One UI 4.0 wrażenia główne

Mój Galaxy S21 Ultra dostał One UI 4.0 – wrażenia z użytkowania

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Nie spodziewałem się, że Samsung tak szybko zaktualizuje swoje flagowce. One UI 4.0 właśnie trafiło na mój sprzęt – oto wrażenia z użytkowania. Przedstawiam tu zmiany, które są najbardziej widoczne w oprogramowaniu Samsunga.

One UI 4.0 – wrażenia z użytkowania

Zmiana obszaru powiadomień

One UI 4.0 wrażenia powiadomienia

Jedną z większych zmian jest odświeżony panel szybkiego dostępu. Został on przeprojektowany z bardziej kompaktowymi powiadomieniami i ulepszonym układem. Istnieje również separacja dla cichych powiadomień i powiadomień alarmowych, aby ułatwić przeglądanie informacji, gdy nadejdą. Panel nadal zachowuje język projektowania Samsunga, a interfejs użytkownika przypomina ten widziany na Pixelu 6.

Zobacz także: Microsoft Office za darmo dla każdego – korzystaj do woli!

Co mi się nie podoba, to wielki suwak do zmiany poziomu jasności wyświetlacza. Zajmuje on za dużo miejsca i nie pasuje do designu tego obszaru.

Lepsza klawiatura

Co prawda nie korzystam z klawiatury Samsunga, jednak wypada pochwalić deweloperów za jej ulepszenie. W nowej wersji użytkownik uzyskuje dostęp do emotikonów, GIF-ów i naklejek bezpośrednio z klawiatury za pomocą jednego przycisku. Nowa klawiatura może być powiązana z Grammarly, która zapewnia poprawność pisowni i interpunkcji. Istnieje też wsparcie dla Bitmoji, mojito, giphy, a także Spotify.

Samsung dodał też nowe funkcje do tworzenia i animowania emoji oraz wiele nowych naklejek do pobrania.

Samsung Internet

Samsung Internet

Chociaż Edge jest nadal moją główną przeglądarką, Samsung Internet znacznie się poprawił z biegiem czasu i ma wiele atrakcyjnych funkcji, których nie mają konkurenci. Podobnie jak w wielu innych aplikacjach Samsunga w One UI 4, wyszukiwanie w przeglądarce zostało ulepszone dzięki nowemu układowi sugestii. Dostępny jest również nowy, uproszczony widżet dla Samsung Internet, który umożliwia wyszukiwanie w Internecie tego, czego potrzebujesz, bezpośrednio z ekranu głównego. Aby chronić Twoją prywatność, Samsung Internet automatycznie uruchamia się w trybie tajnym, jeśli korzystałeś z niego podczas ostatniej sesji przeglądania.

Zmiany w aplikacji aparatu

One UI 4.0 wrażenia aparat

Interfejs aparatu ma teraz prostszy, bardziej przejrzysty układ, z podglądem, który pokazuje tylko potrzebne informacje. Przycisk optymalizacji sceny pojawia się tylko w trybie Zdjęcie, jeśli jest słabe oświetlenie lub skanujesz dokument. Ustawienia trybów Portret i Noc są teraz bardziej intuicyjne, dzięki czemu możesz wybrać odpowiednią ilość bokeh lub łatwiej dostosować oświetlenie w nocy. Co ciekawe, zmieniły się ikony do zoomu. Wcześniej widoczne były „drzewka” w różnych wielkościach, teraz mamy konkretne liczby – od 0,6 do 10. Ta zmiana podoba mi się najmniej, ale może to kwestia przyzwyczajenia.

Inne zmiany w One UI 4.0 – wrażenia

ładowanie one ui

Minimalną, ale pozytywną zmianą, jest nowa animacja po podłączeniu telefonu do ładowania. Widać ją na zamieszczonym zdjęciu.

Zmieniło się też udostępnianie treści. Interfejs przewijany jest teraz w poziomie, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć aplikację, której szukasz. Możesz także dostosować listę dodatkowych aplikacji, które pojawiają się w menu udostępniania. Bałagan widoczny w poprzedniej wersji został posprzątany.

One UI 4.0 wrażenia udostępnianie

Samsung dodał kilka bardzo interesujących ulepszeń dla wielozadaniowości: wyskakujące okienka i obraz w obrazie. Możesz przypiąć opcje okna do górnej części ruchomego okna, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.

Źródło: xda

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy