ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Następca iPhone

Oto prawdopodobny następca iPhone – premiera w 2022 roku

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple szykuje urządzenie do rzeczywistości rozszerzonej, które prawdopodobnie zadebiutuje w przyszłym  roku. Szczegółów cały czas do końca nie znamy, ale podobno pierwsza generacja okularów AR/VR będzie w dużym stopniu uzależniona od iPhone’a. Zapewne zobaczymy tutaj podobny rozwój produktu, jak w przypadku Apple Watch. Smartwatch dopiero niedawno został pozbawiony opieki telefonów z Cupertino. Podobno pierwszy zestaw Apple do mixed reality skupia się na grach, mediach i komunikacji. To może być następca iPhone.

Zobacz także: Apple Glasses zadebiutują wcześniej, niż nam się wydaje

Oto prawdopodobny następca iPhone – premiera w 2022 roku

Podobno zestaw do rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości wirtualnej (VR) od Apple będzie koncentrować się na grach, konsumpcji mediów i komunikacji, jak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga. Znowu pomocą nam służy jego biuletyn. To kolejna informacja o nowościach Apple, którą z niego czerpiemy. Gurman, który często ujawnia dokładny wgląd w plany Apple, nakreślił w „Power On” czego użytkownicy mogą oczekiwać od zestawu AR/VR z Cupertino.

Następca iPhone

Analityk Ming-Chi Kuo wyjaśnił niedawno, że Apple przygotowuje się do pozycjonowania swojego zestawu, który będzie w stanie zastąpić iPhone’a za 10 lat, ale Gurman spiera się z nim. Wyjaśnił dziś, że wersja pierwszej generacji urządzenia nie będzie zamiennikiem Maca, iPhone’a ani iPada od początek.

Zabójcze funkcje nowego urządzenia

Zamiast tego Gurman uważa, że ​​urządzenie skupi się na trzech „zabójczych” funkcjach: grach, konsumpcji mediów i komunikacji. Gry powinny być mocno skupione na maszynie, zwłaszcza, że ​​będzie ona wyposażona dwa procesory, wentylator, wyświetlacze o bardzo wysokiej rozdzielczości i własny App Store. Apple pozycjonuje swoje urządzenie jako marzenie dla twórców gier? Teraz to nierealne, ale widać to się zmieni. Następnie konsumpcja mediów. Oczekuję, że gigant z Cupertino będzie współpracować z partnerami medialnymi w celu tworzenia treści, które można oglądać w rzeczywistości wirtualnej na urządzeniu. Po trzecie, komunikacja. Chodzi o Animoji i doświadczenia VR znane FaceTime, aby stać się nowym Zoomem.

Apple Glasses

Zgłoszono wiele szczegółów na temat sprzętu i specyfikacji zestawu słuchawkowego, a podobno urządzenie ma lekką konstrukcję, dwa główne procesory, dwa wyświetlacze mikro LED 4K, 15 modułów optycznych, śledzenie oczu, łączność Wi-Fi 6E, i więcej. Firma złożyła szereg patentów związanych z potencjalnym oprogramowaniem urządzenia i chociaż oczekuje się, że będzie on wyposażony w przezroczysty tryb AR. Przewidywane funkcje oprogramowania przedstawione dzisiaj przez Gurmana należą do ograniczonej liczby plotek dotyczących funkcjonalności urządzenia.

Premiera jest blisko

Według analityków Morgan Stanley, zestaw do AR/VR firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo „zbliża się do premiery”, Kuo wierzy, że urządzenie będzie masowo produkowane w drugim kwartale 2022 roku i wystartuje na rynku w czwartym kwartale 2022 roku.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy