ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pomysły Apple

Mniej komplikacji i powrót znanych nazw – nowe pomysły Apple

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Zgodnie z ostatnimi plotkami, Apple może dążyć do uproszczenia nazewnictwa swoich produktów. W ostatnich latach gama urządzeń i akcesoriów firmy zdecydowanie się powiększyła i dla wielu może wydawać się dość skomplikowana. Przykładem mogą być choćby iPady. Apple ma nowe pomysły i chyba czas na zmiany w nazwach produktów.

Zobacz także: Rewolucja w iPhone 14 Pro, czyli technologia jakiej nie zrobił nikt

Mniej komplikacji i powrót znanych nazw – nowe pomysły Apple

Według informacji, Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek pięciu nowych komputerów Mac w 2022 roku. Wśród nich mamy zobaczyć tym nowego flagowego iMaca, przeprojektowanego MacBooka Air, zaktualizowanego Maca mini, MacBooka Pro i Maca Pro z układem Apple z serii M.

Chociaż wiele raportów wskazuje, że gigant pracuje nad bezpośrednim następcą MacBook Air z 2020 roku, niedawna plotka od Dylandkt pokazała, że ​​nowy model może nie być oznaczony jako „MacBook Air”. Zamiast tego byłby to po prostu „MacBook”.

Pomysły Apple

MacBook zamiast MacBook Air?

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Apple będzie oferowało „MacBooka”. Firma sprzedawała tak nazwany komputer w latach 2006-2012 i ponownie w latach 2015-2019. Ostatni 12-calowy MacBook był wyposażony w jedno złącze USB-C i pozbawiony wentylatora. Ten ostatni element, a raczej jego brak łączy go z obecnym MacBookiem Air z chipem M1.

Przejdźmy do komputerów stacjonarnych… W ostatnich latach Apple sprzedawało dwa modele iMac – 21,5-calowy i mocniejszy model 27-calowy. Na początku tego roku 21,5-calowy komputer został zastąpiony całkowicie nowym 24-calowym z chipem M1. 27-calowy nie został jeszcze zaktualizowany przez Apple, ale kolejne plotki od Dylandkt podają, że kolejna generacja może faktycznie otrzymać przydomek „‌Pro”.

Pomysły Apple

iMac Pro, czyli jeszcze lepsza wersja iMaca

Firma wcześniej oferowała tak nazwany sprzęt, w kolorze gwiezdnej szarości od 2017 roku, jako dodatek do pozostałych dwóch modeli all in one, ale maszyna została wycofana na początku 2021 roku. Przydomek Pro może wyraźniej uświadomić klientom, że większy, wysokiej klasy iMac to profesjonalna maszyna, która znacznie różni się od swojego mniejszego rodzeństwa, zamiast nazywać oba modele tak samo. Sytuacja będzie podobna jak w przypadku MacBook Pro oraz iPadów Pro.

Z uwagi na to, że komputery mają przejść gruntowne zmiany, wydaje się prawdopodobne, że producent iPhone może wykorzystać wprowadzenie na rynek urządzeń zwanych „MacBook” i „iMac” Pro, do uproszczenia nazewnictwa linii Maków.

Apple kiedyś rozważało wprowadzenie na rynek „Apple Watch Pro”, ale nie ma oznak, że „Pro” pojawi się na w przypadku smarwatcha do 2022 roku, mimo że nowy model z wytrzymałą obudową przeznaczony do uprawiania sportu jest w planach. Z drugiej strony, oferta iPadów pozostaje skomplikowana ze względu na oznaczenie iPada Air, który jest oferowany pomiędzy podstawowym iPadem a high-endowym iPadem Pro. Apple ma jeszcze sporo do zrobienia w kwestii spójności w nazewnictwie swoich głównych produktów.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy