ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
prezenty do samochodu

Urządzenia i gadżety do samochodu — pomysły na świąteczne prezenty

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Święta coraz bliżej, czas więc wybrać prezenty — dziś mamy dla was propozycje gadżetów i urządzeń do samochodu. Jeśli szukacie czegoś pod choinkę dla osoby, która jest kierowcą, to dobrze trafiliście. Po lekturze tego tekstu będziecie wiedzieli, co można kupić.

Gadżety i urządzenia do samochodu — jakie prezenty można kupić?

Szukając upominku pod choinkę związanego z motoryzacją mamy naprawdę duży wybór. My proponujemy urządzenia i gadżety, które są praktyczne i poprawią komfort jazdy samochodem lub rozszerzą funkcjonalność pojazdu. Mamy propozycje za kilkadziesiąt, jak i za kilkaset złotych, więc niezależnie jakim budżetem dysponujecie, znajdziecie w tym tekście coś odpowiedniego.

Wideorejestrator samochodowy

Kamera samochodowa to bardzo przydatne urządzenie, które umożliwia nagrywanie sytuacji na drodze podczas jazdy, jak i postoju pojazdu. Zarejestrowane nagrania przydadzą się szczególnie w sytuacji, gdy dojdzie do stłuczki. Dzięki nagranemu filmikowi kierowca może udowodnić swoją niewinność lub poznać numery rejestracyjne auta, którego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Tanie wideorejestratory za ok. 200 zł pozwolą zarejestrować ogólny przebieg sytuacji na drodze. Jeśli chcemy, by nagrania z urządzenia pozwalały odczytać numery rejestracyjne innych samochodów, nawet w nocy, przy złych warunkach atmosferycznych lub dużych prędkościach, powinniśmy wybrać model z wyższej półki.

Czujniki parkowania

Czujniki cofania oraz parkowania znacząco ułatwiają manewry na parkingu początkującym kierowcom, a także tym bardziej doświadczonym, którzy posiadają jednak duże samochody. Jeśli auto nie zostało fabrycznie wyposażone w ten element, możemy zakupić go osobno i zamontować. Gdy samochodów zbliży się do przeszkody, kierowca usłyszy charakterystyczny dźwięk. W przypadku niektórych zestawów zobaczy również na ekranie wizualizację odległości pojazdu od przeszkody. Czujniki cofania i parkowania to świetny pomysł na prezent pod choinkę.

Transmitery FM i ładowarki samochodowe

Nietrudno rozładować telefon w trakcie długiej podróży. Szczególnie gdy używa się go np. do nawigacji. Dzięki ładowarce samochodowej szybko uzupełnimy energię w urządzeniu. Z kolei transmiter FM umożliwia słuchanie muzyki odtwarzanej przez Bluetooth (np. ze Spotify) w samochodach, w których zamontowano radioodbiorniki bez tej funkcji. Oba gadżety mogą być bardzo przydatne, ale jeśli nie wiemy, co kupić na prezent, najlepiej wybrać… transmiter z funkcją ładowarki.

Uchwyt na telefon

Trzymanie telefonu w kieszeni podczas jazdy nie jest zbyt wygodne. Jeśli jednak schowa się urządzenie do schowka, można łatwo o nim zapomnieć. W dodatku pojawia się problem w sytuacji, gdy np. chcemy korzystać z nawigacji. Rozwiązaniem jest uchwyt samochodowy, który sprawdzi się również w roli świątecznego prezentu.

Kompresor samochodowy i odkurzacz

Kompresor samochodowy pozwala napompować opony w aucie, nawet jeśli jesteśmy daleko od stacji benzynowej. Urządzenie podłączamy do gniazdka zapalniczki. Proponowany przez nas model ma wyświetlacz i trzy końcówki w zestawie. Po osiągnięciu ustawionego ciśnienia sprzęt automatycznie przestaje pompować powietrze. Z kolei bezprzewodowy odkurzacz samochodowy pomaga w utrzymaniu wnętrza auta w czystości.

Czytaj także: Prezenty na ostatnią chwilę – Świąteczny poradnik, czyli co warto kupić na prezent

Prezenty do samochodu pod choinkę — podsumowanie

Szukając praktycznego, świątecznego prezentu związanego z motoryzacją mamy naprawdę duży wybór ciekawych propozycji. Jeśli nasz budżet to kilkadziesiąt złotych, możemy skupić się na akcesoriach i gadżetach, takich jak ładowarki, transmitery FM i uchwyty. W sytuacji, gdy do wydania mamy od 100 do kilkuset złotych, możemy rozważyć zakup urządzenia, takiego jak czujniki parkowania, kompresor samochodowy lub wideorejestrator.

Sprawdź najnowsze wpisy