ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gry z 2021 roku, których premierę mogłeś przegapić

Autor: Borys Francuz Kategoria: Artykuły

Rok 2021 owocował w wiele premier nowych gier wideo. W związku z faktem, że na rynku pojawiło się wiele głośnych tytułów, fani tego typu rozrywki mieli prawo przegapić mniejsze premiery gier. W tym miejscu z pomocą przychodzi serwis PC Gamer, który przygotował ciekawą listę.

Przeoczone premiery gier

Przeoczone premiery gier w 2021 roku

Końcówka roku 2021 szturmuje nas wielkimi premierami takimi jak Halo: Infinite czy Battlefield 2042. Pojawiają się także duże aktualizacje, na przykład do Call of Duty: Warzone. Jest to, więc niezły moment, aby spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie gry, które pojawiły się na rynku w tym roku. Najczęściej myśli graczy kierują się ku takim tytułom jak Valheim, Hitman 3, Forza Horizon 5, Chivalry 2, Back for Blood, Deathloop oraz wiele więcej.

Pomimo wielu opóźnień w premierach rok 2021 był całkiem dobrym rokiem dla branży. Poniżej znajdziecie listę gier, które zostały wydane w kończącym się roku, a o których być może zapomnieliście.

Zobacz też: 6 samochodów, które w najbliższych latach chce wypuścić Elon Musk

The Medium

The Medium

Fakty są takie, że w tym roku to Lady Dimitrescu górowała nad gatunkiem horroru. Resident Evil Village to nie tylko świetna gra grozy, ale także jedna z najlepszych premier roku. Mimo to nie zapominajmy o The Medium, tylko dlatego, że gra wyszła w styczniu. Ten polskiej produkcji horror ma jeden z najostrzejszych scenariuszy od lat. Do tego należy wyróżnić świetne aktorstwo. The Medium jest pełen pogmatwanych bohaterów, potworów i motywów. To niesamowita gra z perspektywą trzeciej osoby, w którą powinien zagrać każdy miłośnik horrorów.

Balan Wonderworld

Balan Wonderworld

Balan Wonderworld to jedna z najdziwniejszych gier, które wyszły z rąk Square-Enix od wielu lat. Jest to platformówka 3D, za którą stoi para wielkich nazwisk w branży. Były szef zespołu Sonic — Yuji Naka i projektant postaci Sonica — Naoto Ohshima. Dla fanów fakt, że Naka tworzy wysokobudżetową platformówkę 3D, był bardzo ekscytujący. Gdy demo Balan Wonderworld trafiło na rynek, ujawniając schemat sterowania jednym przyciskiem, doprowadziło to fanów do szaleństwa. Gra jest pełna zaskakujących numerów tanecznych i innych dziwnych pomysłów. Kamyczkiem do ogródka gry jest jej cena (60 dolarów), dało to Balan Wonderworld średnią ocenę krytyków wynoszącą 50 punktów.

Cozy Grove

Cozy Grove

Ta gra to w pewnym sensie konkurencja dla Animal Crossing na komputerach osobistych. Cozy Grove to urocza i delikatna symulacja życia, która jest absolutnie warta spędzenia w niej czasu. Co ciekawe i przyjemne gra jest zoptymalizowana do rozgrywki tylko przez godzinę lub dwie dziennie. Oznacza to, że nie będzie ona celowo pochłaniała całego czasu graczy. Rozgrywkę rozpoczyna się jako obozowicz na wyspie pełnej duchów i zwierząt takich jak niedźwiedzie czy lisy. Gracz pomaga im w drobnych zadaniach i obowiązkach, odkrywając ciekawe historie. Cosy Grove ma piękny styl graficzny i wystarczającą liczbę zadań i misji pobocznych, aby gracz był zajęty przez kilka miesięcy.

Scavengers

Scavengers

Kiedy Scavengers pojawiło się w maju, wydawało się, że może to być kolejna wielka produkcja typu Battle Royale. Gra ma dynamiczny otwarty świat, który jest bardziej dostępny niż na przykład PUBG. Atutem jest także fakt, że do wygranej potrzeba, więcej aktywności typu przetrwania i eksploracji, a nie tylko zabijania każdego napotkanego na mapie gracza. Dodatkowo Scavengers ma ciekawy tryb dla wielu graczy, który może wepchnąć do rozgrywki tysiące zawodników jednocześnie. W pierwszym dniu wczesnego dostępu do gry popyt był tak wysoki, że zabrakło do niej kluczy.

Jednak po tym obiecującym początku wielu graczy nie trzymało się długo tej produkcji. Powoływali się oni na błędy, hakerów, niezrównoważony system progresowania i problem z działaniem meczów. Mimo wszystko gra wciąż jest we wczesnym dostępie, a do tego jest bezpłatna. Fani mają, więc nadzieję, że wciąż jest czas na naprawienie niedociągnięć i sprowadzenie graczy z powrotem.

Grime

Grime

Wydanie gry w środku roku jest trudne. Być może jest jeszcze trudniej, gdy to kolejny tytuł z gatunku metroidvania. Pomimo dobrych recenzji i atmosfery Dark Souls, Grime miał dość cichą premierę w sierpniu i być może po prostu gracze mogli ją przegapić. Jednakże jest to doskonały RPG akcji z wymagającą walką i z kilkoma fajnymi zwrotami w fabule. Do tego wszystkiego dochodzi żywa broń, która mutuje, by przybierać nowe formy i funkcje. Zabójcza ścieżka dźwiękowa oraz dziwaczny i surrealistyczny świat odróżniają Grime od stosu metroidvanii wydawanych co roku.

Chicory: A Colorful Tale

Chicory: A Colorful Tale

Chicory pojawiło się na rynku w połowie tego roku i pomimo braku dużej konkurencji, nie wzbudziła zbyt dużego zainteresowania. To gra w stylu Zeldy, która łączy syndrom wypalenia, zwątpienia w siebie i oszukiwania w opowieść o psie, który ma moc malowania rzeczy wokół siebie. To mały, tętniący życiem świat z mnóstwem odważnych postaci, których nazwy pochodzą od jedzenia. Chicory jest kreatywne, dźwięczne, grywalne w trybie współpracy i ma zarówno radosną, jak i wzruszającą ścieżkę dźwiękową.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy