ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Age of Empires 4 nowości

Age of Empires 4 będzie miało ogrom nowości! Twórcy odkrywają karty

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Age of Empires 4 to gra, na którą czekało wielu fanów serii. Tytuł w końcu ukazał się 28 października. Twórcy jednak nie spoczywają na laurach i już zapowiadają, co czeka grę w ciągu kilku miesięcy. Age of Empires 4 wzbogaci się o dużą liczbę świetnych nowości!

Zobacz także: I tak porzucisz Windows 10, bo stanie się niebezpieczny – po co więc zwlekać?

Podziękowania od twórców i pierwsza łatka

Age of Empires 4

28 października oznacza początek dla Age of Empires 4. Twórcy (Relic Entertainment i World’s Edge) są bardzo wdzięczni społeczności za utrzymywanie ducha Age przy życiu przez te prawie 25 lat i za tych, którzy dołączyli po raz pierwszy do społeczności. Deweloperzy będą patrzeć na graczy i ich opinie, gdy będą wspólnie budować lepszą grę.

Z uwagi na to, że pierwsza łatka została oficjalnie opublikowana na początku tego tygodnia, nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na to, co twórcy zamierzają wprowadzić w przyszłości. Zobaczmy plany na zimę i wiosnę 2022 roku, a także zwróćmy uwagę na niektóre prośby o nowe funkcje, które zespół bierze pod uwagę.

Age of Empires 4 – najbliższe nowości

W poniedziałek 15 listopada wdrożono łatkę 7989, która wprowadza poprawki do łączenia kont Xbox, problem z zachowaniem Mongol Town Center, wpływ na wydajność podczas panoramowania kamery i kilka innych poprawek. Chociaż ta łatka była mniejsza i bardziej szczegółowa, wkrótce pojawi się kolejna, znacznie większa.

Zimą twórcy wprowadzą setki zmian balansu, wiele pomocnych poprawek błędów i kilka kluczowych funkcji, o które prosili gracze. Zespół ciężko pracował nad przygotowaniem tej aktualizacji i jest wdzięczny społeczności za udział w dyskusji.

Oto zapowiedź niektórych nowości, które pojawią się jeszcze w 2021 roku:

 • Dokonaj wyboru, aby włączyć i wyświetlić wyniki graczy w grze! Na podstawie opinii społeczności twórcy podjęli decyzję o wprowadzeniu wyników w grze dla tych, którzy chcą je mieć. Korzystanie z tej funkcji może zmienić sposób, w jaki zdecydujesz się grać w grę, dlatego użytkownik będzie miał wybór, czy chce z niej skorzystać. Pojawi się opcja włączenia punktacji w grze dla niestandardowych gier wieloosobowych w lobby i meczów typu skirmish.
 • Przeniesiono przycisk chińskiej dynastii i interfejs użytkownika w mniej widoczne miejsce na ekranie. Znajdziesz go teraz w lewym dolnym rogu.
 • Wprowadzono możliwość przeglądania mapy po meczu. Począwszy od zimowej aktualizacji, po zakończeniu gry gracze będą mogli przesuwać mapę zakończonego meczu. Twórcy postarają się dołączyć dodatkowe opcje, aby umożliwić łatwe przełączanie się między ukończoną mapą i statystykami.
 • Udoskonalenia wprowadzone do minimapy w grze w celu poprawy czytelności pojawią się również jeszcze w tym roku. Ulepszenia obejmują zmniejszenie rozmiaru ikon, zapewnienie, że ikona Cudu na minimapie odpowiada ikonie wyświetlanej w interfejsie, zwiększając rozmiar centrum miasta w porównaniu z innymi punktami orientacyjnymi oraz dostosowanie koloru niektórych zasobów.

Jeśli chodzi o wyważenie i naprawianie błędów, pojawiło się mnóstwo zmian, oto niektóre z nich:

 • Zmodyfikowano francuski statek Hulk, aby nie był już tak mocny na pełnym morzu.
 • Kusznicy, Włócznicy i Elitarni Kusznicy będą stanowić większe zagrożenie dla Kawalerii.
 • Znacząco obniżono koszt Repeatera w chińskiej cywilizacji.
 • Naprawiono jednostkę prałata HRE, aby umożliwić mu kontynuowanie inspiracji.
 • Mongolska „Najlepsza mobilność” zostanie dostosowana, aby zapewnić odpowiednie zastosowanie modyfikatora prędkości.
 • Poprawka dla cywilizacji Rusi, która ma na celu wyeliminowanie nieskończonego powielania Reliktów.

Age of Empires 4 – nowości w 2022 roku

Age of Empires 4 nowości

W Age of Empires 4 już wiosną 2022 roku pojawią kolejne nowości. Oto część z nich:

 • Treści generowane przez użytkowników i narzędzia pozwalają wcielić w życie pomysły. Nie jesteś twórcą modów? Bez obaw, nadal będziesz mógł cieszyć się pracą innych — próbować ich wizji w celu uzyskania unikalnych map, trybów i nie tylko. To tylko kolejny sposób, aby naprawdę uczynić historię swoją historią w Age of Empires IV.
 • Wiosna 2022 to także początek sezonów rankingowych. Sezony rankingowe potrwają 12 tygodni, pozwolą graczom rywalizować jeden na jednego, wspinać się po drabinie rankingowej i zdobywać ekskluzywne nagrody w grze w oparciu o wyniki.
 • Pojawią się także drobne ulepszenia mapy po zakończeniu gry, np. patrol, o który prosili gracze.

Co dalej?

To jednak nie koniec pomysłów, jakie mają twórcy. Są oni zajęci wprowadzaniem funkcji i zmian opisanych powyżej, jednak spędzają również czas nad tym, co gracze chcą zobaczyć w Age of Empires IV w przyszłości.

Deweloperzy aktywnie analizują poniżej zamieszczone opinie graczy:

 • Globalna kolejka budowania – twórcy wiedzą, że jest to funkcja, którą wielu graczy lubiło w poprzednich tytułach Age i chcieliby zobaczyć w Age of Empires 4.
 • Ulepszenia karty statystyk jednostek – na podstawie opinii, deweloperzy zastanawiają się, w jaki sposób mogą na pierwszy rzut oka lepiej wyświetlać najistotniejsze statystyki.
 • Ulepszenia skrótów klawiszowych – skróty klawiszowe są ważnym elementem rywalizacji i są tematem, na którym bardzo zależy społeczności. To większa zmiana i coś, co badane jest pod kilkoma różnymi kątami, w tym odejścia od systemu siatki, a także wprowadzenia kilku innych opcji za pomocą skrótów klawiszowych.
 • Drwiny i kody – jest to część dziedzictwa Age – twórcy zastanawiają się, jak to miałoby wyglądać w Age of Empires 4.
 • Poziom trudności AI – twórcy słyszą od graczy, że poziom trudności AI może wymagać pewnego dostrojenia, w szczególności czyniąc łatwą AI mniej agresywną i zwiększając wyzwanie trudnej AI.
 • Wskaźniki punktów trasy – kolejna funkcja, która mogłaby poprawić jakość grania w Age of Empires 4.

Twórcy bardzo dziękują graczom, którzy pomogli doprowadzić do nadejścia nowej ery! Podróż dopiero się rozpoczęła, a deweloperzy będą nadal monitorować opinie, aby wspólnie ze społecznością stworzyć jak najlepsze wrażenia z gry Age of Empires 4.

Źródło: news.xbox

Sprawdź najnowsze wpisy