ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Office za darmo

Microsoft Office za darmo dla każdego użytkownika – korzystaj do woli

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Office to zestaw programów, z którymi zetknął się chyba każdy użytkownik Windowsa. Word, Excel czy PowerPoint to dobrze znane aplikacje, bez których nie wyobrażamy sobie pracy czy nauki. Co ciekawe, Microsoft Office jest dostępny za darmo.

Zobacz także: Nadal nie mogę uwierzyć, że mój ulubiony serial jest #1 na Netflix

Microsoft Office za darmo

Microsoft Office za darmo

Możesz bezpłatnie korzystać z programów Word, Excel, PowerPoint i innych dzięki pakietowi Office w sieci Web. W przeglądarce można do woli cieszyć się funkcjami, jakie oferują programy. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujesz:

  • Dostęp z dowolnego miejsca – uzyskuj najlepsze efekty pracy zarówno w biurze, jak i podczas podróży, korzystając z ulubionej przeglądarki komputerowej.
  • Znajome środowisko – znajome, zaufane środowisko pakietu Office sprawia, że nie trzeba uczyć się niczego nowego.
  • Praca z dowolnymi osobami – udostępniaj dokumenty dowolnym osobom i współpracuj w czasie rzeczywistym.

Najważniejsze programy Office’a oferują:

  • Word – twórz wspaniale wyglądające życiorysy, biuletyny i dokumenty. Zapraszaj inne osoby do recenzowania i współtworzenia dokumentów w czasie rzeczywistym. Uzyskaj również dostęp do bezpłatnych szablonów dla programu Word, narzędzi do formatowania zgodnych z wymaganiami APA, MLA i Chicago oraz dodatkowych funkcji zawartych w bezpłatnych dodatkach.
  • Excel – porządkuj swoje dane w znajomych arkuszach kalkulacyjnych i skoroszytach — wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie. Twórz nowoczesne wizualizacje danych liczbowych pozwalające wyciągać na ich podstawie wartościowe wnioski. Współpracuj razem z innymi osobami w czasie rzeczywistym, wiedząc, że wszyscy mają dostęp do tych samych informacji.
  • PowerPoint – zmieniaj swoje pomysły w atrakcyjne prezentacje, korzystając z profesjonalnych szablonów. Twórz niepowtarzalne prezentacje z użyciem animacji, przejść, zdjęć i klipów wideo. Współtwórz prezentacje zespołowe w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.
Microsoft Office za darmo

Możesz zastanawiać się, gdzie jest haczyk, skoro Office jest za darmo w Internecie. Powodem jest to, że funkcjonalność tych aplikacji jest ograniczona: działają tylko w przeglądarce internetowej i możesz z nich korzystać tylko wtedy, gdy jesteś online. Mają też nieco mniej funkcji niż pełne wersje platformy Microsoft 365. Innych „haczyków” nie ma.

Rozszerzenie dostępne w Edge

Przeglądarka Edge i Chrome oferują bezpłatne rozszerzenie, dzięki któremu jednym kliknięciem można dostać się do pakietu Office. Aby skorzystać z tych korzyści, należy się upewnić, żeby się zalogować.

Po zainstalowaniu rozszerzenia na pasku narzędzi przeglądarki zostanie dodana wygaszona ikona pakietu Office. Wybierz tę ikonę i zaloguj się przy użyciu konta, którego używasz do korzystania z pakietu Office, lub zaloguj się za pomocą bezpłatnego konta Microsoft.

Jeśli jesteś nauczycielem lub studentem, pamiętaj, aby zalogować się za pomocą szkolnego adresu e-mail, aby uzyskać dostęp do wszystkich aplikacji i narzędzi objętych subskrypcją Twojej szkoły. Możesz mieć możliwość używania programu Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Microsoft Teams oraz dodatkowych narzędzi klasowych, aby wykonać pracę i współpracować z innymi osobami.

Zobacz także: Obowiązkowe aplikacje w AppGallery

Po zalogowaniu wybierz ikonę rozszerzenia przeglądarki pakietu Office obok paska adresu w przeglądarce:

  • Z menu otwórz wszelkie ostatnio używane aplikacje lub dokumenty.
  • Wybierz pozycję Przekaż i otwórz, aby wybrać plik pakietu Office ze swojego komputera w celu wysłania go do usługi OneDrive, a następnie otwórz go w przeglądarce w odpowiedniej aplikacji pakietu Office.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy