ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najlepsze aplikacje mac

Najlepsze aplikacje dla Twojego nowego komputera Mac

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Znalazłeś MacBooka pod choinką? Prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie świetne aplikacje możesz na nim zainstalować. Chociaż Apple oferuje kilka kapitalnych programów wbudowanych w macOS, warto sprawdzić kilka opcji innych firm. Oto najlepsze aplikacje dla nowego komputera Mac.

Zobacz także: Ukryte funkcje iPhone, które musisz poznać

Najlepsze aplikacje dla Twojego nowego komputera Mac

CleanShot X

Jeśli regularnie robisz zrzuty ekranu w celu przesyłania poprawek interfejsu użytkownika, wyjaśnień dotyczących rozwiązywania problemów itp. to musisz pobrać CleanShot X. Jest to zdecydowanie najlepsze narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu na komputerze Mac. Może nagrywać wideo, tworzyć GIF-y, dodawać adnotacje, zamazywać wrażliwe materiały i wiele więcej. Jest w 100% wart każdego grosza.

1Password

1Password to aplikacja, bez której nie mógłbym żyć. Poza zarządzaniem hasłami istnieje wiele funkcji obsługiwanych przez 1Password, dzięki którym warto za niego zapłacić. Obejmują one obsługę bezpiecznych notatek z załącznikami, danych osobowych, takich jak numery ubezpieczenia społecznego, informacji o licencji aplikacji, informacji o karcie kredytowej, o paszporcie i nie tylko.

najlepsze aplikacje mac

AirBuddy

Jedną z zalet chipów Apple W1/H1 jest łatwość parowania AirPods i Powerbeats Pro z urządzeniem iOS. AirBuddy sprawia jednak, że jest to jeszcze łatwiejsze na Macu. Jeśli więc często podłączasz AirPods do komputera Mac w celu wykonywania rozmów na Zoom, słuchania Apple Music to AirBuddy stanie się jedną z Twoich ulubionych aplikacji.

Unplash Wallpapers

Unsplash ma jedną z największych kolekcji darmowych obrazów do wykorzystania, więc aplikacja jest doskonałym dodatkiem do paska menu. Pozwala szybko znaleźć wysokiej jakości tapety i skonfigurować Maca tak, aby zmieniał się zgodnie z wybranym harmonogramem.

najlepsze aplikacje mac

Pixelmator Pro

Pixelmator Pro to świetny edytor obrazów, jeśli chcesz uniknąć subskrypcji Adobe Creative Cloud. Pixelmator Pro zawiera zaawansowane funkcje edycji obrazu, takie jak warstwy, pędzle, efekty, filtry i inne. Możesz użyć różnych narzędzi do zaznaczania, aby precyzyjnie dostosować określone miejsca na zdjęciu lub użyć wypełnienia z uwzględnieniem zawartości, aby automatycznie usunąć elementy ze sceny. Pixelmator Pro jest często aktualizowany w celu obsługi najnowszych technologii Apple i funkcji platformy oraz używa iCloud do synchronizacji i współpracy nad projektami w swoich aplikacjach na iOS i macOS.

Magnet

Jeśli brakuje Ci opcji ze świata Windows, takich jak przyciąganie okien do niektórych części ekranu, zechcesz rzucić okiem na Magnet. Obsługuje przyciąganie aplikacji do pełnego ekranu, połówek, ćwiartek i trzecich. Ponadto, jeśli podłączysz wiele wyświetlaczy do komputera Mac, będzie on współpracować z maksymalnie sześcioma monitorami zewnętrznymi.

Vinegar dla Safari

Nowe rozszerzenie Safari o nazwie Vinegar powinno być zainstalowane na wszystkich Twoich urządzeniach. Jest to rozszerzenie Safari dla iPhone’a, iPada i Maca w listopadzie, mające na celu zastąpienie odtwarzacza YouTube minimalistycznym odtwarzaczem HTML. Nie wyobrażam sobie powrotu do domyślnego doświadczenia z YouTube.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy