Apple Music Awards 2021

Apple Music Awards 2021, czyli Apple nagradza najlepszych artystów

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple ogłosiło dziś zwycięzców trzeciej edycji Apple Music Awards. Przyznano nagrody dla najlepszych artystów 2021 roku oraz doceniono ich wpływ na kulturę globalną. Apple Music Awards 2021 honorują osiągnięcia muzyczne w pięciu różnych kategoriach — Artysta Roku, Autor piosenek Roku, Przełomowy Artysta Roku, Najlepsza Piosenka Roku i Najlepszy Album Roku — a zwycięzcy są wybierani w procesie, który odzwierciedla zarówno perspektywę Apple Music, jak i to, czego klienci na całym świecie słuchają najczęściej.

Zobacz także: Polska szpieguje za pośrednictwem programu Pegasus?! Apple ostrzega!

Apple Music Awards 2021, czyli Apple nagradza najlepszych artystów

W tym roku Apple Music Awards wprowadziło nową kategorię nagród dla Regionalnego Artysty Roku, przyznawaną artystom z pięciu krajów i regionów: Afryki, Francji, Niemiec, Japonii i Rosji. Nagrody Regionalnego Artysty Roku przyznawane są artystom, którzy wywarli największy wpływ na kulturę i na listach przebojów w swoich krajach i regionach.

Apple Music Awards 2021

„Ostatnie 12 miesięcy okazało się być niezwykłym rokiem dla muzyki i cieszymy się, że możemy uhonorować artystów, którzy kształtują kulturę i łączą się z fanami na całym świecie w Apple Music” – powiedział Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music. „W tym roku doceniamy również więcej regionalnych artystów, pokazując światu wpływ niezwykle utalentowanych muzyków”.

Uroczystość rozdania Apple Music Awards rozpocznie się we wtorek, 7 grudnia 2021 roku, od wywiadów, oryginalnych treści i nie tylko, które będą transmitowane na całym świecie w Apple Music i aplikacji Apple TV. Fani muzyki, którzy nie mają jeszcze subskrypcji Apple Music, mogą zarejestrować się w trzymiesięcznym bezpłatnym okresie próbnym.

A zwycięzcami są…

Nagrody honorują osiągnięcia muzyczne w pięciu kategoriach. Apple uznało The Weeknd za Światowego Artystę Roku, a Olivię Rodrigo za Przełomową Artystkę Roku. Rodrigo zdobyła także nagrodę Albumu Roku za swój debiutancki album „SOUR” i singiel roku za „drivers license”. Nagroda Autor Roku trafiła do multiinstrumentalisty H.E.R. zwłaszcza w uznaniu jej 21-utworowego albumu R&B „Back of My Mind”.

Apple Music Awards 2021

Kanadyjski piosenkarz R&B i pop, The Weeknd, został wybrany Artystą Roku, a Apple mówi, że „przejął popularną muzykę i kulturę na własnych warunkach”. Album supergwiazdy z 2020 roku „After Hours” szybko przekroczył milion pre-addów w Apple Music i jest najczęściej słuchanym wcześniej albumem wszechczasów męskiego artysty na platformie. „After Hours” pobił również rekord najczęściej odtwarzanego albumu R&B/Soul w pierwszym tygodniu w 73 krajach.

Zwycięzcami trzeciej edycji Apple Music Awards są:

  • Światowy Artysta Roku: The Weeknd;
  • Przełomowy Artysta Roku: Olivia Rodrigo;
  • Album Roku: Olivia Rodrigo;
  • Piosenka Roku: Olivia Rodrigo;
  • Autor piosenek roku: H.E.R.;
  • Artysta Roku (Afryka): Wizkid;
  • Artysta Roku (Francja): Aya Nakamura;
  • Artysta Roku (Niemcy): RIN;
  • Artysta Roku (Japonia): OFFICIAL HIGE DANDISM;
  • Artysta Roku (Rosja): Scriptonite.

Źródło: Apple, MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy