ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Serwisy streamingowe Netflix, HBO, amazon, disney hulu

Oto najdroższe seriale serwisów streamingowych – zaskakująca lista!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Serwisy streamingowe szturmem zdominowały wiele domostw. Chyba najbardziej znany jest Netflix, ale nie tylko ta platforma oferuje interesujące filmy. Przed Wami najdroższe seriale serwisów streamingowych. Ostatnie dwa miejsca można traktować jako ciekawostka – z przymrużeniem oka.

Zobacz także: Nadal nie mogę uwierzyć, że mój ulubiony serial jest #1 na Netflix

Najdroższe seriale serwisów streamingowych

10. Kompania braci – 12,5 miliona USD za odcinek

najdroższe seriale band of brothers

Stworzony przez Toma Hanksa i Stevena Spielberga Band of Brothers jest jednym z najwyżej ocenianych programów telewizyjnych w historii, a także jednym z najdroższych. Serial wojenny opowiadał historię batalionu „Easy Company” w czasie II Wojny Światowej, który przedzierał się przez misje w środku ogarniętej wojną Europy. Tak kosztowny budżet na serial telewizyjny był niespotykany podczas premiery serialu w 2001 roku, a uświetniły go takie nazwiska jak Hanks i Spielberg.

9. Ostry dyżur – 13 milionów dolarów na odcinek

ostry dyżur

Z pozoru Ostry dyżur może wydawać się typowym dramatem medycznym, ale w rzeczywistości był to jeden z najbardziej popularnych programów wszechczasów w okresie świetności w latach 90. XX wieku. Chociaż początkowe koszty serialu nie przekraczały rozsądnych limitów, podczas szczytowej popularności showrunnerzy byli tak zdesperowani, aby utrzymać Clooneya w obsadzie, że zgodzili się na niebotyczne budżety.

8. The Crown – 13 milionów dolarów za odcinek

the crown

Korona Netflixa to jeden z najdroższych seriali, jaki kiedykolwiek został stworzony dla platformy. Opierając się na życiu królowej Elżbiety II, serial obejmuje jej życie od młodości do czasów obecnych. Duża część budżetu to bogate odtworzenie wydarzeń historycznych i królewskiej estetyki, takie jak scena ślubu między księciem Filipem a królową Elżbietą, w której aktorka miała na sobie replikę sukienki, której wyprodukowanie podobno kosztowało 37 000 dolarów.

7. The Morning Show – 15 milionów dolarów za odcinek

The Morning Show

Jest to mój ulubiony serial w tej stawce. Zdjęcia i sposób nakręcenia serialu, a także dobór aktorów to jakość na najwyższym poziomie. Oczywiście idą za tym odpowiednie pieniądze. Według doniesień budżet Apple wyniósł 6 miliardów dolarów na inwestycje w produkcję programów telewizyjnych i filmów dla Apple TV+.

W rolach głównych The Morning Show widzimy Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve’a Carela – znaczna część budżetu serialu została wydana na pensję aktorów. Dwie główne aktorki otrzymały ponad 2 miliony dolarów za odcinek.

6. See – 15 milionów dolarów za odcinek

najdroższe seriale see

Kolejny serial wyprodukowany przez Apple TV+, See, również ma ogromny budżet, choć z innych powodów niż The Morning Show. W obsadzie jest gwiazda Aquamana Jason Momoa w roli głównej Baby Vossa, wodza plemienia w świecie, w którym ludzie stracili wzrok i przystosowali się do innego stylu życia przez wiele stuleci.

5. The Mandalorian – 15 milionów dolarów za odcinek

The mandalorian

Stworzony przez reżysera Iron Mana Jona Favreau, The Mandalorian z Disney+ od razu stał się hitem po premierze. Akcja rozgrywa się w uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale nie jest bezpośrednio związana z żadnym z filmów głównego nurtu, co pozwoliło serii na dużą elastyczność pod względem fabuły i rozwoju postaci.

4. Gra o Tron – 15 milionów dolarów za odcinek ostatniego sezonu

najdroższe seriale gra o tron

Serial, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra o tron HBO szturmem podbiła świat, kiedy po raz pierwszy ukazała się w 2011 roku i przez wiele lat pozostawała najdroższym i najlepiej wyprodukowanym programem telewizyjnym. Filmowanie w egzotycznych lokalizacjach, użycie ogromnego CGI i mnóstwo efektów specjalnych, nie wspominając o ogromnej obsadzie – wszystko to podniosło koszty.

3. Pacyfik – 20 milionów dolarów za odcinek

Pacyfik

Wydany w 2010 roku przez HBO, The Pacific do dziś pozostaje jednym z najdroższym seriali telewizyjnych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Producenci Steven Spielberg i Tom Hanks nie szczędzili żadnych wydatków, jeśli chodzi o odtworzenie niektórych z najbardziej krwawych i brutalnych bitew II wojny światowej. Początkowo budżet szacowano na około 100 milionów dolarów na całą serię dziesięciu odcinków, ale ostateczne koszty okazały się większe niż średni budżet hollywoodzkiego hitu.

2. Seriale Marvela – 25 milionów dolarów za odcinek

seriale marvela

Po sukcesie filmów Marvel Cinematic Universe nie ma powodu, dla którego Disney nie chciałby inwestować więcej w produkcję większej ilości treści Marvela. Nadchodzące programy, w szczególności Wandavision, Hawkeye i The Falcon and the Winter Soldier, będą śledzić historię niektórych z najbardziej znanych postaci MCU.

1. Władca Pierścieni – całkowity budżet 1 miliard USD

Władca pierścienia

Władca Pierścieni J. R. R. Tolkiena jest jednym z najbardziej udanych filmów we współczesnych mediach. Amazon opracowuje prequelowy serial akcji i zapłacił już 250 milionów dolarów tylko za prawa do produkcji, a umowa zawierała również zobowiązanie, że zostanie wyprodukowanych pięć sezonów serialu. To przyniesie całkowite koszty produkcji całej serii do blisko 1 miliarda dolarów, dlatego tytuł ten zamyka listę „najdroższe seriale”.

Źródło: screenrant

Sprawdź najnowsze wpisy