ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
koniec iTunes

Prawdziwy koniec iTunes, czyli nowa aplikacja Muzyka nadchodzi

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple udostępniło w czwartek pierwszą wersję beta systemu macOS Monterey 12.2.Stało się to zaledwie kilka dni po udostępnieniu wszystkim użytkownikom macOS 12.1. Chociaż firma nie dostarczyła jeszcze żadnych informacji o wydaniu dla kolejnej aktualizacji, wydaje się pewne, że w końcu zostanie przebudowana aplikacja Muzyka i stanie się w pełni natywną na macOS. To będzie prawdziwy i wyczekiwany koniec iTunes.

Zobacz także: Wydajność i aparat – tym iPhone 14 Pro pokona konkurencję

Prawdziwy koniec iTunes, czyli nowa aplikacja Muzyka nadchodzi

W 2019 roku, kiedy Apple wprowadziło na rynek macOS Catalina, dobrze znany iTunes został zastąpiony przez aplikację Muzyka, aby lepiej odzwierciedlać strategię firmy – jednolicono po prostu nazewnictwo, zgodnie z tym co mieliśmy na iOS oraz tvOS. Jednak, pod nową nazwą, aplikacja Muzyka na komputerach Mac zachowała wnętrze iTunes, które w zasadzie było zbiorem treści internetowych załadowanych do aplikacji.

koniec iTunes

Chociaż działa to w przypadku większości użytkowników, posiadanie treści internetowych w aplikacjach sprawia, że ​​korzystanie z nich jest mniej płynne. Krótko mówiąc, mimo zmiany nazwy ociężały iTunes zmienił się w równie ociężałą Muzykę. Na szczęście Apple w końcu to przebuduje w macOS Monterey 12.2.

Zmiany w aplikacji Muzyka dla komputerów Mac nadchodzą

Jak po raz pierwszy zauważył Luming Yin na Twitterze, Muzyka w wersji beta systemu macOS 12.2 używa teraz AppKit – który jest natywną strukturą interfejsu systemu macOS. Serwis 9to5Mac był w stanie potwierdzić na podstawie kodu macOS, że aplikacja używa teraz JET, technologii stworzonej przez spółkę z Cupertino do przekształcania treści internetowych w aplikacje natywne.

koniec iTunes

Niektóre części aplikacji Muzyka były już natywne, na przykład biblioteka muzyczna. Teraz użytkownicy komputerów Mac zauważą, że wyszukiwanie nowych utworów w Apple Music będzie znacznie szybsze, ponieważ strony wyników są wyświetlane z natywnym interfejsem, a nie jako strona internetowa. Przewijanie między elementami również stanie się bardziej płynne, a gesty na gładziku są teraz bardziej responsywne.

Porównując obie aplikacje obok siebie, wersja beta może wyglądać na prostszą z brakującymi niektórymi efektami interfejsu – prawdopodobnie dlatego, że Apple wszystko przebudowuje i minie trochę czasu, zanim natywna wersja odzyska wszystkie efekty wizualne.

Aplikacja Apple TV już została przebudowana w macOS 12.1

Yin wspomniał, że aplikacja Apple TV również została przebudowana. Chociaż to rzeczywiście prawda, 9to5Mac dowiedział się, że Apple zaktualizował już aplikację telewizyjną za pomocą technologii JET w macOS Monterey 12.1, który jest dostępny od kilku dni. Oczywiście w nadchodzących wersjach beta systemu macOS 12.2 spodziewanych jest więcej ulepszeń dla obu aplikacji.

Kod macOS Monterey sugeruje, że Apple nadal pracuje nad Universal Control, ale funkcja pozostaje niedostępna dla użytkowników. Firma oficjalnie opóźniła premierę Universal Control do wiosny 2022 roku.

Źródło: 9tomac

Sprawdź najnowsze wpisy