ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft: aktualizacja Windowsa potrzebuje 8 godzin

Windows 10 November 2021 Update już tu jest! To ostatnia taka łatka

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Dzisiaj rozpoczyna się dostępność aktualizacji Windows 10 November 2021 Update. Zakres aktualizacji jest okrojony. Microsoft chciał skupić się na produktywności, zarządzaniu i bezpieczeństwie. W tym wpisie dowiesz się wszystkich informacji o ważnej łatce.

Podejście do dostępności i wdrażania aktualizacji

Hybrydowe i zdalne środowiska do pracy, nauki i zabawy stały się nową normą, a Microsoft stara się zrozumieć, jak ważny jest komputer w Twoim życiu. Podejście do aktualizacji jest takie samo, jak w przypadku poprzednich wersji. W nadchodzących tygodniach będzie zwiększana jej dostępność, aby zapewnić wszystkim niezawodne pobieranie, więc aktualizacja może nie być dostępna od razu.

Zobacz także: Skaliste egzoplanety są dziwniejsze niż myśleliśmy

Jak uzyskać aktualizację Windows 10 November 2021 Update

zaktualizuj Windows 10 November 2021 Update

Jak już wspomniałem, aktualizacja z listopada 2021 r. będzie początkowo dostępna dla użytkowników z wybranymi urządzeniami z systemem Windows 10 w wersji 2004 lub nowszej, którzy są zainteresowani najnowszymi funkcjami i są gotowi do zainstalowania tej wersji na swoim urządzeniu. Jeśli chcesz zainstalować nową wersję, otwórz ustawienia Windows Update (Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update) i wybierz Sprawdź aktualizacje. Kwalifikującym się urządzeniom można również zaoferować opcję wyboru uaktualnienia do systemu Windows 11. Jeśli pojawi się aktualizacja, możesz po prostu wybrać Pobierz i zainstaluj, aby rozpocząć. Gdy pobieranie się zakończy, a aktualizacja będzie gotowa do zainstalowania, otrzymasz powiadomienie, abyś mógł wybrać dogodny czas na zakończenie instalacji i ponowne uruchomienie urządzenia, upewniając się, że aktualizacja nie zakłóci Twojej aktywności.

Wsparcie i wdrożenie w firmach

Następna aktualizacja systemu Windows 10 jest planowana na drugą połowę 2022 roku. Wsparcie systemu jest planowane do 14 października 2025 roku.

Microsoft zaleca, aby firmy rozpoczęły ukierunkowane wdrożenia, aby sprawdzić, czy ich aplikacje, urządzenia i infrastruktura działają zgodnie z oczekiwaniami w nowej wersji. Windows 10 w wersji 21H2 jest teraz dostępny za pośrednictwem usług Windows Server Update Services (w tym Configuration Manager), Windows Update for Business i Volume Licensing Service Center (VLSC).

Korzystanie z najnowszej wersji systemu Windows zapewnia najnowsze funkcje, ulepszenia zabezpieczeń i kontrolę. Wszystkie edycje Windows 10 w wersji 2004 osiągną koniec obsługi 14 grudnia 2021 r., a wersje Enterprise i Education w wersji 1909 osiągną koniec wsparcia w dniu 10 maja 2022 r. Po tych datach urządzenia z wersjami 1909 i 2004 nie będą już otrzymywać comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń i jakości zawierających zabezpieczenia przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

Jeśli liczycie na nowe funkcje aktualizacji, to Was rozczaruję. Tutaj po prostu ich nie ma. Wszystkie zmiany można uznać za poprawki i ulepszenia bezpieczeństwa.

Źródło: microsoft

    Sprawdź najnowsze wpisy