iMac Pro

Funkcje nowego iMaca, które muszą się pojawić w sprzęcie Apple

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

24-calowy iMac pojawił się wiosną tego roku, napędzany chipem Apple M1. Jednak dodanie nowego układu to nie jedyna rzecz, która czyni komputer godnym uwagi. Najnowszy iMac jest również pierwszym zaprojektowanym od podstaw z myślą o M1. Różni się to od pierwszej fali sprzętów z chipem M1, które miały dokładnie ten sam projekt, co ich wcześniejsze wersje z procesorami Intel. Z uwagi na to, że Apple ma tendencję do utrzymywania harmonijnego wyglądu swoich linii produktów, istnieje spora szansa, że ​​ulepszenia z nowych iMaków prędzej niż później pojawią się w innych sprzętach z Cupertino. Oto funkcje znane z nowego komputera iMac, które, mam nadzieję, pojawi się w większej liczbie komputerów w przyszłości.

Zobacz także: Polska szpieguje za pośrednictwem programu Pegasus?! Apple ostrzega!

Funkcje nowego iMaca, które muszą się pojawić w sprzęcie Apple

Minęło dużo czasu, odkąd komputery Mac pojawiły się w nowych kolorach. Jasne, możemy dostać MacBooki w kolorze szarym, srebrnym i swego rodzaju stonowanym złocie, ale powiedzmy, że nigdy nie były to żywe, ekscytujące odcienie. Biorąc przykład z cukierkowych iMaców z poprzedniego stulecia, możemy teraz kupić nowego iMaca w siedmiu kolorach, od głębokiego fioletu przez żywy pomarańczowy do zwykłego srebrnego. Apple nie powiedziało jeszcze, że te kolory pojawią się na innych komputerach, ale założę się, że przyszli nabywcy MacBooka Air już planują, który kolor kupić – zwłaszcza, że ​​już krążą plotki o nowych opcjach kolorystycznych, które pojawią się w następnym MacBooku Air.

Funkcje iMac

Zasilacz z Ethernetem

W dzisiejszych czasach bardzo rzadko można zobaczyć gniazdo Ethernet wbudowane w obudowę laptopa. Jednak większość komputerów stacjonarnych nadal je ma, tylko nie nowy iMac. Jest ono w zasilaczu, co ma sens w przypadku czegoś, czego nie trzeba regularnie podłączać ani odłączać. Tylko musimy się upewnić, że zasilacz zawiera gniazdo Ethernet – jest to dodatkowo płatna opcja najtańszego modelu.

iMac 2021 M1

Kamera o wyższej rozdzielczości

Obecne komputery Mac z przyzwoitymi kamerami (rozdzielczość 1080p) to 27-calowy iMac i 24-calowy iMac z M1. Maki bez przyzwoitych kamer – prawie wszystko inne. W świecie wypełnionym Zoomem dobra kamera internetowa jest ważna, ale ta specyfikacja sprzętowa pozostaje w tyle w prawie każdym laptopie, w tym w systemach Windows i ChromeOS. Nowe modele MacBooka Pro podniosły rozdzielczość z 720p do 1080p, a dodanie ulepszonej kamery do pozostałych MacBooków zlikwidowałoby inne słabe punkty sprzętu Apple.

Spersonalizowane akcesoria

Nowy iMac oferuje do wyboru trzy różne konstrukcje klawiatury – standardową, z Touch ID oraz klawiaturą numeryczną i Touch ID – a także do wyboru między myszą a samodzielnym touchpadem. Każde z tych urządzeń jest również dostępne we wszystkich siedmiu nowych kolorach iMaca, chociaż nie można jeszcze mieszać i dopasowywać kolorów.

Ale to tylko kwestia czasu, zanim te akcesoria będą dostępne i będziemy mogli łączyć niebieskiego iMaca, zieloną klawiaturę i pomarańczowy touchpad. Mam nadzieję, że te funkcje z nowego iMac z będą w końcu dostępne dla każdego, kto ma Maca Mini, Maca Pro, a nawet MacBooka, jeśli chce dodać trochę personalizacji.

Źródło: cnet

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy