Apple Watch nowości

Świetne nowości dla sportowców – zobaczymy je w nowym Apple Watch

3 minuty czytania
Komentarze

We wrześniu tego roku Apple zaprezentowało nową generację swojego smartwatcha. Apple Watch Series 7, w porównaniu do swojego poprzednika otrzymał większy ekran. W zasadzie na tym możemy zakończyć prezentację różnic. Wbrew dziesiątkom plotek spółka Tima Cooka totalnie zaskoczyła analityków, którzy byli pewni zmian w designie zegarka. Series 7 kontynuuje design poprzedników i wygląda w zasadzie tak samo jak Series 6. Zaprezentowany rok wcześniej tańszy model SE nie doczekał się w tym roku odświeżenia. Jednak według szanowanego dziennikarza Bloomberga Marka Gurmana, Apple planuje całkowitą modernizację swojej linii Apple Watch na 2022 rok, w tym aktualizację Apple Watch SE i nowy zegarek o wytrzymałym designie skierowanym do sportowców.

Zobacz także: iPad zmiótł konkurencję, ale Apple chce w 2022 roku dostać jeszcze więcej

Świetne nowości dla sportowców – zobaczymy je w nowym Apple Watch

Pisząc w najnowszej odsłonie swojego biuletynu „Power On”, Gurman powiedział, że na 2022 rok, wraz z Apple Watch Series 8, spółka z Cupertino planuje aktualizację wersji SE. Obecna generacja została wydana na rynek we wrześniu 2020 roku i od tego czasu służy klientom jako tańsza opcja, raczej dla młodszych. Apple Watch SE ma ten sam wygląd, co Series 6, ale brakuje mu zaawansowanych nowości, takich jak wyświetlacz always on, czujnik tlenu we krwi i funkcja EKG.

Apple Watch nowości

Apple zazwyczaj nie aktualizuje swoich urządzeń linii SE, takich jak iPhone SE, przez kilka lat. Biorąc pod uwagę, że firma nie ogłosiła aktualizacji w tym roku, nowego modelu można prawdopodobnie spodziewać się w 2022 roku. Gurman nie powiedział, co możemy zobaczyć w nowym Apple Watch SE, ale może on otrzymać nieco ulepszony wygląd i funkcje zdrowotne, tak jak obecne urządzenia z wyższej półki.

Analitycy się pomylili, ale nowy design możemy otrzymać w innym urządzeniu

Wraz z aktualizacją SE, Apple planuje zupełnie nowy zegarek przeznaczony dla sportowców. Bloomberg wcześniej informował, że spółka Tima Cooka niedawno rozważała wprowadzenie wytrzymałej wersji Apple Watch o zwiększonej trwałości. Nowy zegarek, według Gurmana, będzie miał wzmocnioną konstrukcję, która może mieć obudowę bardziej odporną na zadrapania, wgniecenia, upadki i inne.

Apple Watch nowości

Przed oficjalnym ujawnieniem plotki i raporty z całą pewnością sugerowały, że Apple Watch Series 7 będzie miał kanciasty design, jak iPhone 12 czy iPad Pro. Te informacje się nie sprawdziły, a Series 7 okazał się mieć zakrzywioną konstrukcję. Zamiast tego te plotki mogły odnosić się do wytrzymałego Apple Watch który jest rzekomo w planach, jednak pozostaje to czystymi spekulacjami.

Firma Apple współpracuje obecnie z Nike w zakresie specjalnych modeli Apple Watch Series 7 i SE, które mają unikalną tarczę zegarka i są dostarczane ze specjalnymi paskami do zegarków. Modele te mają taką samą konstrukcję i trwałość jak standardowy zegarek. Obecna linia Apple Watch obejmuje Series 7, SE i Series 3 z 2017 roku. Obecnie producent planuje rozszerzyć ofertę o klientów, takich jak sportowcy, którzy do tej pory nie zdecydowali się na zakup Apple Watcha ze względu na jego trwałość.

Źródło: MacRumors

Motyw