ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Tesla Cyberquad

Tesla Cyberquad to nowy, futurystyczny pojazd już dostępny w sklepie

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Tesla to specyficzna firma, która produkuje przede wszystkim auta elektryczne. Jej ostatni model, który wzbudził wiele kontrowersji to Cybertruck. Na czele przedsiębiorstwa stoi ekscentryczny miliarder Elon Musk. Nietuzinkowe przedsiębiorstwo właśnie po cichu wprowadziło nowy pojazd – oto Tesla Cyberquad.

Tesla Cyberquad przeznaczona jest dla dzieci

Tesla Cyberquad

Tesla Cyberquad to nowy pojazd skierowany do dzieci. Jego design został zainspirowany kultowym projektem Cybertruck. Czterokołowy pojazd ATV ma pełną stalową ramę, amortyzowane siedzenie i regulowane zawieszenie z tylnym hamulcem tarczowym i listwami świetlnymi LED. Zasilany baterią litowo-jonową o zasięgu do 15 mil (24 km) i konfigurowalnej prędkości maksymalnej 10 mil na godzinę (16 km/h). Tesla twierdzi, że Cyberquad jest odpowiedni dla każdego, kto ma 8 lat i więcej.

Cena nowego pojazdu nie jest aż tak zaporowa, jak mogłoby się wydawać. Cyberquad jest dostępny na stronie Tesli za 1900 USD.

Specyfikacja i ważne informacje o pojeździe

CyberQuad Tesla

Cyberquad można kupić tylko w amerykańskim sklepie Tesla. Pojazd jest wysyłany tylko do 48 stanów kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Nie można go wysłać na Hawaje, Alaskę lub Portoryko. Cyberquad jest dostarczany za pośrednictwem FedEx Ground. Pojazd ma wymiary 119 x 66 x 68 cm i waży 55 kg.

Ważne informacje:

 • Maksymalna nośność Cyberquad to 68 kg.
 • Zalecany minimalny wiek Cyberquad dla dzieci to 8 lat i więcej.
 • Cyberquad ma trzy ustawienia prędkości. W razie potrzeby ustawienia prędkości można ograniczyć do maksymalnie 8 km na godzinę dla nowych kierowców:
  • Ustawienie 1: 5 mil/h (8 km/h),
  • Ustawienie 2: 10 mil/h (16 km/h),
  • Cofanie: tylko 5 mil na godzinę (8 km/h).
 • Bateria Cyberquad ma szacowany zasięg ponad 15 mil (24 km). Zasięg baterii może się różnić w zależności od wagi użytkownika, terenu jazdy i prędkości.
 • Całkowite naładowanie rozładowanego akumulatora może zająć do 5 godzin.
 • Pojazd ma roczną gwarancję producenta.
 • Dostawa Cyberquad rozpocznie się za 2-4 tygodnie. Nie ma gwarancji, że zamówienia dotrą przed świętami.

Niesamowity design, o którym można pomarzyć

Tesla Cyberquad

Przyznam, że bardzo podoba mi się nowe dzieło Tesli. Stworzenie pojazdu dla dzieci i to tuż przed świętami to strzał w dziesiątkę. Jazda quadem, który wygląda jak z przyszłości musi być niesamowitą frajdą nie tylko dla najmłodszych. Design pojazdu jest po prostu kosmiczny. Bryła to pomysł żywcem wyjęty z modelu Cybertruck, który wzbudził wiele emocji wśród mediów. Wielkie koła i kanciasta obudowa pojazdu dodają mu masywności. Tesla nie zapomniała też o ważnych szczegółach takich jak futurystyczne światła LED z tyłu i z przodu pojazdu. W oficjalnej instrukcji jest informacja o maksymalnym obciążeniu do 68 kg. Trochę mnie to dziwi – na filmie promocyjnym widać dorosłego mężczyznę, który bez problemu dosiada quada. Szkoda, że póki co nie będzie dostępny w Europie – pomarzyć zawsze można.

Źródło: tesla, theverge

Sprawdź najnowsze wpisy