Nowy iPhone

Nowy iPhone zadebiutuje już na początku 2022 roku. To będzie hit!

3 minuty czytania
Komentarze

iPhone SE (2020) to smartfon Apple, który jest przystępny cenowo. Osiągnął on niemały sukces rynkowy, ponieważ został sprzedany w liczbie 24 miliony sztuk. To stało się w roku premiery i możliwe, że skłoniło firmę z Cupertino do skrócenia czasu debiutu swojego następcy. Nowy iPhone SE ma pojawić się już na początku 2022 roku.

Zobacz także: Prawdziwy koniec iTunes – oto nowa aplikacja Muzyka

iPhone SE to budżetowy smartfon dla każdego

Warto przypomnieć, że Apple wypuściło swojego pierwszego iPhone’a SE w 2016 roku. SE to inicjały od Special Edition. Urządzenie zadebiutowało na rynku w czasie, gdy Apple sprzedawało modele 6S i 6S Plus. 

Nowy iPhone

iPhone SE ma ten sam fizyczny wygląd i wymiary co iPhone 5S i ulepszone podzespoły, w tym nowszy jak na tamte czasy chip Apple A9, większą pojemność baterii i 12-megapikselowy aparat tylny. iPhone SE został wycofany przez Apple 12 września 2018 roku. SE pierwszej generacji, obok 6S i 6S Plus, to jedyne iPhone’y obsługiwane przez siedem głównych wersji iOS, od iOS 9 do iOS 15.

iPhone SE drugiej generacji (znany również jako iPhone SE 2 lub iPhone SE 2020) to następca oryginału. Apple ogłosiło następcę modelu SE 15 kwietnia 2020 r., co zbiegło się z zaprzestaniem produkcji iPhone’a 8 i 8 Plus. Ma to związek z tym, że model drugiej generacji ma takie same wymiary i kształt jak iPhone 8. Telefon został wydany 24 kwietnia 2020 r. w cenie początkowej 399 USD i pozycjonowany jako telefon budżetowy. To spowodowało, że szybko stał się hitem sprzedażowym. Wygląda na to, że kolejny iPhone SE zadebiutuje na rynku już niedługo.

Nowy iPhone SE na początku 2022 roku?

Raport ITHome sugeruje, że iPhone SE 3 (lub iPhone SE 2022) może wkrótce wejść do produkcji próbnej. Według źródła, premiera telefonu ma nastąpić w pierwszym kwartale 2022 roku. Informatorzy podają, że ma to nastąpić prawdopodobnie pod koniec marca. Plotki wydają się być prawdziwe, ponieważ rzekomo wielu dostawców komponentów przygotowuje swoje linie produkcyjne na iPhone’a SE 3. Wstępna produkcja urządzenia ma ruszyć na początku 2022 roku. 

Nowy iPhone

Oczekuje się, że nowy iPhone SE trzeciej generacji będzie miał taki sam projekt, co poprzednik. Zobaczymy tu chociażby fizyczny przycisk Home, który zawiera Touch ID. Niestety, nie znajdziemy tu Face ID. Rozmiar ekranu ma pozostać niezmieniony – pojawi się tu 4,7-calowy wyświetlacz Retina HD LCD. We wnętrzu urządzenia ma się znaleźć szybszy chip A15. Urządzenie dostanie też nieco lepszy aparat względem poprzednika. Główny sensor będzie miał obiektyw 12 MPx.

Co ciekawe, w raporcie wspomniano również, że zobaczymy także większą wersją smartfona – iPhone’a SE Plus. Ma on mieć większy ekran i 4 GB RAM. Plotki o takim modelu krążyły po sieci już od dłuższego czasu. 

W związku z tym, że obecny iPhone SE zadebiutował w cenie 399 USD, można oczekiwać podobnej ceny na start nowego urządzenia. Jeśli tak będzie, budżetowiec Apple z pewnością osiągnie wysokie wyniki sprzedaży w 2022 roku.

Źródło: techradar, macrumors

Motyw