ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bajki na Netflix oskarżony o propagowanie LGBT w Rosji

Najlepsze bajki na Netflix – te kreskówki i animacje trzeba obejrzeć

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Netflix to nie tylko filmy dla nastolatków. Znajdziemy tu także świetne tytuły animowane. Będę staroświecki i nazwę je „bajki” – przed Wami najlepsze kreskówki na Netflix.

Zobacz także: Oto najlepsze komedie na Netflix – w tym jedna wskazana przez czytelników!

Najlepsze bajki na Netflix

Arcane

Arcane to mój ulubiony film tego roku na Netflix. Jest to też nieoczekiwany hit Netflixa. Jednak warto wiedzieć, że to nie jest typowa bajka dla dzieci. Została oznaczona w kategorii 16+, więc uważajcie zanim włączycie ją dzieciom. Wspaniała grafika, niesamowite sekwencje akcji i znakomita ścieżka dźwiękowa zachwyciły zarówno fanów, jak i krytyków. Do tego należy dodać świetną fabułę, unikalnie wyeksponowane postacie LoL-a, a także dostępność serialu dla fanów i nowicjuszy. To po prostu trzeba obejrzeć. Riot już pracuje nad drugim sezonem filmu!

Film Pokémon: Wybieram Cię!

Ash łapie w swoje urodziny pierwszego Pokémona – Pikachu. Od tej chwili przyjaciołom przyświeca jeden cel: muszą odnaleźć legendarnego Ho-Oha. Jest to jeden z wielu seriali lub filmów dotyczących sympatycznych stworków na Netflix. Jest to idealny tytuł, żeby wprowadzić pociechy w świat Pokémonów. Widzimy tu historię Asha i jego przyjaciół Verity i Sorrel, którzy starają się spotkać legendarnego Pokémona Ho-Oha na szczycie Mount Tensei.

Nowa generacja

Pierwszy w pełni oryginalny film animowany Netflixa zabiera widzów w podróż do futurystycznego miasta Grainland. Widzimy tu Mai Su, która wiedzie idealne życie z rodzicami przed rozwodem i opuszczeniem rodziny przez ojca. Matka Mai, Molly, przechodzi przez rozwód, kupując zaawansowane roboty, znane przede wszystkim jako Q-Boty. Zabierają one Molly czas i zostawiają Mai samą z jej myślami. Mała bohaterka nawiązuje więź z supertajnym robotem. Później ta nietypowa para rozpoczyna trzymającą w napięciu przygodę, próbując powstrzymać plany pewnego arcyłotra.

Zgubiłam swoje ciało

Ten film animowany został nominowany do Oscara. Jest to kawał wspaniałej i elektryzującej animacji „I Lost My Body” to surrealistyczna historia młodego Naoufela i jego odciętej ręki. Film uroczo śledzi tych dwoje w tandemie – Naoufela i jego życie prowadzące do momentu, w którym stracił rękę. „Zgubiłam swoje ciało” to doskonały kawałek animacji dla dorosłych, który jest zarówno wizualnie, jak i emocjonalnie przekonujący.

Jakby coś, kocham was

Ten nagrodzony Oscarem film krótkometrażowy wykorzystuje prostą animację 2D, aby zbadać smutek dwojga rodziców po tym, jak ich nastoletnia córka zginęła w szkolnej strzelaninie. Cienie wyrażające ich prawdziwe emocje przemykają w tle, gdy pogrążeni w żałobie dorośli oddalają się od siebie, ale ponownie łączą je wspomnienia ich dziecka. To ciężka tematyka, ale warta obejrzenia. Scenarzyści i animatorzy ściśle współpracowali z organizacją non-profit Everytown dla Gun Safety.

Spider-Man Uniwersum

Po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka nastoletni Miles Morales z Brooklynu musi szybko nauczyć się bycia Spider-Manem. Pomagają mu ludzie pająki z innego wymiaru. Po incydencie związanym z otwarciem międzywymiarowych portali, bohatera odwiedzają jego odpowiednicy z alternatywnego świata. Razem muszą połączyć siły, aby zapobiec zawaleniu się wszechświata. Ta opowieść o superbohaterach zawiera oszałamiającą animację i wiadomość o tym, jak każdy może zostać bohaterem.

Sprawdź najnowsze wpisy