ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 – co chciałbym zobaczyć w nowym urządzeniu

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Samsung Galaxy Watch4 to zapewne hit sprzedażowy. Podbił on udział w rynku systemu Wear OS do aż 17,3%. To świadczy o tym, że Galaxy Watch4 sprzedaje się świetnie. Zapewne w 2022 roku Samsung wyda jego następcę. Samsung Galaxy Watch 5 mógłby być lepszy niż obecnie dostępny model.

Zobacz także: Oto najlepsze aplikacje na Twojego Galaxy Watch4

Samsung Galaxy Watch 5 – oczekiwania

Design

Garmin Fenix 7 zapłacił okup

Życzyłbym sobie, aby Samsung wydał wersję PRO zegarka. Jego design mógłby przypominać bardziej wytrzymałe zegarki np. z linii Garmin Fenix 6. Lubię duże zegarki i masywny wygląd. Trochę mi tego brakuje w wyglądzie smartwatchy z Wear OS. Myślę, że zapełnienie tej niszy wyszłoby Samsungowi na dobre.

Asystent Google

Asystent Google wymowa

Brak Asystenta Google w Galaxy Watch4 to po prostu porażka. Samsung i Google obiecywały, że funkcja trafi na zegarek, a do tej pory się w nim nie pojawiła. Mam nadzieję, że nowy smartwatch będzie miał ją wprost po wyjęciu z pudełka. To właśnie asystent głosowy sprawia, że zegarek jest „smart”. Reagowanie na wiadomości i powiadomienia na zegarku musi się odbywać za pomocą głosu. W przeciwnym wypadku jest to bardzo zniechęcające.

Lepszy interfejs do funkcji fitness

Samsung Galaxy watch 5Pixel Watch nowy Wear OS jest martwy

Sterowanie funkcjami fitness bywa kłopotliwe. Na przykład po 10 minutach aktywności, zegarek automatycznie włączy nagrywanie np. spaceru. Co w momencie, kiedy spacer się skończy w jedenastej minucie? Nie możemy go zatrzymać ręcznie. Nie jest to wielka sprawa, ale oznacza to, że czas pokazany pod koniec treningu może zostać zawyżony. Samsung mógłby dopracować ten aspekt. Chciałbym też, żeby dane prezentowane na zegarku były bardziej czytelne i skondensowane. Przydałoby się też więcej miłych dla oka wykresów.

Kompatybilność z innymi telefonami

Seria Samsung Galaxy Watch4 w ogóle nie działa z iPhone’ami. Ponadto, nawet jeśli masz telefon z Androidem, a nie jest to Samsung, nie będziesz mieć dostępu do niektórych funkcji. Można do nich zaliczyć np. EKG i pomiary ciśnienia krwi.

To bardzo rozczarowujące szczególnie jeśli chodzi o smartfony z Androidem. System Google na nadgarstku powinien bez problemu współgrać z platformą Google na smartfonie. W tym aspekcie Samsung jednak stawia na ekskluzywność funkcji dla wiernych klientów. Mogłoby się to zmienić w kolejnym modelu.

Samsung Galaxy Watch 5 musi mieć lepszą baterię

Samsung Galaxy Watch 5

Czas działania na jednym ładowaniu w Galaxy Watch4 to dwa solidne dni. Jest to przeciętny wynik. Chciałbym, aby Samsung wypuścił model, który będzie miał znacznie większe ogniwo, nawet kosztem grubości urządzenia. Czas działania na jednym ładowaniu to bardzo ważny aspekt, który zniechęca wielu potencjalnych klientów do smartwatchy. Smartwatch pracujący tydzień bez ładowarki byłby atrakcyjną ofertą.

Termin premiery

Harmonogram premier, który wyciekł na południowokoreańskiej witrynie The Elec, pokazuje, że Samsung Galaxy Watch 5 zadebiutuje w drugiej połowie 2022 roku. To nie powinno nikogo zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że seria Samsung Galaxy Watch 4 trafiła na rynek w sierpniu 2021 roku.

Nie ma jeszcze żadnych wiadomości na temat tego, ile może kosztować zegarek. Samsung bardzo agresywnie kusił klientów na Galaxy Watch4 ceną. Można jedynie się domyślać, że w przypadku następnego modelu, cashbacki też się pojawią.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy