ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
emoji Windows 11

Nowe emoji już na Windows 11. Wykorzystaj je w łatwy sposób

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Emotikony to sposób wyrażania emocji w wiadomościach tekstowych. Są one bardzo popularne szczególnie w aplikacjach na smartfony. Być może nadszedł też ich czas w bardziej stacjonarnych systemach – nowe emoji pojawiły się właśnie na Windows 11.

Zobacz także: Nadal nie mogę uwierzyć, że mój ulubiony serial jest #1 na Netflix

Nowe emoji na Windows 11

Ponieważ nasze komputery nadal odgrywają kluczową rolę w życiu, umożliwiając nam łączenie się ze sobą, używanie emoji w rozmowach nadaje naszym wiadomościom osobowość i osobisty wyraz. Emoji stało się bardziej powszechne w różnych formach komunikacji, w których wielu z nas pracuje, uczy się i łączy na odległość oraz chce wnieść do naszych rozmów przyjazny i ludzki charakter.

Nowe emotikony w stylu Fluent, które pojawiły się dzisiaj w systemie Windows 11, są osobiste i znajome — to dwie z zasad projektowania systemu Windows 11. Zespół projektantów emoji, menedżerów programów, ekspertów od czcionek i programistów skupił się na stworzeniu nowego systemu emoji. Od palet kolorów po funkcje modułowe, projektanci opracowali system, który skalowałby się do obszernego zestawu emoji Unicode. System Windows 11 oferuje teraz bardziej nowoczesne i wyraziste emoji, które można wykorzystać w komunikacji hybrydowej, co pozwala dodać do komunikacji zabawę, ekspresję i osobowość.

Emoji w Windows 11

Microsoft już od dawna zapowiadał zmiany w emotikonach w ekosystemie Microsoft 365.

„Zabawa ma kluczowe znaczenie dla takich rzeczy, jak kreatywna burza mózgów, rozwijanie i doskonalenie nowych umiejętności oraz budowanie zespołu. Jednak zazwyczaj nie byliśmy otwarci na dawanie zabawie miejsca w pracy lub w naszych narzędziach pracy. Ze względu na nasze skojarzenia z pracą i dorosłością, zabawa może czasami sprawić, że niektórzy ludzie poczują się niekomfortowo – mimo że jesteśmy do tego zasadniczo stworzeni”.

– twierdzi Meghan Stockdale, badaczka designu.

Jak uzyskać nowe emotikony?

Nowe emoji zaczynają się pojawiać w ramach dzisiejszej opcjonalnej wersji zapoznawczej systemu Windows 11 z listopada 2021 r. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do nowych emotikon, otwórz ustawienia Windows Update (Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update) i wybierz Sprawdź aktualizacje.

Po zakończeniu instalacji możesz cieszyć się nowymi emotikonami. Jak je aktywować? Aby użyć tej usługi:

  • Podczas wpisywania tekstu naciśnij kombinację klawisz z logo Windows  + . (kropka). Zostanie wyświetlona klawiatura emoji.
  • Wybierz znak emoji za pomocą myszy lub wpisuj tekst, aby przeszukiwać dostępne emoji w celu wybrania odpowiedniego.
Emoji w Windows 11
Narzędzie emoji ze starymi emotikonami

Narzędzie emotikon jest bardzo przydatne i warto z niego korzystać. Oprócz tego, możesz skorzystać również z wyszukiwarki emotikon oraz wstawić ulubiony GiF. Ponadto na pierwszym ekranie znajdują się najczęściej używane emoji. Dodatkowo znajdziesz tutaj także:

  • Kaomoji,
  • Standardowe znaki interpunkcyjne, które często się przydają w trakcie pisania,
  • Schowek, w którym znajdziesz ostatnio kopiowane „rzeczy”.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy