ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy Windows Media Player 1

Nowy Windows Media Player wygląda pięknie! Aż chce się korzystać

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows Media Player to kultowy program, bez którego platforma Microsftu nie mogłaby istnieć. Aplikacja nigdy nie grzeszyła urodą, a użytkownicy często wybierali zamienniki np. Winamp. Być może teraz nastawienie korzystających z programów multimedialnych się zmieni. Przed Wami Nowy Windows Media Player.

Zobacz także: Windows 10 November 2021 Update już tu jest – warto go pobrać

Windows Media Player

Windows Media Player (WMP) to odtwarzacz multimediów i aplikacja biblioteki multimediów opracowany przez firmę Microsoft, który służy do odtwarzania dźwięku, wideo i przeglądania obrazów na komputerach osobistych z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Wydano także edycje Windows Media Playera dla klasycznych systemów Mac OS, Mac OS X i Solaris, ale ich rozwój został przerwany.

Windows Media Player

Oprócz tego, że jest odtwarzaczem multimedialnym, Windows Media Player umożliwia zgrywanie i kopiowanie muzyki na płyty kompaktowe, nagrywanie płyt w formacie Audio CD lub jako płyty z danymi z listami odtwarzania, takimi jak MP3 CD i synchronizowanie treści z cyfrowym dźwiękiem odtwarzacza (odtwarzacza MP3) lub innych urządzeń przenośnych. WMP  umożliwia nawet użytkownikom kupowanie lub wypożyczanie muzyki z wielu internetowych sklepów muzycznych.

Domyślne formaty plików to Windows Media Video (WMV), Windows Media Audio (WMA) i Advanced Systems Format (ASF) oraz własny XML oparty na formacie listy odtwarzania o nazwie Windows Playlist (WPL). Odtwarzacz może również korzystać z usługi zarządzania prawami cyfrowymi w postaci Windows Media DRM.

Nowy Windows Media Player

Nowy Windows Media Player

Microsoft zaprojektował nowy odtwarzacz multimedialny tak, aby słuchanie i oglądanie treści multimedialnych było przyjemniejsze w systemie Windows 11. Media Player pięknie prezentuje lokalne kolekcje muzyki i wideo oraz uzupełnia nowy wygląd i działanie systemu Windows 11.

Sercem programu jest w pełni funkcjonalna biblioteka muzyczna, która umożliwia szybkie przeglądanie i odtwarzanie utworów, a także tworzenie list odtwarzania i zarządzanie nimi. Jeśli Twoja kolekcja muzyczna znajduje się dzisiaj w Groove Music, Twoja biblioteka i playlisty zostaną automatycznie przeniesione do tego nowego środowiska. Aktualizacja nowego Media Playera zastąpi aplikację Groove Music.

Nowy Windows Media Player

Dedykowany widok odtwarzania zawiera okładki albumów i bogate zdjęcia wykonawców; pojawią się one również na pełnym ekranie i w miniodtwarzaczu.

Ulepszone wrażenia oglądania wideo

Media Player zawiera pełną obsługę przeglądania, zarządzania i oglądania lokalnej kolekcji wideo! Cała zawartość w folderach muzycznych i wideo na komputerze pojawi się automatycznie w Twojej bibliotece, ale możesz także wskazać Media Playerowi, gdzie szukać dodatkowej zawartości w ustawieniach aplikacji. Zoptymalizowano również ułatwienia dostępu dzięki ulepszonym skrótom klawiaturowym i obsłudze klawiszy oraz innym technologiom pomocniczym.

Nowy Windows Media Player

Jeśli dzisiaj używasz starszego programu Windows Media Player, będzie on nadal dostępny w Narzędziach systemu Windows. Microsoft wie o problemie uniemożliwiającym odtwarzanie z lokalizacji sieciowych, a także o problemach, które w pewnych okolicznościach wpływają na edycję metadanych albumu, sortowanie zawartości biblioteki ze znakami akcentowanymi oraz elementy interfejsu użytkownika niezgodne z preferencjami dotyczącymi motywu aplikacji.

Warto też zwrócić uwagę na przyszłe aktualizacje, w których deweloperzy planują dodać nowe sposoby przeglądania kolekcji muzyki i wideo oraz zarządzania kolejką odtwarzania. Nowy Windows Media Player jest póki co dostępny jedynie dla użytkowników zapisanych w programie Windows Insider.

Źródło: Microsoft, wikipedia

    Sprawdź najnowsze wpisy