ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Teams

Windows 11 bardziej zintegrowany z Teams, a Edge z Microsoft Office

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft jest giantem oprogramowania. Takich programów i usług jak Windows czy Office nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma z Redmond po raz kolejny próbuje zintegrować swój ekosystem. Tym razem Windows 11 będzie jeszcze bardziej współgrał z Teams, a przeglądarka Edge z pakietem Office! Oto nadchodzące nowości.

Zobacz także: Oto Windows 11 SE – wszystko o nowym systemie Microsoftu

Windows 11 bardziej zintegrowany z Teams

W Windowsie 11 Teams stanowią domyślny komunikator. Aplikacja nawet zastąpiła w tej kwestii Skype’a. Na tym nie koniec integracji systemu z programem. Gigant z Redmond rozpoczął testowanie funkcji, która umożliwi użytkownikom aplikacji Teams najeżdżanie kursorem na otwarte okna na pasku zadań i szybkie udostępnianie zawartości w komunikatorze.

Windows 11 Teams

Warto jednak dodać, że opcja w pierwszej kolejności ma pojawić się w Microsoft Teams do pracy lub szkoły, a nie w wersji Teams preinstowanej w Windows 11.

„Oznacza to, że nie wszyscy zobaczą to od razu w swoich rozmowach w Teams. Planujemy przenieść to do aplikacji Chat z Microsoft Teams później. Inne aplikacje komunikacyjne również mogą dodać tę możliwość do swoich aplikacji. Możliwość udostępniania spotkania dotyczy tylko bieżącego połączenia na spotkanie”.

– powiedziała Amanda Langowski, szefowa programu Windows Insider.

Wprowadzenie nowej funkcji (prawdopodobnie na początku 2022 roku) oznacza, że Slack lub Zoom również będą mogły wbudować ją w swoje aplikacje i ułatwić użytkownikom systemu Windows 11 udostępnianie tego, co jest na ich ekranie podczas rozmów wideo.

Póki co, nową funkcję mogą testować Insiderzy, ale nie wszyscy. Update otrzymały tylko wybrane podgrupy.

Microsoft Edge zintegrowany z Office

Microsoft testuje również nową funkcję dla przeglądarki Edge. Nowa możliwość wprowadza ściślejszą integrację z pakietem aplikacji biurowych Microsoft 365 i Office. Najnowsza wersja wczesnego dostępu zawiera nową opcję, która umożliwia użytkownikom bezpośrednie uruchamianie internetowych dokumentów Word, PowerPoint i Excel.

Microsoft Edge Office

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, użytkownicy mogą kliknąć prawym przyciskiem myszy otwartą kartę przeglądarki i wybrać opcję „Nowa karta Office” w menu kontekstowym.

Microsoft Edge Office

Póki co, taka możliwość jest dostępna tylko dla członków kanału Microsoft Edge Insider Canary, którzy zdecydowali się na jak najszybsze otrzymanie najbardziej eksperymentalnych funkcji. Nie zmienia to faktu, że prędzej czy później funkcja zostanie wprowadzona do wersji stabilnej.

Microsoft Edge staje się coraz bardziej rozbudowany. Jest to świetny wybór dla osób, które chcą mieć wszystkie funkcje pod ręką. Ponadto program świetnie współgra z Windowsem 11, a już niedługo także z całym pakietem Office. Może ta funkcja w końcu zachęci użytkowników Chrome do przesiadki na lepszą przeglądarkę. Korzystający z Internet Explorera już go porzucają i przechodzą na Edge z trybem IE, który z powodzeniem zastępuje starą i niebezpieczną przeglądarkę.

Źródło: theverge, techradar, reddit

Sprawdź najnowsze wpisy