Move to IOS

Kupiłeś iPhone na Black Friday? Oto, jak przegrać dane z Androida na iOS

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Zakupowe szaleństwo jeszcze się nie skończyło. Wiele sieci przedłużyło je do niedzieli lub nawet poniedziałku. Szczególną uwagę warto zwrócić na promocje Allegro. Sklep oferuje iPhone’y w rewelacyjnych cenach. Przykładowo iPhone 11 był dostępny za 2399 zł, a iPhone 12 PRO za 3999 zł. Jeśli kupiłeś iPhone’a i nie wiesz, jak przenieść dane z Androida na iOS – ten poradnik jest dla Ciebie.

Zobacz także: Najlepsza funkcja iOS, której nie używasz

Zanim zaczniesz

Zanim zaczniesz wykonaj kilka kroków:

 • Na urządzeniu z Androidem upewnij się, że Wi-Fi jest włączone.
 • Podłącz nowe urządzenie z systemem iOS i urządzenie z systemem Android do zasilania.
 • Upewnij się, że przenoszona zawartość, w tym zawartość zewnętrznej karty Micro SD, zmieści się na nowym urządzeniu z systemem iOS.
 • Jeśli chcesz przenieść zakładki Chrome, zaktualizuj Chrome do najnowszej wersji na swoim urządzeniu z Androidem.

Jak przenieść dane z Androida na iOS?

Aby przenieść dane z Androida na iOS musisz wykonać kilka kroków:

 • Stuknij Przenieś dane z Androida. Podczas konfigurowania nowego urządzenia z systemem iOS poszukaj ekranu Aplikacje i dane. Następnie dotknij Przenieś dane z Androida. (Jeśli konfiguracja została już zakończona, musisz wymazać urządzenie z systemem iOS i zacząć od nowa. Jeśli nie chcesz wymazywać danych, po prostu przenieś zawartość ręcznie).
Aplikacje iOS
 • Otwórz aplikację Przenieś do iOS. Na urządzeniu z Androidem otwórz aplikację Przenieś do iOS. Jeśli nie masz aplikacji Przenieś do iOS, możesz dotknąć przycisku kodu QR na nowym urządzeniu z systemem iOS i zeskanować kod QR za pomocą aparatu na urządzeniu z systemem Android, aby otworzyć Sklep Google Play. Stuknij opcję Kontynuuj i przeczytaj warunki, które się pojawią. Aby kontynuować, kliknij Zgadzam się.
 • Poczekaj na kod. Na urządzeniu z systemem iOS dotknij opcji Kontynuuj, gdy zobaczysz ekran „Przenieś z systemu Android”. Następnie poczekaj, aż pojawi się dziesięciocyfrowy lub sześciocyfrowy kod. Jeśli Twoje urządzenie z Androidem wyświetla alert, że masz słabe połączenie internetowe, możesz go zignorować.
przenieść dane z androida na ios
 • Użyj kodu. Wpisz kod na swoim urządzeniu z Androidem.
 • Połącz się z tymczasową siecią Wi-Fi. Twoje urządzenie z systemem iOS utworzy tymczasową sieć Wi-Fi. Gdy zostaniesz o to poproszony, dotknij Połącz. Dzięki temu dołączysz do tej sieci na swoim urządzeniu z Androidem. Następnie poczekaj, aż pojawi się ekran przesyłania danych.
 • Wybierz treść i czekaj. Na urządzeniu z systemem Android wybierz zawartość, którą chcesz przenieść, i dotknij opcji Kontynuuj. Następnie — nawet jeśli urządzenie z Androidem pokazuje, że proces się zakończył — pozostaw oba urządzenia w spokoju. Pasek ładowania wyświetlany na urządzeniu z systemem iOS musi dojść do końca. Cały transfer może chwilę potrwać, w zależności od tego, ile treści przenosisz. Przenosić można następujące elementy: kontakty, historię wiadomości, zdjęcia i filmy z aparatu, albumy zdjęć, pliki i foldery, ustawienia ułatwień dostępu, ustawienia wyświetlania, zakładki internetowe, konta pocztowe i kalendarze. Jeśli są one dostępne zarówno w Google Play, jak i App Store, niektóre z Twoich bezpłatnych aplikacji również zostaną przeniesione. Po zakończeniu przesyłania możesz pobrać dowolne dopasowane bezpłatne aplikacje z App Store.
 • Skonfiguruj swoje urządzenie z systemem iOS. Po zakończeniu paska ładowania na urządzeniu z systemem iOS dotknij Gotowe na urządzeniu z systemem Android. Następnie dotknij opcji Kontynuuj na urządzeniu z systemem iOS i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację urządzenia z systemem iOS.
 • Dokończ konfigurację. Upewnij się, że cała zawartość została przeniesiona. Muzykę, książki i pliki PDF należy przenosić ręcznie. Chcesz pobrać aplikacje, które były na Twoim urządzeniu z Androidem? Przejdź do App Store na urządzeniu z systemem iOS, aby je pobrać.
przenieść dane z Androida na ios

Coś nie działa? Kilka porad

Jeśli w trakcie przenoszenia danych masz problemy, być może któreś z tych rozwiązań okaże się pomocne:

 • Upewnij się, że zostawiłeś oba urządzenia w spokoju, dopóki transfer się nie zakończy. Na przykład na urządzeniu z Androidem aplikacja Przenieś na iOS powinna pozostawać na ekranie przez cały czas. Jeśli przed zakończeniem przenoszenia użyjesz innej aplikacji lub odbierzesz telefon na urządzeniu z Androidem, zawartość nie zostanie przeniesiona.
 • Na urządzeniu z Androidem wyłącz aplikacje lub ustawienia, które mogą wpływać na połączenie Wi-Fi, takie jak Sprint Connections Optimizer lub Smart Network Switch. Następnie znajdź Wi-Fi w Ustawieniach, dotknij i przytrzymaj każdą znaną sieć i zapomnij o sieci. Następnie ponów próbę transferu.
 • Uruchom ponownie oba urządzenia i spróbuj ponownie.
 • Na urządzeniu z Androidem wyłącz komórkowe połączenie transmisji danych. Następnie ponów próbę transferu.

Źródło: apple

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy