ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Premiera Fuchsia OS google nest hub

Masz Google Nest? Oto przydatne komendy w domu dla Google Assistant

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Google Nest albo Home Hub to urządzenia niepopularne i niedostępne oficjalnie w Polsce. Sprzęt ten bowiem nie obsługuje języka polskiego. Komendy w domu dla Google Assistant można wydawać tylko w języku angielskim. Jednak i to bywa pomocne i przydatne. Oto kilka przydatnych komend, które wykorzystuję w swoim domu.

Zobacz także: Squid Game w końcu zdetronizowane – po 2 miesiącach Netflix ma nowy hit

Przydatne komendy w domu dla Google Assistant

Dojazd w konkretne miejsce

google nest hub komendy google assistant

Opierając się na szerokiej gamie informacji na wyciągnięcie ręki wyszukiwarki Google, można śmiało powiedzieć, że Asystent Google ma wiele potencjalnych zastosowań, w tym możliwość znalezienia najlepszej trasy do określonej lokalizacji.

Wystarczy, że zapytasz „show me the best way to train station” albo “what’s the traffic”. Google Nest bez problemu wskaże trasę, w moim przypadku domyślnie przez komunikację miejską.

Lista zakupów

Jeśli nie chcesz zapomnieć o tym, co masz kupić, możesz polecić asystentowi, żeby dodał np. masło do listy zakupów. Wystarczy powiedzieć „add butter to my shopping list”. Asystent Google nie tylko zestawia wszystkie te elementy w jednym miejscu, ale nawet odczytuje, co jest na Twojej aktualnie zapisanej liście, aby upewnić się, że niczego nie pominąłeś. Wystarczy zapytać: „what’s on my shopping list”.

Posłuchaj newsów

Google nest hub komendy google assistant

Świetna funkcja, o której wie mała liczba użytkowników. Google Nest umożliwa posłuchanie najświeższych wiadomości w języku angielskim. Jest to przydatna funkcja, kiedy robimy coś w międzyczasie, a chcemy posłuchać, co się działo danego dnia na świecie. Wystarczy powiedzieć „play the news”. W moim przypadku asystent domyślnie włączył Sky News – oprócz audio pojawiła się też wizja! Jeśli chcesz zatrzymać wiadomości, wystarczy powiedzieć „stop”. Asystent Google bowiem zna kontekst wypowiadanych komend.

Kontroluj Smart Dom

Jeśli w domu masz coraz więcej inteligentnych urządzeń – możesz użyć Nest do sterowania funkcjami domu. W moim przypadku sprawdza się kilka komend:

  • „Start Roomba” do włączenia iRobota,
  • „Turn on/off socket 1/2/3” do listwy Kogeek, do której jest np. podłączona lampa lub WiFi,
  • „Turn on the lights in the living room” – to przykładowa komenda do sterowania żarówkami Philips Hue.

Należy pamiętać, że wcześniej trzeba te urządzenia ustawić w opcjach Asystenta Google na Androidzie.

Sprawdź Dysk Google i zanotuj w Keep

Jeśli korzystasz z innych usług Google np Dysku Google, możesz skorzystać z kilku innych komend. Możesz poprosić narzędzie o sprawdzenie dysku, np. mówiąc „show me Google Drive”.

Możesz nawet użyć Asystenta Google do robienia notatek w Google Keep, jeśli musisz zanotować szybką myśl lub pomysł, gdy jesteś zajęty innymi zadaniami np. „make a note that this day was fine”.

Coś na pocieszenie

Fani Androida dobrze wiedzą, że asystent potrafi opowiadać dowcipy. Doskonale robi to też ten w Google Nest. Wystarczy powiedzieć „tell me a joke” i usłyszymy anglojęzycznego suchara.

Animal of the day

Google Nest Hub

Na koniec coś edukacyjnego i nieco zabawnego. Możesz powiedzieć do Google Home: „what’s the animal of the day”, a asystent dostarczy Ci zdjęcie i głosowy opis zwierzęcia. Usłyszysz nawet dźwięki, jakie wydaje. Każdego dnia inne zwierzę jest ustawione jako animal of the day.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy