ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Power On darmowy serial od Microsoft

Power On to darmowy serial od Microsoftu – zobacz, gdzie obejrzeć

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Platformy streamingowe dostarczają dużo rozrywki użytkownikom Internetu. Za usługi jednak trzeba uiszczać opłaty. Kto by pomyślał, że darmowy serial otrzymamy od Microsoftu. Power On to interesująca historia konsoli Xbox.

Zobacz także: Korzystaj z Windows 11 na każdym komputerze – zobacz, jak to zrobić

Power On to darmowy serial od Microsoftu

Power On darmowy serial od Microsoft

Czterech graczy, jeden pomysł i gra, w której stawką były miliardy. Konsola Xbox niemal nie powstała. Dowiedz się, dlaczego – w tej zakulisowej, sześcioczęściowej serii, która zabierze Cię w podróż śladami pierwszych kroków konsoli do gier firmy Microsoft. To nieopowiedziana historia ludzi stojących za konsolą, usterkami i wszystkim dookoła. Serial miał premierę 13 grudnia tego roku, czyli zaledwie kilka dni temu. Składa się on z 6 rozdziałów:

 • Rozdział 1: Buntownicy. Mały zespół nowicjuszy postanawia przekonać firmę Microsoft o konieczności wejścia na rynek konsol.
 • Rozdział 2: Masakra walentynkowa. Trwa wojna o panowanie w salonie – nie obyło się bez ryzyka i znacznych kosztów.
 • Rozdział 3: I nie włączył się. Zwątpienie opinii publicznej nasila się wraz z problemami zagrażającymi premierze konsoli Xbox w 2001 r.
 • Rozdział 4: Fajnie… Co teraz? O popularności konsoli decyduje dostępność gier… Xbox potrzebuje czegoś naprawdę wielkiego, aby przetrwać. Pojawia się Halo.
 • Rozdział 5: Czerwony pierścień śmierci. Popyt na Xbox 360 jest ogromny, ale krytyczna usterka zagraża powodzeniu konsoli.
 • Rozdział 6: Telewizja… Albo i nie telewizja. Xbox traci przewagę. Czy były praktykant zdoła poprowadzić zespół do zwycięstwa?

Serial jest dostępny do obejrzenia za darmo na kilku platformach w tym:

 • IMDbTV.
 • Microsoft.
 • Redbox.
 • The Roku Channel
 • YouTube.

Jak powstała konsola Xbox?

Dwadzieścia lat temu mała grupa w Microsoft podjęła pozornie śmiałą ambicję w tamtym czasie: stworzyć od podstaw konsolę do gier wideo i zmierzyć się z dużo bardziej uznaną konkurencją.

Mimo wielu przeszkód narodził się Xbox. Przez ponad dwie dekady stał się już czymś wręcz kultowym dla świata gier i popkultury na całym świecie.

Power on darmowy serial microsoft

Warto zauważyć, że do tej pory historia skromnych początków nie była opowiadana z kompleksowej perspektywy wewnętrznej. „Power On: The Story of Xbox” to nowy, sześcioczęściowy serial dokumentalny, który jest transmitowany bezpłatnie. Dzięki temu każdy może sprawdzić tę burzliwą podróż — bezpośrednio od tych, którzy byli tam, gdy wszystko się zaczęło. Co ciekawe, niektórzy z nich nadal są częścią organizacji.

W drodze do sukcesu pojawiło się mnóstwo trudnych chwil. Najpierw zmagania Xboxa w Microsoft, potem próby przekonania graczy i opinii publicznej do poważnego potraktowania produktu na rynku, na którym nie miał on przyczepności. Pomimo sukcesów firmy w grach na PC, świat konsol był zupełnie inny. Jednak grupa Xbox wytrwała – w dużej mierze dzięki lojalnym fanom, którzy utknęli z marką konsolową w dobrych i złych czasach. Stali się społecznością online liczącą ponad 100 milionów aktywnych graczy miesięcznie na całym świecie. Dla wielu graczy Xbox ta seria zabierze ich w pamięć, aby doświadczyć nostalgii tych wczesnych dni.

„Mamy jednych z największych fanów na świecie i jest to dla nich prezent”

— twierdzi Chris Capossela, dyrektor ds. marketingu w firmie Microsoft.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy