

Źródło: Sirius Gaming

Sprawdź najnowsze wpisy