ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPad 2022

iPad zmiótł konkurencję, ale Apple chce w 2022 roku dostać jeszcze więcej

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Rynek tabletów w ostatnich latach mocno się nasycił. Nie mamy potrzeby wymiany tych urządzeń, tak jak robimy to choćby ze smartfonami. Na rynku obserwujemy w zasadzie same spadki, jednak jest jedna firma, która radzi doskonale – chodzi o Apple. Producent iPada nie zaniedbał jako jedyny tej kategorii. Kilka lat temu strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie modelu ze średniej półki, który jest regularnie odświeżany, ale także droższych modeli z linii Pro. Firma z Cupertino regularnie dodaje nowości do swoich tabletów, jak choćby skaner LiDAR. To rozwiązanie zadebiutowało w iPadzie Pro wcześniej niż w smartfonach.

Zobacz także: Następca iPhone SE jest w drodze – kilka funkcji nas zaskoczy

iPad zmiótł konkurencję, ale Apple chce w 2022 roku dostać jeszcze więcej

Apple przygotowuje się do aktualizacji trzech modeli iPada w 2022 roku, w tym podstawowego iPada, iPada Air i iPada Pro. Takie informacje podaje nam Marka Gurman z Bloomberga.

iPad 2022

W swoim najnowszym biuletynie „Power On” Gurman powtórzył plany Apple dotyczące wydania nowego iPada Pro w 2022 roku, z nowym designem i ładowaniem bezprzewodowym, oraz wyjaśnił zamiar wydania nowych wersji podstawowych iPadów i oraz modelu Air.

Podstawowy iPad zyska kolejne odświeżenie

iPad otrzymał w tym roku niewielką aktualizację. Napędzany jest układem A13, otrzymał ekran True Tone i przedni aparat 12 MPx z Center Stage do rozmów wideo. Firma Tima Cooka co roku od 2017 roku wypuszcza nowe wersje podstawowego tabletu, często z niewielkimi ulepszeniami specyfikacji i chipów, aby utrzymać niską cenę urządzenia. Z tego względu nowa wersja na 2022 rok jest zgodna z tym, co widzieliśmy w poprzednich latach. Biorąc to pod uwagę, jednak nie ma dotąd nie ma żadnych wskazówek, co może zyskać iPad 2022, czyli dziesiątej generacji.

iPad 2022
iPad Air

Wstępne plotki sugerowały, że tegoroczny iPad będzie miał cieńszą obudowę podobną do modelu Air 3 oraz większy wyświetlacz, ale nie udało się tego zmaterializować wraz z premierą urządzenia jesienią. Zobaczyliśmy ten sam design, co rok wcześniej. Jest jednak bardzo możliwe, że ten projekt możemy zobaczyć w przypadku iPada dziesiątej generacji.

iPad Air otrzyma funkcje nowego mini

Chociaż początkowo krążyło wiele plotek o iPadzie Air z wyświetlaczem OLED ode Samsunga, to jednak takie urządzenie zostało podobno anulowane i wydaje się, że następna generacja będzie trzymała się technologii LCD.

Inne plotki na temat iPada Air piątej generacji są skąpe, ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że przynajmniej zostanie on dostosowany do specyfikacji iPada mini. Ten jest wyposażony w chip A15 Bionic, łączność 5G i Center Stage. Wszystkie te funkcje zadebiutowały w urządzeniach Apple po wprowadzeniu czwartej generacji Airawe wrześniu 2020 roku. Z uwagi na to, że iPad Air nie otrzymał aktualizacji od ponad roku, raport Gurmana potwierdza nasze przypuszczenia. Najmniej wiadomo na temat serii Pro, ale według informacji ma ona otrzymać możliwość bezprzewodowego ładowania, zapewne poprzez znane z iPhone MagSafe.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy