ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wydajność aparat iPhone 14

[SPT #187] iPhone 14 z funkcją, na którą czekam w sprzęcie z Androidem

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Mikołajki już za nami, ale sezon zakupowy się jeszcze nie skończył. Do świąt na pewno na naszym portalu znajdziecie wiele natchnień na prezenty dla bliskich. W międzyczasie możecie przeczytać, co interesującego działo się w świecie technologii. Zapraszam na SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia.

Pochwała

Pixel Watch szansą dla Wear OS. W sieci pojawiły się rzekome rendery Pixel Watcha od Google. Gigant ma wydać smartwatch w 2022 roku. Jest to szansa na dalszy rozwój Wear OS. Do tej pory jedynym zegarkiem z nową wersją systemu na rynku jest Galaxy Watch4. Urządzenie to zwiększyło udział platformy do aż 17%. Jednak sądzę, że Samsung w pojedynkę nie jest w stanie zdziałać wiele. Tutaj potrzeba oficjalnego smartwatcha od Google, a także od innych firm. Mam nadzieję, że Google w końcu dopuści także Mobvoi i Fossila do Wear OS w wersji 3.0.

Chrome traci udział w rynku na rzecz Edge. Pierwsza ważna informacja jest taka, że liczba użytkowników Chrome w końcu przestała rosnąć. Po drugie – nawet zaczęła spadać. Według najnowszych statystyk, minimalnie zwiększył się odsetek korzystających z Edge. Nadal nie rozumiem, czemu ludzie wolą używać ociężałej przeglądarki Google. Być może to strach przed nieznanym? Szkoda, ponieważ Edge to naprawdę świetny program. Przykładowo zawiera funkcję, której nie można znaleźć u konkurentów – tryb IE. Za jej pomocą można otworzyć stare witryny, które nie działają w nowych przeglądarkach.

Nowa wersja Windowsa 11. Microsoft opublikował kolejną wersję Windowsa 11 – mianowicie 22518. Piszę o niej, ponieważ zawiera szereg nowości. Z pewnością warto zwrócić uwagę na funkcję Widżety. Dla przykładu – prognoza pogody będzie się teraz pojawiała na pasku zadań po lewej stronie. Pulpit użytkownika z kolei może zostać wzbogacony o kolekcję „Spotlight”. Będą się na nim wyświetlały nietuzinkowe tapety. Ponadto, Microsoft zadbał też o dostęp głosowy do Windowsa 11. Będzie można wydawać komendy, które pomogą sterować systemem w sposób bezdotykowy. Póki co funkcja działa dla insiderów tylko w języku angielskim.

iPhone 14 bez notcha. Apple z pewnością we wrześniu 2022 roku pokaże kolejne smartfony. iPhone 14 Pro będzie miał rewolucyjną technologię, jakiej nie zastosowano jeszcze w żadnym ekranie. Zobaczymy tu dziurę na aparat oraz sensory pod ekranem, które pozwolą na skanowanie twarzy w 3D, czyli Face ID. Apple nie zamierza zrezygnować z Face ID. Wcale się nie dziwię, bo to świetna funkcja, której brakuje np. Samsungowi. Na taką technologię czekam w smartfonach z Androidem.

Życie na Marsie jeszcze bardziej zagadkowe. Jeśli interesuje Was astronomia, to koniecznie przeczytajcie ten wpis. Naukowcy odkryli skamieliny, które mogą wyglądać tak, jakby zawierały ślady żywych organizmów. Biomorfy, bo o nich mowa, to rodzaj struktury abiotycznej, która wygląda, jakby miała pochodzenie biologiczne. W związku z powyższym, znalezienie wszelkich form życia na Marsie będzie jeszcze trudniejsze.

Krytyka

W tym tygodniu – brak.

Sprawdź najnowsze wpisy