ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MacBook Pro 2022

Apple idzie za ciosem – kolejny MacBook Pro zadebiutuje w 2022 roku

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

W połowie 2020 roku Apple zapowiedziało przejście ze stosowanych w komputerach układów Intela na własne rozwiązanie. Chipy M1 napędzają MacBooki Air, MacBooki Pro oraz Maca mini od jesieni tamtego roku. Wiosną tego roku firma wprowadziła nowego, 24-calowego iMaca również wyposażonego w ten sam procesor. Kolejny etap zobaczyliśmy miesiąc temu podczas prezentacji nowej generacji MacBooków Pro – tym razem z procesorami M1 Pro oraz M1 Max. Jednak to nie koniec – Apple planuje pięć nowych komputerów na kolejny rok, w tym nowy podstawowy MacBook Pro 2022.

Zobacz także: Apple Music Replay 2021, czyli Twoje podsumowanie roku w muzyce

Apple idzie za ciosem – kolejny MacBook Pro zadebiutuje w 2022 roku

To kolejne informacje z biuletynu „Power On”. Wcześniej uzyskaliśmy informacje o iPadach oraz Apple Watch. Gurman powiedział, że spodziewa się, że Apple wypuści pięć nowych komputerów Mac w 2022 roku, w tym będą: 

  • iMac z nowym układem M od Apple, który może być umieszczony nad 24-calowym komputerem w ofercie;
  • Znacząca modernizacja MacBooka Air z chipem M2 i nowym projektem;
  • Zaktualizowany komputer Mac mini;
  • MacBook Pro 2022 w wersji podstawowej;
  • Nowy Mac Pro z chipem M.
MacBook Pro 2022

Chociaż pojawiło się wiele plotek na temat aktualizacji iMaca, MacBooka Air, Maca mini i Maca Pro, to wzmianka Gurmana o nowym MacBooku Pro. Wydawało się, że ten model wypadnie z oferty. Wcześniej dziennikarz wspomniał, że MacBook Pro nowej generacji dostanie ten sam układ M2, co następna generacja MacBook Air, z taką samą liczbą rdzeni procesora, jak układ M1, z maksymalnie 10 rdzeniami graficznymi i lepszą wydajnością, ale to pierwsza wzmianka o maszynie od ponad pół roku.

Podstawy MacBook Pro zostaje w ofercie, ale zyska ulepszenia

Wydaje się, że wprowadzenie najnowszych, wysokiej klasy modeli MacBooka Pro, które są wyposażone w większe wyświetlacze, pozbawione paska dotykowego i z dodanymi portami pozostawiło MacBooka Pro w wersji podstawowej w nieco dziwnej pozycji w asortymencie komputerów Mac. Spekuluje się, że może on zostać wycofany i zastąpiony zaawansowaną wersją MacBooka Air, ale potwierdzenie Gurmana sugeruje, że nowy Pro wciąż jest w planach na 2022 rok.

MacBook Pro 2022

Szczegóły dotyczące nowej maszyny są niejasne, ale istnieją poważne pytania dotyczące tego, w jaki sposób nowy komputer zajmie środek między nowym Air z układem M1 a obecnym high-endowym MacBookiem Pro oraz czy takie aspekty jak pasek dotykowy pozostaną.

Odświeżenia 24-calowego iMaca i flagowego MacBooka Pro są zauważalnie nieobecne na liście oczekiwań Gurmana na 2022 rok. Chociaż te maszyny zostały zaktualizowane w tym roku, ich brak na liście może wzmocnić teorię, że Apple nie planuje aktualizacji komputerów co roku. Poza komputerami Mac Gurman wspomniał, że spodziewa się również zobaczyć iPhone’a SE z 5G, nowe słuchawki douszne AirPods Pro oraz wprowadzenie pierwszego zestawu słuchawkowego Apple z mieszaną rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością w 2022 roku.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy