ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak zainstalować Windows

Windows 11 w wersji 22499 kusi nowościami systemu

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Jak co tydzień, Microsoft wypuścił kolejną aktualizację nowej platformy. Tym razem Windows 11 pojawił się w wersji 22499. Zobaczmy nowości i poprawki.

Zobacz także: Oto Windows 11 SE – wszystko o nowym systemie Microsoftu

Windows 11 22499 – nowości

W poprzedniej aktualizacji znaczącą nowością było wprowadzenie ikony mikrofonu służącej do szybkiego wyciszania i anulowania wyciszenia aktywnych połączeń konferencyjnych bezpośrednio z Paska Zadań. Dzisiaj Microsoft oficjalnie rozszerza to doświadczenie o możliwość szybkiego udostępniania treści z otwartych okien aplikacji bezpośrednio z Paska Zadań do połączeń konferencyjnych. To doświadczenie, również zaczynające się od Microsoft Teams, eliminuje potrzebę przerzucania się między aplikacjami tylko po to, aby udostępnić lub ponownie udostępnić okno. Nie powoduje to żadnych przerw dla uczestników spotkania online.

Windows 11 22499

Gdy uczestniczysz w rozmowie na spotkaniu za pośrednictwem Microsoft Teams, po prostu najedź kursorem na aplikacje uruchomione na pasku zadań, a zobaczysz nowy przycisk, który umożliwia udostępnienie okna uczestnikom spotkania. Po zakończeniu udostępniania treści ponownie najedź na okno i kliknij Zatrzymaj udostępnianie lub wybierz inne okno i kliknij Udostępnij to okno. Jeśli pokazujesz prezentację pełnoekranową w programie PowerPoint, po prostu przesuń mysz na dół, a pojawi się Pasek Zadań, aby udostępnić lub przestać udostępniać prezentację bez przerywania uczestnikom.

Nowa opcja będzie wprowadzona dla grupy niejawnych testerów systemu Windows z zainstalowanymi Microsoft Teams do pracy lub szkoły.

Inna nowość obejmuje poprawę wizualizacji klawiatury w widoku zadań i klawiszach Alt + Tab, aby były lepiej widoczne.

Poprawki i zmiany

Windows 11 22499 to także poprawki i zmiany. Oto one:

 • Historia schowka powinna być zarchiwizowana i działać poprawnie po uruchomieniu tej kompilacji.
 • Kliknięcie gifów w panelu emoji spowoduje teraz wstawienie ich do aplikacji wspierających, w przeciwieństwie do poprzedniej wersji.
 • Zaktualizowano słowniki zaplecza dla kilku języków – sugestie tekstowe klawiatury dotykowej i autokorekta powinny być teraz dokładniejsze.
 • Jeśli zmienisz kolor akcentu, akcenty w panelu emoji powinny teraz podążać za tym przykładem, zamiast utknąć w starym kolorze.
 • Naprawiono awarię IME, która zdarzała się czasami osobom, które wybrały poprzednią wersję IME Pinyin.
 • Złagodzono awarię pliku explorer.exe, który czasami miał miejsce w związku z używaniem klawiatury dotykowej.
 • Wprowadzono kolejną poprawkę, aby rozwiązać problem powodujący awarię pliku explorer.exe po naciśnięciu klawiszy ALT + F4, gdy funkcja ALT + Tab była otwarta.
 • Naprawiono awarię ustawień, która mogła wystąpić podczas próby sprawdzenia właściwości dźwięku zdalnego podczas uzyskiwania dostępu do komputera przez Pulpit zdalny.
 • Naprawiono błąd powodujący przycinanie/nieoczekiwany zoom podczas przechodzenia przez OOBE na niektórych monitorach ultrawide.
 • Apostrof w komunikacie o błędzie, gdy odcisk palca nie jest rozpoznawany na ekranie logowania, powinien teraz wyświetlać się poprawnie.
 • Podczas robienia zrzutu ekranu aplikacji UWP przez naciśnięcie przycisku Nowy w narzędziu do wycinania, narzędzie do wycinania powinno pojawić się na pierwszym planie po zakończeniu wycinania.
 • Naprawiono problem, który powodował, że niektóre niejawne komputery PC sprawdzały błędy podczas wychodzenia z trybu uśpienia, z komunikatem o błędzie „SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED”.
 • Naprawiono zakleszczenie, które mogło wystąpić w związku z MediaPlaybackCommandManager, w wyniku czego niektóre aplikacje nie mogły czasami odtwarzać multimediów.
 • Rozwiązano problem, który powodował, że raporty w Monitorze niezawodności nieoczekiwanie były puste z pustym prostokątem, gdy użytkownik chciał zobaczyć więcej informacji.
 • Wykonano pracę, aby rozwiązać problem, który powodował, że niektóre gry miały pewne opóźnienie, które było zauważalne tylko wtedy, gdy okno było ostre.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy