ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kolor roku darmowe tapety windows

Oto kolor roku i cztery darmowe tapety na Windows od Microsoftu

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Chyba każdy lubi niespodzianki, szczególnie w okresie przedświątecznym. Microsoft postanowił zaskoczyć fanów i wydał cztery darmowe tapety na Windows. Mają one związek z kolorem roku 2022.

Zobacz także: Polski dubbing na Netflix to koszmar – przykładem jest ostatni hit platformy

Kolor roku

kolor roku darmowe tapety windows

Kolorem roku 2022 został PANTONE 17–3938 Very Peri. Jest to dynamiczny barwinkowy niebieski z fioletowo-czerwonym odcieniem. Zacznie się on teraz pojawiać w Windows 11, Teams, Microsoft Edge, PowerPoint i innych usługa Microsoftu.

„Kolor jest częścią każdej decyzji projektowej, którą podejmujemy w firmie Microsoft i chcieliśmy włączyć ten nowy kolor do naszych projektów w sposób, który mógłby zainspirować ludzi do poczucia większej siły i kreatywności w ich codziennych staraniach. Niebieskie barwy są wyjątkowe, ponieważ obejmują zaufane i niezawodne cechy bluesa, ale ich fioletowa obsada sprawia, że stają się bardziej zabawne i radosne. To jednoczesne przesłanie wiarygodności i ekscytacji nadaje idealny ton twórczej współpracy i osobistej ekspresji, które są bardziej niż kiedykolwiek potrzebne w pracy”.

 – napisał zespół Microsoft w poście na blogu.

Microsoft ponownie zastanawia się nad cyfrowymi doświadczeniami na platformie Microsoft 365. Od nowych czcionek i emoji 3D po nowe tła i motywy usługi Teams. Zespół wprowadza do pakietu bardziej dynamiczne, osobiste i barwne ekspresje form.

Jeśli chodzi o kolor, Pantone 17–3938 Very Peri jest synonimem autentyczności, co czyni go idealnym do pracy. Wnosi też więcej kolorytu do życia.

Z perspektywy UX kolor jest potężny, ponieważ jest językiem uniwersalnym. Może natychmiast i instynktownie wpływać na percepcję, informacje telegraficzne lub wyjaśniać cechy produktu lub usługi.

Jako wyraz nastroju i nastawienia, stworzenie nowego koloru wymaga świadomości globalnego ducha czasu. Wpływy kolorów pochodzą z niezliczonych źródeł: filmów w produkcji, kolekcji sztuki, artystów, muzyki, mody i urody. Badane są również nowe technologie, materiały, tekstury i efekty. Wpływają one na kolor, podobnie jak nowy styl życia i style gry, wydarzenia kulturalne i konteksty społeczno-ekonomiczne.

Globalny zespół ekspertów ds. kolorów Pantone Color Institute starannie rozważył te i wiele innych czynników podczas tworzenia PANTONE 17–3938 Very Peri. Efektem jest nowy, świeży odcień, którego beztroska pewność siebie i śmiała ciekawość ucieleśniają energię, ekscytację i nowość dnia dzisiejszego.

Cztery darmowe tapety na Windows 11

kolor roku darmowe tapety windows

W związku z wprowadzeniem nowego koloru do usług Microsoft, gigant wydał cztery darmowe tapety. Dostępne są one w Sklepie Microsoft za darmo.

Jak czytamy w opisie:

„Żyj w kolorze dzięki tym czterem niestandardowym obrazom rozkwitu Windows, wymyślonym na nowo przy użyciu Pantone Color of the Year 2022, PANTONE® 17-3938 Very Peri, dynamicznego niebieskiego odcienia, który łączy wierność i stałość niebieskiego z energią i ekscytacją czerwonego”.

– czytam na stronie Microsoft Store.

Tapety „ważą” 3,33 MB i powinny działać na Windows 10 w wersji 14951.0 lub nowszej. Oczywiście bez problemu można je pobrać także na Windows 11.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy