postać z Arcane hit Netflixa Riot Games

Arcane to hit Netflixa – jak to się stało, że kreskówka osiągnęła szczyty?

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Riot Games, twórcy najpopularniejszej na świecie gry League of Legends, stworzyli epicką historię dwóch sióstr, dwóch walczących miast i nieskończonego potencjału. Arcane to hit Netflixa, który może być początkiem interesującej opowieści.

Zobacz także: Microsoft Office za darmo dla każdego – korzystaj do woli!

Wyraziste postaci

Fani dowolnej serii lub marki mogą być ostrożni, jeśli chodzi o crossovery. Postacie w League są dość oryginalne, co sprawia, że gra jest ultra-popularna. W jaki sposób program telewizyjny mógłby próbować uchwycić tego rodzaju doświadczenie?

arcane hit netflixa league of legends netflix

Od pierwszych trzech odcinków Arcane widzimy, że materiał źródłowy to tylko tło dla serialu. Fani League od razu docenią tzw. „smaczki” i rozpoznają postaci z gry. Jednak nie trzeba ich znać, aby zrozumieć fabułę serialu.

Charakterystyka każdej postaci jest tu niesamowita. Mamy Vi dźwigająca ciężar odpowiedzialności oraz niewinność Jinx, która słabnie z każdą minutą. Po drugiej stronie znajdują się obsesyjni na punkcie magii – Jayce i Viktor. Wszystko to jest bez wysiłku splecione jest w jedną płynną narrację.

Najwięcej dzieje się jednak wokół relacji Vi i Jinx, która elektryzuje widzów. Mimo tragedii, w jakiej się znajdują i codziennej walki o przetrwanie w slumsach, łączą siły z innymi ekscentrykami, aby przetrwać wbrew przeciwnościom losu.

Arcane hit Netflixa Riot Games

Konkurencyjne miasto Piltover to „drapieżnik”, dosłownie górujący nad Zaun. Podział społeczny jest między nimi bardzo ekstremalny. Mieszkańcy Piltover chcą odkrywać, poszerzać swoją wiedzę i zdobywać sławę w całej Runeterze dzięki swoim innowacjom. O normalnym życiu zamieszkujący Zaun mogą tylko pomarzyć.

To właśnie te dwie płaszczyzny: relacja sióstr i miast tworzą świetny główny wątek fabularny Arcane. Ta historia magnetyzuje i przyciąga widzów.

Historia nie tylko dla fanów

W każdej scenie widzimy trudną sytuację Zaun. Mieszkańcy snują złowrogie plany, które są gotowi podjąć, aby wyrównać rachunki. Poznajemy fragmenty innych krain, takich jak zamarznięte krainy Freljordu. To nam przypomina, że chociaż Piltover może wydawać się rozległe, jest to tylko mała pinezka na mapie Runeterry.

Arcane Netflix

Arcane pozwala swoim fanom zgadywać. Pomimo dobrego poznania tych postaci, ciągle oczekujemy, jak będą one wchodzić w interakcje i reagować. Nawet złoczyńcy w grze otrzymują więcej głębi w Arcane. Oglądanie debat w mediach społecznościowych od fanów teoretyzujących na temat tego, co wydarzy się dalej, to najgorętszy moment, na który czekało League of Legends. Być może najbardziej satysfakcjonujące dla fanów Arcane jest to, że League of Legends w końcu zyskuje uznanie głównego nurtu, na jakie zasługuje.

Arcane to hit Netflixa, który tworzy potencjał na kilka seriali

League to wciąż dominująca gra wieloosobowa. Niezależnie od tego, czy jest to podstawowa MOBA, zawiły spin-off gry karcianej, czy nowy samodzielny tytuł RPG Ruined King, gra nieustannie zmienia się i zabiera swoich fanów na nową przejażdżkę.

Arcane może z łatwością wypełnić obszar do tej pory niedostępny dla Riot. Serial zaoferuje z pewnością kolejne sezony i opowie szeroki wachlarz historii, które League ma do zaoferowania. Od zimowych pustkowi Frejlorda, przez mordercze imperium Noxus i szlachetne królestwo Demacii, mistyczne ziemie Ionii i Shurimy, po rosnące zagrożenie na Wyspach Cienia. Tu pojawia się potencjał nawet na kilka seriali.

Źródło: rte

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy