ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
prezenty pod choinkę do 250 zł

Elektronika (i nie tylko) pod choinkę — prezenty do 250 zł

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Kontynuujemy nasz cykl z przedświątecznymi propozycjami na prezenty pod choinkę — tym razem w budżecie do 250 zł. Tradycyjnie przygotowaliśmy kilka kategorii urządzeń wartych uwagi oraz wybraliśmy dla was oferty ze sklepów internetowych.

Elektronika pod choinkę do 250 zł — jakie prezenty można kupić?

W ostatnich dniach na naszym portalu pojawiły się zestawienia z propozycjami prezentów do 70 zł oraz do 140 zł. Ten tekst pomoże z wyborem świątecznych upominków osobom, które chcą przeznaczyć na ten cel ok. 200-250 zł. Przykładowe urządzenia, za którymi można się rozejrzeć, dysponując takim budżetem, to smartwatch, zestaw inteligentnych żarówek oraz telefon komórkowy.

Smartwatch

prezenty pod choinkę do 250 zł

Zegarki od wielu lat pozostają bardzo popularnymi urządzeniami, które często są wybierane na prezent, np. pod choinkę. Wraz z rozwojem technologii zmienił się jednak zestaw funkcji oferowany przez tego typu sprzęt. Obecnie chętnie wybierane są smartwatche, które nie tylko pokazują godzinę, ale również pozwalają wyświetlić powiadomienia z telefonu i oferują ciekawe funkcje sportowe. Tego typu zegarek to świetny pomysł na upominek zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Wystarczy wybrać odpowiedni model, a my mamy kilka propozycji.

Inteligentne żarówki

Za pomocą inteligentnych żarówek można znacznie lepiej wpływać na klimat panujący w mieszkaniu. W zależności od pory dnia lub nastroju da się zmienić jasność, temperaturę, a nawet kolor światła. Użytkownik sam steruje żarówkami za pomocą smartfona. Niektóre modele obsługują również sterowanie głosowe. Z czasem posiadacz inteligentnych żarówek może dokupić ich więcej i stworzyć ciekawy system oświetleniowy w swoim mieszkaniu.

Kamera sportowa

Dzięki kamerom sportowym można nagrywać filmy podczas wędrówek, jazdy na rowerze lub motorze, a nawet wtedy, gdy użytkownik nurkuje. Tego typu sprzęt jest wyposażony w wodoodporną obudowę, a w zestawie często otrzymujemy zestaw akcesoriów, dzięki którym zamocujemy urządzenie np. na kasku lub szybie. Pozwala to oczekiwać znacznie lepszych ujęć, niż w przypadku próby nagrania czegoś w dynamicznej sytuacji np. trzymając w ręce smartfona. Oczywiście trzeba pamiętać, że popularne kamerki sportowe kosztują często ok. 2000 zł. W budżecie do 250 zł kupimy raczej podstawowy sprzęt, który ucieszy osobę chcącą wypróbować takie urządzenie i rozpocząć przygodę z nagrywaniem filmów.

Czajnik elektryczny z dodatkowymi funkcjami

W roli świątecznego prezentu sprawdzi się również czajnik elektryczny. Zamiast kupować jednak najprostszy sprzęt tego rodzaju, warto wybrać coś z ciekawymi funkcjami, takimi jak regulacja i utrzymywanie konkretnej temperatury wody. W budżecie do 250 zł bez problemu znajdziemy tego typu sprzęt. My proponujemy urządzenia od firm Xiaomi i Bosch.

Zewnętrzny napęd DVD

Obecnie trudno już znaleźć w sklepach nowego laptopa, który miałby napęd na płyty. Wielu z nas na co dzień to nie przeszkadza, bo gry, muzykę czy filmy można w prosty sposób pobierać z internetu. Mimo to niejedna osoba ma jeszcze w domu płyty z grami czy filmami, do których czasem by wróciła. W takim przypadku zewnętrzny napęd będzie świetnym prezentem.

Telefon komórkowy

Dysponując budżetem 250 zł, z pewnością nie kupimy nowego, przyzwoicie działającego smartfona. Taka kwota w zupełności wystarczy jednak na zakup klasycznego telefonu komórkowego. Takie urządzenie sprawdzi się w roli prezentu np. dla dziecka lub osoby starszej. Niektórzy z chęcią wykorzystają klasyczny telefon jako zapasowy sprzęt, w razie gdy ich smartfon ulegnie rozładowaniu. Nie jest bowiem tajemnicą, że czas pracy na jednym ładowaniu w przypadku zwykłych komórek jest zdecydowanie dłuższy niż w smartfonach.

Czytaj także: Urządzenia i gadżety do samochodu — pomysły na świąteczne prezenty

Prezenty pod choinkę do 250 zł — podsumowanie

Mając do wydania 250 zł na świąteczny prezent, na pewno znajdziemy coś wartego uwagi. Ciekawą propozycją może być smartwatch, warto również rozważyć zakup takich urządzeń, jak inteligentne żarówki oraz kamera sportowa. Mamy nadzieję, że z przedstawionych w tym tekście propozycji wybierzecie odpowiedni sprzęt.

Sprawdź najnowsze wpisy