ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Najlepsze seriale 2021 Netflix

Najlepsze seriale z 2021 roku na Netflix – nie można ich przegapić

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

W mijającym roku serwisy streamingowe obfitowały w premiery. Oto najlepsze seriale z 2021 roku na Netflix – nie można ich przegapić!

Zobacz także: Oto najlepsze horrory na Netflix z 2021 roku – warto dać im szansę

Najlepsze seriale z 2021 roku na Netflix

Arcane

Arcane to świetny serial animowany dla widzów w wieku 16+. Nie jest to bezmyślna i „głupkowata bajka”, a serial z interesującą historią. Charakterystyka każdej postaci jest tu niesamowita. Mamy Vi dźwigająca ciężar odpowiedzialności oraz niewinność Jinx, która słabnie z każdą minutą. Po drugiej stronie znajdują się obsesyjni na punkcie magii – Jayce i Viktor. Wszystko to jest bez wysiłku splecione jest w jedną płynną narrację. Najwięcej dzieje się jednak wokół relacji Vi i Jinx, która elektryzuje widzów. Mimo tragedii, w jakiej się znajdują i codziennej walki o przetrwanie w slumsach, łączą siły z innymi ekscentrykami, aby przetrwać wbrew przeciwnościom losu. Być może najbardziej satysfakcjonujące dla fanów Arcane jest to, że League of Legends w końcu zyskuje uznanie głównego nurtu, na jakie zasługuje.

Squid Game

Squid Game sezon 2 hit Netflixa seriale 2021 Netflix

Squid Game to tegoroczny hit Netflixa. Serial ten dominował w serwisie przez prawie 2 miesiące. Nic dziwnego. Mamy tu do czynienia z nietuzinkową fabułą. Zdesperowany Gi-hun zgadza się wziąć udział w tajemniczej grze. Jednak już pierwsza runda pokazuje, że to nie są żarty. W każdej rozgrywce ginie wielu śmiałków, którzy chcą zdobyć główną nagrodę – ogromną sumę pieniędzy. W serialu jest dużo napięcia i akcji, a także przerażających scen. To tytuł dla widzów o mocnych nerwach! Polecam.

Wiedźmin – drugi sezon

Jeśli oglądałeś pierwszy sezon Wiedźmina, z pewnością skusisz się na kontynuuację. Nowa część zadebiutowała na Netflixie zaledwie kilka dni temu. Nowy sezon toczy się, śledząc podróże tytułowego bohatera, Geralta z Rivii wraz z Ciri (Freya Allan), księżniczką, która odgrywa ważną rolę w losach tego fantastycznego świata, nie rozumiejąc w pełni swojego przeznaczenia. Rozwój tego związku stał się centralnym aspektem drugiego sezonu.

Szukając bezpieczeństwa i schronienia, Geralt zabiera Ciri do swojego rodzinnego domu w Kaer Morhen, gdzie zaczyna testować swoje moce. Gdzie indziej jest Yennefer, która stawia czoła własnym wyzwaniom i kryzysom. Czy ich drogi się zejdą?

Sex Education – 3 sezon

Ten serial trzeba koniecznie obejrzeć. W trzecim sezonie śledzimy kolejne losy Maeve, Otisa i Erica, którzy stawiają czoła nowej dyrektorce szkoły. Sądzę, że ta część jest najzabawniejszą ze wszystkich trzech dostępnych na Netflix. Jeśli nadal nie obejrzeliście tego tytułu – czas nadrobić zaległości!

Sprzątaczka

Limitowana seria Netflix z Margaret Qualley i oparta na wspomnieniach Stephanie Land to straszna podróż. Film śledzi młodą matkę, która ucieka z agresywnego związku, przenosi się do schroniska i podejmuje pracę przy sprzątaniu domów, aby utrzymać córkę. Jest to jeden z najbardziej przejmujących tytułów tego roku na Netflix.

Wąż

Tytuł ten porusza sprawy narkotyków, rabunków i brutalnych morderstw. Powstał we współpracy BBC i Netflixa. To ośmioczęściowa, dramatyczna opowieść o przerażających zbrodniach popełnionych w prawdziwym życiu przez Charlesa Sobhraja w Azji w latach 70. To także historia holenderskiego dyplomaty, który starał się mu przeciwstawić. Co bardziej przerażające, Sobhraj nadal żyje, odsiadując dożywocie w Nepalu za jedno z morderstw przedstawionych w serialu – ale nigdy nie został aresztowany ani ścigany w Tajlandii, gdzie popełniono większość jego zbrodni.

Pani dziekan

W kampusowym dramacie Netflixa „Pani dziekan”, Sandra Oh gra nowo mianowaną przewodniczącą wydziału angielskiego w fikcyjnej Ivy League. Dr Ji-Yoon Kim, walcząc o modernizację wydziału pośród cięć budżetowych i wojen o kulturę akademicką, musi zmagać się również z własnymi problemami romantycznymi i rodzinnymi. Według krytyków, jest to jeden z najlepszych dramatów Netflixa od lat, Jest to ostry, zabawny portret współczesnej nauki.

Lupin

Lupin to pierwszy francuski serial, który wdarł się do Top 10 amerykańskiego Netflixa. To thriller opowiadający o uprzejmym włamywaczu Assane Diop (Omar Sy), który próbuje zdemaskować korupcję zamożnego paryskiego filantropa. W rezultacie chce oczyścić dobre imię jego zmarłego ojca. Dobra, staromodna seria napadów jest pełna akcji i trzymająca w napięciu, ale także inteligentna i pełna emocji.

Źródło: esquire

Sprawdź najnowsze wpisy