iPhone zniknie

iPhone zniknie z rynku, ale wiemy, co go zastąpi

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Według serwisu 9to5Mac, analityk TF International, Ming-Chi Kuo, wysłał notatkę do klientów z bardzo interesującymi informacjami. Z uwagi na to, że została napisana przez Kuo, są szanse, że to, co przewiduje raport, rzeczywiście się spełni. Twierdzi on, że iPhone’owi pozostało 10 lat, zanim zniknie z rynku. Notatka zawiera kilka wartych opublikowania komentarzy. Apple zastąpi smartfona produktem skupionym na rozszerzonej rzeczywistości (AR). Ten ma wykorzystywać filtry na obrazy z prawdziwego świata i jest czymś, czym Tim Cook jest zachwycony.

Zobacz także: Najlepsza funkcja iPhone, której nie używasz

iPhone zniknie z rynku, ale wiemy, co go zastąpi

iPhone został po raz pierwszy przedstawiony światu przez ówczesnego dyrektora generalnego Apple, Steve’a Jobsa, 9 stycznia 2007 roku. Patrząc na wpływ, jaki wywarł smartfon z Cupertino, dosłownie zmienił on świat dzięki ekranowi dotykowemu i systemowi operacyjnemu. Można śmiało powiedzieć, że branża smartfonów nigdy nie ewoluowałaby tak, jak to się stało.

iPhone zniknie

Kuo pisze w swojej notatce o przyszłości iPhone’a, że ​​firma ma na celu zastąpienie urządzenia za 10 lat produktem AR. Kuo dodaje, że w oparciu o zapotrzebowanie na Ajinomoto Build-up Film (ABF), który jest podłożem używanym do łączenia komponentów złożonych procesorów, Apple planuje sprzedać miliard sztuk następcy iPhone’a opartego na AR w ciągu 10 lat, co ma sens, ponieważ obecnie jest miliard aktywnych użytkowników iPhone’a.

Miliard użytkowników to gigantyczny potencjał

Jak twierdzi Kuo: „Obecnie jest ponad miliard aktywnych użytkowników iPhone’a. Jeśli celem Apple jest zastąpienie iPhone’a AR w ciągu dziesięciu lat, oznacza to, że Apple sprzeda co najmniej miliard urządzeń AR w ciągu dziesięciu lat”. Analityk zauważa, że ​​spółka nadal będzie musiała podjąć decyzję, czy chce, aby AR zastąpił iPhone’a za dekadę. Jeśli tak, to mówi, że nowy produkt będzie musiał współpracować z szeroką gamą aplikacji, a nie tylko z konkretnymi rozwiązaniami.

Kuo dodaje, że „Jeżeli zestaw AR jest pozycjonowany tylko jako akcesorium do komputera Mac lub iPhone, nie będzie to sprzyjać rozwojowi produktu. Zestaw AR działający niezależnie oznacza, że ​​będzie miał swój własny ekosystem i zapewni najwięcej kompletne i elastyczne doświadczenie użytkownika.”

iPhone zniknie

Zestaw AR/VR od Apple zadebiutuje w 2022 roku

9to5Mac również spojrzał na notatkę Kuo i powiedział, że zawiera również pewne szczegóły dotyczące rzekomego zestawu rzeczywistości mieszanej (AR/VR) firmy Apple. Kuo pisze, że urządzenie zostanie zaprezentowane w 2022 roku „z taką samą mocą obliczeniową jak Mac”. Wyposażenie zestawu w potężny procesor będzie dużym wyróżnikiem między urządzeniem Apple obsługującym rzeczywistość mieszaną a konkurencją.

Analityk twierdzi, że wierzy, że Apple wprowadzić ten produkt w czwartym kwartale 2022 roku i będzie on wyposażony w dwa układy. „Procesor z wyższej półki będzie miał podobną moc obliczeniową jak M1 dla komputerów Mac”, mówi, „podczas gdy procesor z niższej półki będzie odpowiadał za pozostałe obliczenia”. Kuo spodziewa się, że zestaw słuchawkowy będzie wyposażony w dwa wyświetlacze Sony 4K micro OLED, co dla niego jest znakiem, że zestaw będzie obsługiwał nie tylko AR, ale także VR. Rzeczywistość wirtualna to symulacja, która może być podobna lub różna od rzeczywistego świata.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy