ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iOS 15.2

Oto, dlaczego musisz zaktualizować iPhone do iOS 15.2

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple wydało ostatnią aktualizację iOS w 2021 roku. iOS 15.2, co zaskakujące dostarczył nam sporo nowości. Podczas gdy wciąż czekamy na Universal Control w iPadOS 15 i macOS Monterey, nowości w iOS 15 debiutują zgodnie z planem, a prawie każda ogłoszona nowa opcja została wdrożona się przed końcem 2021 roku. Oto trzy nowe funkcje, które pojawiły się w iOS 15.2, a sprawią, że używanie iPhone będzie lepsze.

Zobacz także: Nowy iPhone zadebiutuje już na początku 2022 roku. To będzie hit!

Oto, dlaczego musisz zaktualizować iPhone do iOS 15.2

Na naszych smartfonach przechowujemy wiele informacji, które są prywatne i chronione tak, aby nikt nie mógł się do niego dostać, w tym osoby najbliższe. To może stworzyć problem w przypadku śmierci w rodzinie. Nie jest to coś, o czym chcemy myśleć, ale iOS 15.2 ma rozwiązanie o nazwie Opiekun konta, które pozwala wyznaczyć kogoś jako beneficjenta iCloud w przypadku naszej śmierci.

iOS 15.2

Nową funkcję znajdziesz w karcie iCloud w Ustawieniach. Otwórz Hasło i ochrona, a zobaczysz nową opcję Opiekun konta. Kliknij go, a będziesz mógł dodać pojedynczy kontakt ze swojej książki adresowej, aby osoba ta uzyskała dostęp do naszych danych po śmierci. Otrzyma ona klucz dostępu z kodem QR, którego będzie mogła użyć, aby dostać dostęp do danych iCloud.

Raport o prywatności aplikacji

Firma z Cupertino postawiła na pierwszym miejscu przejrzystość śledzenia aplikacji, wprowadzając iOS 14.5 na początku tego roku, a iOS 15.2 kontynuuje tę inicjatywę dzięki Raportowi o prywatności aplikacji. Aby go włączyć, przejdź do Prywatności w Ustawieniach i przewiń w dół do Raportu o prywatności aplikacji na dole. Dotknij go, a będziesz mógł włączyć nową funkcję, która „rejestruje dostęp do danych i czujników, aktywność sieciową aplikacji i witryn internetowych oraz domeny, z którymi najczęściej się kontaktujesz”.

iOS 15.2

Po włączeniu zobaczysz dokładnie, co robią Twoje ulubione aplikacje w tle podczas ich używania, a także z jakimi domenami komunikują się odwiedzane witryny. W ten sposób, jeśli zobaczysz coś podejrzanego, możesz to wyłączyć, usuwając aplikację.

Wyszukiwanie list odtwarzania w Apple Music

Jest to jedna z mniej istotnych funkcji iOS 15.2, ale prawdopodobnie będziemy jej używać najczęściej. Chociaż zawsze mogliśmy wyszukać nazwę listy odtwarzania – co nie było aż tak przydatne – nie mogliśmy w rzeczywistości wyszukiwać utworów w żadnej z naszych list odtwarzania Apple Music. Teraz Apple w końcu dodało proste pole wyszukiwania, dzięki czemu możesz szybko znaleźć to, co chcesz i przeskoczyć do utworu.

Musisz jednak użyć paska wyszukiwania na liście odtwarzania, aby znaleźć określone utwory. Aby go znaleźć, otwórz listę odtwarzania i przesuń palcem w dół po ekranie, aby wyświetlić pasek, i wpisz utwór lub wykonawcę, którego chcesz znaleźć. To mocno spóźniona funkcja, ale lepiej późno niż wcale.

Źródło: Macworld

Sprawdź najnowsze wpisy