Microsoft Defender najlepszy

Po co Ci inne antywirusowe programy? Microsoft Defender jest najlepszy

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Warto mieć program antywirusowy w systemie Windows. Po co jednak ściągać dodatkowe, skoro Microsoft Defender jest najlepszy!

Zobacz także: Microsoft Office za darmo dla każdego – korzystaj do woli!

Microsoft Defender to świetne zabezpieczenie dla firm

Microsoft Defender najlepszy

Organizacje chcą mieć pewność, że urządzenia, które mają dostęp do ich zasobów, są zabezpieczone, więc mogą wymagać użycia programu antywirusowego. Microsoft Defender jest oprogramowaniem antywirusowym dołączonym do Windows i może pomóc chronić urządzenie przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami.

Microsoft Defender najlepszy

Niemiecki instytut AV-TEST opublikował raport z oceny programów antywirusowych za październik 2021 r. Warto podkreślić, że wynik dotyczy użytkowników systemu Windows 10 Home. Ponadto instytut przetestował 21 programów zabezpieczających różnych producentów, w tym Norton, Kaspersky i Microsoft. Wśród badanych programów były między innymi: Windows Defender, Avira, McAfee, Avast, AVG.

Microsoft Defender najlepszy

Instytut ma rygorystyczną metodę testowania, a wyniki programów są bardzo zbliżone. Microsoft Defender otrzymał maksymalną liczbę punktów we wszystkich kategoriach: ochrona, wydajność i użyteczność. Jego wyniki są na równi z takimi gigantami jak Avast, AVG czy Kaspersky.

Jak widać na zrzucie ekranu, Microsoft Defender otrzymał 18 punktów, a organizacja uznała program za jedno z najlepszych rozwiązań zabezpieczających dla Windows 10 i prawdopodobnie Windows 11. Po co więc zatem używać innych programów?

Jak włączyć program antywirusowy Microsoftu?

Wykonaj poniższe kroki, aby włączyć Program antywirusowy Microsoft Defender na urządzeniu:

 • Wybierz menu Start.
 • Na pasku wyszukiwania wpisz zasady grupy. Następnie z wyświetlonych wyników wybierz pozycję Edytuj zasady grupy. Zostanie otwarty Edytor lokalnych zasad grupy.
 • Wybierz pozycję Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne Windows składniki > > Program antywirusowy Microsoft Defender.
 • Przewiń w dół listy i wybierz pozycję Wyłącz Program antywirusowy Microsoft Defender.
 • Wybierz pozycję Wyłączono lub Nie skonfigurowano. Wybranie tych opcji może wydawać się nie intuicyjne, ponieważ nazwy sugerują, że Program antywirusowy Microsoft Defender wyłączone. Nie martw się. W rzeczywistości te opcje zapewniają, że jest ona włączona.
 • Wybierz pozycję Zastosuj > OK.

Co zrobić, aby włączyć ochronę w czasie rzeczywistym i ochronę dostarczaną z chmury? Razem te funkcje antywirusowe zapewniają ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym i mogą za pośrednictwem chmury dostarczać poprawki dotyczące problemów ze złośliwym oprogramowaniem:

 • Wybierz menu Start.
 • Na pasku wyszukiwania wpisz Zabezpieczenia Windows. Wybierz pasujący wynik.
 • Wybierz pozycję Ochrona przed wirusami i zagrożeniami.
 • W obszarze Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami wybierz pozycję Zarządzaj ustawieniami.
 • Włącz każdy przełącznik w obszarze Ochrona w czasie rzeczywistym i Ochrona dostarczana z chmury.

Należy pamiętać też o aktualizacji definicji antywirusowych. Wykonaj następujące czynności, aby zaktualizować definicje antywirusowe.

 • Wybierz menu Start.
 • Na pasku wyszukiwania wpisz Zabezpieczenia Windows. Wybierz pasujący wynik.
 • Wybierz pozycję Ochrona przed wirusami i zagrożeniami.
 • W obszarze Aktualizacje ochrony przed wirusami i zagrożeniami wybierz pozycję Sprawdź dostępność aktualizacji. Jeśli nie widzisz tej opcji na ekranie, wykonaj pierwszy zestaw czynności w sekcji Włączanie ochrony w czasie rzeczywistym. Następnie spróbuj ponownie sprawdzić dostępność aktualizacji.

Źródło: Microsoft, windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy