ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowości android

Google zapowiedziało świetne nowości na system Android! Zobacz je

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Gdy zbliżamy się do najbardziej pracowitego okresu w roku, Android staje się jeszcze bardziej pomocny dzięki nowym funkcjom. Sprawiają one, że tworzenie, przechwytywanie, ponowne przeżywanie i udostępnianie wspomnień ze świąt jest przyjemnością. Google właśnie zapowiedziało nowości na system Android! Zobaczmy, co nowego się pojawi.

Zobacz także: Oto najpopularniejszy film na Netflix – nie rozumiem jego fenomenu

Nowości na system Android

Family Bell

Family Bell pomaga Tobie i Twojej rodzinie pozostać na bieżąco z codziennymi harmonogramami, gdziekolwiek jesteś. Niezależnie od tego, czy skonfigurujesz dzwonek rodzinny na telefonie z Androidem, głośniku domowym czy inteligentnym ekranie, dzwonki powiadomią Ciebie i Twoją rodzinę. Gdy nadejdzie czas na ważne chwile w ciągu dnia pomogą Ci rano przypomnieć o wyjściu z domu, odebrać dzieci ze szkoły lub iść spać zgodnie z harmonogramem. Członkowie rodziny będą również mogli ustawić dzwonki na swoich urządzeniach, aby być na bieżąco.

Widżetowe nowości na system Android

Widżety ułatwiają przeglądanie treści i informacji z ulubionych aplikacji Google na ekranie głównym. Oto trzy nowe widżety, z których możesz korzystać w te święta:

  • Dzięki nowemu widżetowi Google Play Books możesz mieć dostęp do biblioteki pełnych książek, a nawet śledzić postępy w książkach audio.
  • Ciesz się ulubionymi utworami świątecznymi dzięki nowemu widżetowi YouTube Music — który umieszcza elementy sterujące odtwarzaniem i ostatnio odtwarzane utwory bezpośrednio na ekranie głównym.
  • Poczuj się bliżej swojej rodziny, przyjaciół i ulubionych futrzaków. Nowy widżet Ludzie i zwierzęta w Zdjęciach Google, który zostanie wprowadzony w przyszłym tygodniu, wyświetla Twoją rodzinę na ekranie głównym. Wystarczy wybrać kilka twarzy i odpowiednią ramkę, a widżet zajmie się resztą, dekorując ekran główny Twoimi najbliższymi.

Wspomnienia w Google Photos

Nowości Android Google Photos

W tym tygodniu w Zdjęciach Google pojawią się nowe wspomnienia, które pomogą Ci przypomnieć sobie chwile, które uczciłeś. Zobaczysz je w siatce zdjęć. Zawierają wyselekcjonowany wybór fotografii i filmów, od świąt, takich jak sylwester czy Halloween, po ważne wydarzenia, takie jak urodziny i ukończenie szkoły. Z uwagi na to, że każdy ma swoje własne tradycje, określone elementy sterujące pozwalają zmieniać nazwy, personalizować, poprawiać, a nawet usuwać te wspomnienia z siatki zdjęć.

Android na trasie

Niezależnie od tego, czy jedziesz do domu, na wakacje, czy po prostu idziesz do sklepu po zakupy na ostatnią chwilę, pakiet aktualizacji zwiększa użyteczność Androida w podróży.

Możesz teraz ustawić Android Auto tak, aby uruchamiał się automatycznie po podłączeniu telefonu z Androidem do zgodnego samochodu. A gdy już jesteś w drodze, Android Auto pomaga Ci załatwić sprawy, dzięki czemu możesz skupić się na kierowaniu. Dzięki dostępnym wkrótce opcjom inteligentnej odpowiedzi możesz łatwiej odpowiadać na wiadomości tekstowe za pomocą Asystenta Google w Android Auto. Wystarczy dotknąć, aby odpowiedzieć lub utworzyć niestandardową wiadomość. Możesz słuchać swojej ulubionej muzyki jednym dotknięciem nowego przycisku „zawsze włączony” bezpośrednio na ekranie głównym. Już wkrótce będzie można używać głosu do szybszego wyszukiwania muzyki w aplikacjach multimedialnych w Android Auto. Po prostu dotknij nowej ikony wyszukiwania i powiedz ulubionego wykonawcę lub piosenkę, aby łatwo słuchać.

Android auto car key

Google wciąż pracuje również nad nowymi sposobami na zbliżenie telefonu i samochodu. Od dziś możesz używać telefonu z Androidem do blokowania, odblokowywania, a nawet uruchamiania zgodnego samochodu. Cyfrowy kluczyk jest teraz dostępny w wybranych krajach na urządzeniach Pixel 6, Pixel 6 Pro i Samsung Galaxy S21 dla zgodnych samochodów BMW.

Inne nowości na Android

Dzięki automatycznemu resetowaniu uprawnień w systemie Android Twoje urządzenie automatycznie wyłączy uprawnienia czasu włączenia. Umożliwiają one aplikacjom dostęp do danych lub podejmowanie działań w Twoim imieniu. Dotyczy to pobranych aplikacji, których nie używałeś od jakiegoś czasu. Zawsze możesz ponownie włączyć uprawnienia w dowolnym momencie, otwierając aplikację ponownie lub korzystając z menu ustawień. Od przyszłego miesiąca ta funkcja rozszerzy obsługę o miliardy urządzeń z systemem Android 6.0 lub nowszym.

Emoji Gboard nowości Android

Inną nowością jest Emoji Kitchen, które umożliwia łączenie emotikonów w naklejki, którymi można się podzielić z przyjaciółmi, rodziną i bliskimi. Dzięki tysiącom nowych dodatków, Emoji Kitchen to prezent, który jest świetnym sposobem na szerzenie świątecznej radości. Najnowsze naklejki są udostępniane użytkownikom Gboard Beta od dzisiaj i będą dostępne dla wszystkich użytkowników Gboard w nadchodzących tygodniach.

Źródło: google

Sprawdź najnowsze wpisy