ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sterowniki intel

Pobierz nowe sterowniki Intel na Twój Windows – to ważny update!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Sterowniki Intel to ważny aspekt aktualizacji Windowsa. Bez najnowszych driverów system może nie działać poprawnie. Ważne jest, aby aktualizować je na bieżąco.

Zobacz także: Oto najlepsze horrory na Netflix z 2021 roku – warto dać im szansę

Menedżer okien pulpitu – ważna aktualizacja

Sterownik Intel DCH 30.0.101.1191 to aktualizacja, którą po prostu powinieneś pobrać. Update dostępny jest na urządzeniach z systemem Windows 11 lub Windows 10. Ta poprawka jest teraz udostępniana użytkownikom na całym świecie z procesorem Intel 6. generacji lub nowszym i ma na celu rozwiązanie problemów z Menedżerem okien pulpitu.

Co to takiego? Otóż Desktop Window Manager to wbudowany w system operacyjny menedżer okien dla miniaturek na pasku zadań, okien aplikacji, animacji, monitorów o wysokiej rozdzielczości i innych efektów wizualnych.

Windows 11 szybszy menu kontekstowe prawy przycisk myszy

Menedżer okien pulpitu jest częścią systemu Windows i wyświetla się jako „DWM.exe” lub „Menedżer okien pulpitu” w wynikach Menedżera zadań. Jest on niezbędny dla graficznego interfejsu użytkownika systemu operacyjnego i nie można go wyłączyć. Rola DWM wzrosła jeszcze bardziej w ostatnich kompilacjach systemu Windows 10 i 11.

W większości przypadków Menedżer okien pulpitu powinien działać płynnie w tle i nie zużywa dużej części mocy obliczeniowej urządzenia. Zwykle wykorzystuje 2-8% procesora i mniej niż 100 MB RAM. To wystarczy, aby zapewnić płynne działanie.

Jednak błąd w pakiecie sterowników Intel lub samym systemie operacyjnym może spowodować wysokie zużycie zasobów. W takim przypadku Desktop Windows Manager zużyje więcej RAM lub procesora niż powinien. Może także powodować problemy ze stabilnością w wersjach Windows 10 lub Windows 11.

Nowe sterowniki Intel

sterowniki intel

Nowe sterowniki od firmy Intel już są dostępne na stronie producenta. Warto pamiętać, że zainstalowanie tego sterownika graficznego spowoduje zastąpienie sterownika dostosowanego przez producenta komputera. Sterowniki OEM są starannie dobierane i zawierają niestandardowe funkcje i rozwiązania problemów specyficznych dla platformy. Ogólny sterownik firmy Intel zapewnia użytkownikom najnowsze i najlepsze ulepszenia funkcji oraz poprawki błędów. Producenci komputerów mogli jeszcze nie dostosować tych sterowników do potrzeb specyficznych dla platformy. Użytkownicy mogą sprawdzić pasujące wersje OEM na stronach internetowych.

Wszelkie problemy z grafiką wykryte przy użyciu ogólnych sterowników graficznych firmy Intel należy zgłaszać bezpośrednio firmie.

Nowy sterownik naprawia błędy i wprowadza następujące zmiany:

  • Ulepszono grywalność w Halo: Combat Evolved Anniversary w klasycznym trybie graficznym w 11. generacji procesorów Intel Core z grafiką Intel Iris Xe.
  • Naprawiono awarię lub zawieszenie widoczne w Battlefield 2042 (DX12), FIFA 21 (DX12) na procesorach Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe.
  • Poprawiono drobne anomalie graficzne widoczne w Shadow of the Tomb Raider (DX11).
  • Naprawiono komunikat o błędzie wyświetlany podczas uruchamiania gry Rise of the Tomb Raider (DX12) na karcie graficznej Intel Iris Xe Discrete.
  • Poprawiono stabilność w Menedżerze okien pulpitu (DWM) w procesorach Intel Core szóstej generacji przez procesory Intel Core 10. Generacji.

Źródło: intel, windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy