ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kolejne nowości microsoft Edge 97

Kolejne nowości w Microsoft Edge. Przeglądarka jest coraz lepsza

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kolejne nowości zmierzają do Microsoft Edge. Przeglądarka ma około 4% udział w rynku, a funkcjonalnością bije konkurencję w wielu aspektach. Warto zwrócić chociażby uwagę na tryb IE, którego nie ma żaden inny program. To jednak nie koniec nowych możliwości Edge’a.

Zobacz także: Oto ukryte funkcje Windows 11 – odkryj je wszystkie

Kolejne nowości w Microsoft Edge – RSS

Microsoft pozazdrościł Google i również testuje przycisk i kanał „Obserwuj” oparty na RSS. Ma on pomóc użytkownikom w śledzeniu najnowszych wiadomości z ulubionych witryn. W kompilacjach Edge Canary dla systemu Windows, gigant z Redmond rozpoczął testowanie nowej funkcji, która wprowadza natywną opcję RSS z integracją Kolekcji.

kolejne nowości microsoft edge rss

Platformy takie jak Google News czy Microsoft News położyły kres klasycznym RSS, które wciąż obsługują popularne narzędzia do agregacji. Google News, Google Discover i Microsoft News to oparte na algorytmach podejścia do dostarczania treści użytkownikom. Wiele osób szukało sposobu na zarządzanie swoim kanałem wiadomości, a te aplikacje odpowiadały na te potrzeby. W tej chwili, jeśli chcesz subskrybować kanał RSS, musisz polegać na czytnikach RSS lub korzystać z aplikacji internetowych, takich jak Feedly.

Implementacja Microsoftu dla tej samej funkcji nazywa się „obserwowaną siecią” i jest obecnie wdrażana dla wybranych użytkowników korzystających z Edge Canary. Flaga umożliwiająca tę eksperymentalną funkcję pojawiła się prawie trzy miesiące temu. Warto dodać, że została ponownie wprowadzona w najnowszej aktualizacji w ramach testów beta.

Rss kolekcje

Jak sama nazwa wskazuje, Followable Web umożliwia użytkownikom dostęp do wyselekcjonowanego kanału aktualizacji z ich ulubionych witryn za pomocą przycisku Kolekcje na pasku narzędzi. Znajduje się ona również w panelu Kolekcje. Z kolei artykuły opublikowane przez publikacje pojawią się w nowoczesnym kanale, gdy następnym razem otworzysz przeglądarkę.

Lepsze Web Capture

Kolejną nową funkcją jest lepsza obsługa plików PDF. Microsoft pracuje obecnie nad wzbogaceniem narzędzia Web Capture, które po raz pierwszy pojawiło się w przeglądarce w zeszłym roku.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z funkcją – Web Capture umożliwia robienie zrzutów ekranu całej strony internetowej lub tylko jej części. Odbywa się to bezpośrednio z menu z trzema kropkami w Edge w prawym górnym rogu przeglądarki lub za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + S. Po zrobieniu zrzutu ekranu można na nim rysować notatki, zapisywać je, a nawet dodawać do jednej ze swoich kolekcji.

Wcześniej użytkownicy Edge nie mogli robić zrzutów ekranu niektórych rodzajów treści za pomocą tego narzędzia, w szczególności plików PDF. Wygląda jednak na to, że Microsoft obecnie częściowo testuje tę funkcję w najnowszej wersji Edge Canary. Niektórzy użytkownicy już mogą używać jej w przypadku plików PDF. Firma zdecydowała się włączyć tę funkcję, aby jeszcze bardziej usprawnić doświadczenie użytkownika.

Póki co narzędzie ma bardzo eksperymentalny charakter. Jednak z uwagi na to, że pojawiła się już w wersji Canary, powinna wkrótce znaleźć się w stabilnej wersji przeglądarki internetowej.

Źródło: techradar, windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy