ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
o telefonach samsunga dyskutuje się najczęściej

W polskim internecie dyskutuje się najczęściej o telefonach Samsunga

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Liderzy na rynku smartfonów w Polsce to Samsung i Xiaomi, ale to o telefonach Samsunga, a nie chińskiego producenta, dyskutuje się w polskim internecie najczęściej. Duże emocje budzą również modele od Apple. Z kolei OPPO może pochwalić się bardzo dużą sympatią wśród polskich internautów — o smartfonach tej marki pisze się głównie pozytywnie.

W polskim internecie najczęściej dyskutuje się o telefonach Samsunga

Z analizy polskiego SentiOne wynika, że Samsung deklasuje konkurencję pod względem popularności smartfonów wśród polskich internautów. Koreański producent zawdzięcza to głównie modelowi Galaxy S21, o którym pojawiło się 55,5 tysiąca wzmianek. Ich zasięg to aż 87 milionów wyświetleń. Czas największej popularności smartfona przypadł na styczeń 2021, co nie jest szczególnym zaskoczeniem. Właśnie wtedy Galaxy S21 miał swoją premierę.

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje iPhone 13, natomiast podium zamyka składany Galaxy Z Flip3. Najmniejsze zasięgi osiągnęły smartfony Lenovo (9-10 tysięcy wyświetleń). Po podsumowaniu wyników wszystkich modeli poszczególnych marek okazuje się, że liderem popularności w polskim internecie jest Samsung. Firma zanotowała ponad 71 tysięcy wzmianek i 116 milionów wyświetleń. Drugie miejsce zajmuje Apple (ponad 34 tysiące wzmianek i 26 milionów wyświetleń).

Sony Xperia 1 III, Honor X30 Max i X30i oraz Lenovo Z5s. Te modele budzą najwięcej pozytywnych emocji u polskich internautów. Brand Health Index według SentiOne, czyli stosunek liczby komentarzy o pozytywnym wydźwięku do tych negatywnych, wyniósł w przypadku tych smartfonów 1. Dane te dotyczą jednak znacznie mniejszej ilości wzmianek niż u topowych producentów, jak Samsung, Xiaomi czy Apple, gdzie wskaźnik ten wahał się pomiędzy 0,8 a 0,9 – zaznacza SentiOne. Dużą sympatią wśród polskich internautów cieszą się smartfony OPPO. Ostatnie modele tej marki (Reno5 5G, Reno6 5G i Reno6 Pro 5G) osiągnęły Brand Health Index na poziomie 0,9.

Kto najczęściej dyskutuje w internecie o smartfonach?

o telefonach samsunga dyskutuje się najczęściej

Większość wzmianek o smartfonach pochodzi od mężczyzn — aż 86% wszystkich wypowiedzi na ten temat jest ich autorstwa. Największy odsetek kobiet zaangażował się w rozmowy na temat Samsunga Galaxy Z Flip3. 22% wszystkich wzmianek o tym modelu stanowią właśnie wypowiedzi kobiet.

Z ciekawostek, jakie zaobserwowaliśmy w naszej analizie, warto zwrócić uwagę na wzrost zainteresowania ubiegłoroczną Nokią 8.3 w okolicy premiery nowego filmu o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać”. Model ten miał pojawić się w filmie, ale, ze względu na opóźnienie jego wejścia do kin o ponad rok, wymieniono go na nowszy — mówi Agnieszka Uba, Head of Product Marketing z SentiOneZ kolei w rozmowach Internautów o LG G8x ThinQ, ostatnim wyprodukowanym przez firmę, która ogłosiła zamknięcie linii produkcyjnej smartfonów, wyróżniają się smutek i żal fanów marki, którzy nie wyobrażają sobie przejścia do konkurencji.

SentiOne przeanalizowało wypowiedzi polskich internautów, wykorzystując autorską technologię i zbierając dane z ponad 5 milionów źródeł. To m.in. media społecznościowe, blogi, strony www, portale informacyjne oraz strony z recenzjami. W analizie wzięto pod uwagę wypowiedzi z okresu styczeń-październik 2021.

Po smartfony sięgamy częściej niż po laptopy?

o telefonach samsunga dyskutuje się najczęściej

Z badania kanadyjskiej agencji Hootsuite wynika, że w Polsce z internetu korzysta 84% populacji kraju (32 miliony osób). Z całej tej grupy aż 93% stanowią osoby, które do przeglądania sieci używają smartfonów. Ponad połowa polskich użytkowników Facebooka (51%) do korzystania z tego portalu używa wyłącznie smartfonów. Z danych firmy analitycznej IDC wynika, że w ubiegłym roku w Polsce sprzedano łącznie 8,5 miliona smartfonów.

Czytaj także: Szybkie ładowanie w Pixel 6 nie tak dobre, jak sugeruje to Google

Wykonywanie połączeń telefonicznych dawno już przestało być główną funkcją telefonów komórkowych — zauważa SentiOne i trudno się z tym nie zgodzić. Wielkość ekranów we współczesnych smartfonach oraz coraz bardziej dopracowane aplikacje mobilne i mobilne wersje witryn sprawiają, że wiele czynności można komfortowo wykonać właśnie z poziomu telefonu.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy