ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Arcane sezon 2

Arcane sezon 2 – wszystko, co musisz wiedzieć o hicie Netflixa

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Arcane – sezon 2 jest już w drodze. Nic dziwnego, skoro pierwsza część okazała się ogromnym sukcesem. Riot kuje żelazo, póki gorące, a fani już snują domysły odnośnie tego, czego można spodziewać się w nadchodzącym sezonie.

Zobacz także: Polski dubbing na Netflix to koszmar – przykładem jest ostatni hit platformy

Arcane hitem Netflixa

Arcane Netflix

Od czasu debiutu 6 listopada abonenci Netflix obejrzeli łącznie 102,25 miliona godzin pierwszego sezonu Arcane. Ten nieoczekiwany sukces sprawił, że Arcane zajęło pierwsze miejsce w rankingach telewizyjnych Netflix w połowie listopada. Serial pokonał Squid Game, który dominował przez prawie 2 miesiące, a także takie hity jak Cowboy Bebop i Tiger King.

Taki sukces może dziwić, jednak jak przyjrzymy się bliżej, to nie powinien. Wspaniała grafika, niesamowite sekwencje akcji i znakomita ścieżka dźwiękowa zachwyciły zarówno fanów, jak i krytyków. Do tego należy dodać świetną fabułę, unikalnie wyeksponowane postacie LoL-a, a także dostępność serialu dla fanów i nowicjuszy. To wszystko jest idealną mieszanką, która oznacza sukces.

Arcane sezon 2

Z oficjalnego konta Arcane na Twitterze wiemy, że drugi sezon Arcane jest w produkcji. Już możemy się zacząć zastanawiać, jaki będzie. Ciekawe też, które postacie powrócą i czy pojawią się nowe twarze znane z League.

Wpis z Twittera niewiele zdradza, poza ujawnieniem, że sezon 2 jest w produkcji i że powrócą trzy postacie z sezonu 1. Drugi sezon z pewnością będzie dotyczył wielu wątków fabularnych, które należy podnieść lub rozwiązać.

Z trailera wiemy, że w drugim sezonie na pewno zobaczymy: Jinx, Vi oraz Caitlyn. Jeśli oglądałeś pierwszy sezon Arcane, wiesz, że niektóre postacie mogą nie wrócić do następnego. Ma to związek z ostatnim odcinkiem pierwszego sezonu. Jinx wystrzeliła rakietę w kierunku komnaty rady Piltover, w której uwięziono wiele głównych i drugoplanowych postaci. Znaleźli się tam: Jayce, Mel, Cassandra, Hoskel, Bolbok, Shoola i Salo.

Arcane sezon 2

Trudno oczekiwać, żeby Jayce został uśmiercony, ale z pewnością część z postaci nie przeżyje tego zdarzenia. Można zgadywać, że przynajmniej Mel i Cassandra zginą lub zostaną ciężko ranne. To dałoby Jayce’owi i Caitlyn główną motywację do ścigania Jinx. Mel bowiem jest partnerką Jayce’a, a Cassandra matką Caitlyn.

Wątek Vi wygląda tu bardzo ciekawie. Bohaterka jest siostrą Jinx, a także w związku emocjonalnym z Caitlyn. Czy zatem doprowadzi siostrę przed oblicze sprawiedliwości czy jednak ocali Jinx przed mieszkańcami Piltover?

Jedno jest pewne, po takim wybuchu wojna między Piltover i Zaun zajmie centralne miejsce w drugim sezonie Arcane. Napięcia między tymi dwoma narodami już kipiały przez cały pierwszy sezon serialu, teraz zostaną tylko zaognione.

Co z innymi wątkami? Być może Heimerdinger i Ekko będą nadal współpracować, aby pomóc podziemnemu miastu. Ciekawe też, co się stanie z Viktorem – czy całkowicie zatraci się w swoich badaniach hextech? W sezonie 2 może pójść ciemniejszą ścieżką.

Kiedy premiera?

Kiedy zobaczymy nowy sezon? W tej chwili trudno powiedzieć, ale na pewno nie zdarzy się to w 2022 r. Tak stwierdził dyrektor generalny Riot Games Nicolo Laurent. Na Twitterze napisał, że nie trzeba będzie czekać na serial 6 lat, ale nie zobaczymy go w 2022 roku. Prawdopodobny okres to druga połowa 2023 roku.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy