ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pobrane dla Ciebie Netflix

Pobierz filmy z serwisu Netflix na smartfon – nowa opcja do wyboru

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Netflix to najpopularniejszy serwis zawierający filmy i seriale w formie streamingu. Usługa w dalszym ciągu zdobywa nowych użytkowników dzięki nowym treściom. Od dłuższego czasu popularne tytuły można oglądać offline. Pobierz filmy z serwisu Netflix na tablet lub smartfon i ciesz się oglądaniem bez przerw w pobieraniu. Masz kilka opcji do wyboru w tym jedną nową.

Zobacz także: Oto najlepsze horrory na Netflix z 2021 roku – warto dać im szansę

Pobrane dla Ciebie

pobierz filmy netflix pobrane dla Ciebie

Netflix wprowadził niedawno nową funkcję pobierania filmów. „Pobrane dla Ciebie” to nowa opcja dla użytkowników Androida, która pobiera na Twój telefon film, którego nigdy nie oglądałeś. Jest to pewien powiew świeżości w możliwości pobierania i przechowywania serialów i filmów na telefonie. Daje to jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa w trasie, jeśli połączenie danych jest niestabilne lub po prostu go nie ma.

Obecnie Pobieranie dla Ciebie jest dostępne tylko na telefonach i tabletach z Androidem. Netflix twierdzi, że wkrótce rozpocznie testy na iPhone’ach i iPadach, ale nie podał żadnego harmonogramu dostępności.

Aby włączyć nową funkcję, włącz Netflix na urządzeniu z Androidem, a następnie przejdź do karty Pobrane. U dołu ekranu znajdziesz możliwość skonfigurowania tej opcji.

Konfiguracja pobierania dla Ciebie jest łatwa, ale wymaga ustawienia ilości pamięci, z której możesz korzystać w serwisie Netflix. Użytkownicy mogą wybrać między 0,5 GB a 9,5 GB, co 0,5 GB. Wybierz odpowiednią ilość miejsca i kliknij Włącz.

Po włączeniu, Netflix automatycznie pobierze i zapisze programy i filmy, które jego zdaniem Ci się spodobają, na podstawie Twojej historii oglądania. Może nawet pobierać rzeczy z każdego profilu powiązanego z Twoim kontem Netflix. Wszystkie pliki do pobrania będą domyślnie odbywać się przez Wi-Fi, a jeśli uznasz, że Netflix nie zna Cię zbyt dobrze, możesz tę opcję wyłączyć w dowolnym momencie.

Jeśli chcesz dostosować ilość miejsca, z którego może korzystać każdy profil, możesz to zrobić w ustawieniach. Znajdziesz tam sekcję Pobieranie, gdzie przydzielisz ilość pamięci do profilu.

Pobierz filmy z serwisu Netflix – kilka opcji do wyboru

Jeśli spędzasz dużo czasu w aplikacji Netflix na telefonie lub tablecie, prawdopodobnie widziałeś już opcję pobierania. Znajduje się ona na przykład na ekranie danego filmu podczas przeglądania katalogu z odcinkami. Sekcję tę znajdziemy też u dołu ekranu w obszarze „Pobrane pliki”.

Gdy znajdziesz program lub film, który chcesz zachować na swoim urządzeniu do obejrzenia w dowolnym momencie, dotknij przycisku Pobierz obok każdego wpisu, a aplikacja zajmie się resztą. Domyślnie aplikacja pobiera wszystko tylko wtedy, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi.

pobierz filmy netflix inteligentne pobieranie

Jeśli masz zamiar często pobierać materiały do oglądania, dobrze skorzystać z opcji Inteligentnego pobierania. Ta funkcja automatycznie usunie treści, które już obejrzałeś i pobierze nowe odcinki programów, które oglądasz, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

Inteligentne pobieranie znajdziesz przechodząc do karty Pobieranie. U góry ekranu powinien pojawić się monit o włączenie tej funkcji. Dotknij go, a następnie przesuń przełącznik do pozycji włączonej.

Źródło: cnet

Sprawdź najnowsze wpisy